Reklama
reklama

Burčák pro zdraví i do bábovek

Burčák. V Brně je k dostání za 100 korun za litr a prodejci ale musí počítat s kontrolami inspekce. Pod názvem burčák se totiž může nápoj prodávat jen v případě, že je vyroben z hroznů, které pochází z území České republiky.

Burčák je částečně zkvašená šťáva z hroznů vinné révy. A lidé se už naučili burčák a částečně zkvašený hroznový mošt z ciziny na stáncích rozlišovat. Potravinářská inspekce pak kontroluje na stánku hygienu prodeje, odpovídající označení a průvodní dokumentaci.V některých případech odebere vzorek, který podrobí laboratorní analýze. "Díky ní lze zjistit geografický a botanický původ suroviny a jakostní parametry, tedy jestli výrobce nepřimíchal do burčáku syntetická barviva či vodu," vysvětlil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Loni inspekce zkontrolovala 657 prodejců, v 78 případech odebrala vzorek, nevyhovujících jich bylo deset.  Dlouhodobě se podle Kopřivy počet nevyhovujících vzorků snižuje.

Kolik vinařů vyrábí burčák, nelze přesně spočítat. Jsou to pro vinaře rychlé peníze a méně práce než s vínem. Také cena ze stánku v centru Brna tomu nasvědčuje. Burčák stojí zhruba dvojnásobek než některé sudové víno ve vinotékách.

Nejnovější výzkumy potvrdily výrazné zdravotní benefity kvasných nápojů, které zpečeťují ono známé a pravdivé – burčáku bychom měli v průběhu nadcházejícího podzimu vypít minimálně tolik, kolik máme krve! Kvasné nápoje jsou jedním z nejlepších zdrojů vitamínů a přírodní energie. Přináší velké množství vitaminu C, vitaminy B-komplex, vápník, železo a draslík a přírodní zdroj minerálních látek. Konzumace kvasných nápojů, přispívá k posilování žilních stěn, zlepšuje imunitní systém a pomáhá odvádět z těla toxické látky. „Kvasné nápoje také napomáhají vytváření zásaditého prostřední. Ideálním řešením jsou pro lidi trpící na překyselení organismu,“ říká Daniel Hovorka, přední český gastroenterolog. 

Kvasné nápoje můžete skvěle uplatnit i v kuchyni. Burčák je vyhlášenou sezónní specialitou zejména Moravy a umožňuje opravdu originální začlenění do sezónních jídel. Burčák můžeme při vaření používat všude tam, kde přikyselujeme a přislazujeme pokrmy, tedy například do svíčkových nebo rajských omáček, různých dipů. Můžeme vyzkoušet i originální burčákové omáčky na přelití buchtiček - buchtičky s burčákovým šodó, či různě upravovaných mas. Velmi zajímavá je i burčáková polévka s čerstvým ovocem (jablka, hrušky, švestky). Tím, že burčák obsahuje množství aktivních bublinek oxidu uhličitého, jej lze s úspěchem využít místo kypřicího prášku do nejrůznějších těst pro přípravu moučníků a bábovek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře