Reklama
reklama

Burčák pro zdraví i do bábovek

Burčák. V Brně je k dostání za 100 korun za litr a prodejci ale musí počítat s kontrolami inspekce. Pod názvem burčák se totiž může nápoj prodávat jen v případě, že je vyroben z hroznů, které pochází z území České republiky.

Burčák je částečně zkvašená šťáva z hroznů vinné révy. A lidé se už naučili burčák a částečně zkvašený hroznový mošt z ciziny na stáncích rozlišovat. Potravinářská inspekce pak kontroluje na stánku hygienu prodeje, odpovídající označení a průvodní dokumentaci.V některých případech odebere vzorek, který podrobí laboratorní analýze. "Díky ní lze zjistit geografický a botanický původ suroviny a jakostní parametry, tedy jestli výrobce nepřimíchal do burčáku syntetická barviva či vodu," vysvětlil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Loni inspekce zkontrolovala 657 prodejců, v 78 případech odebrala vzorek, nevyhovujících jich bylo deset.  Dlouhodobě se podle Kopřivy počet nevyhovujících vzorků snižuje.

Kolik vinařů vyrábí burčák, nelze přesně spočítat. Jsou to pro vinaře rychlé peníze a méně práce než s vínem. Také cena ze stánku v centru Brna tomu nasvědčuje. Burčák stojí zhruba dvojnásobek než některé sudové víno ve vinotékách.

Nejnovější výzkumy potvrdily výrazné zdravotní benefity kvasných nápojů, které zpečeťují ono známé a pravdivé – burčáku bychom měli v průběhu nadcházejícího podzimu vypít minimálně tolik, kolik máme krve! Kvasné nápoje jsou jedním z nejlepších zdrojů vitamínů a přírodní energie. Přináší velké množství vitaminu C, vitaminy B-komplex, vápník, železo a draslík a přírodní zdroj minerálních látek. Konzumace kvasných nápojů, přispívá k posilování žilních stěn, zlepšuje imunitní systém a pomáhá odvádět z těla toxické látky. „Kvasné nápoje také napomáhají vytváření zásaditého prostřední. Ideálním řešením jsou pro lidi trpící na překyselení organismu,“ říká Daniel Hovorka, přední český gastroenterolog. 

Kvasné nápoje můžete skvěle uplatnit i v kuchyni. Burčák je vyhlášenou sezónní specialitou zejména Moravy a umožňuje opravdu originální začlenění do sezónních jídel. Burčák můžeme při vaření používat všude tam, kde přikyselujeme a přislazujeme pokrmy, tedy například do svíčkových nebo rajských omáček, různých dipů. Můžeme vyzkoušet i originální burčákové omáčky na přelití buchtiček - buchtičky s burčákovým šodó, či různě upravovaných mas. Velmi zajímavá je i burčáková polévka s čerstvým ovocem (jablka, hrušky, švestky). Tím, že burčák obsahuje množství aktivních bublinek oxidu uhličitého, jej lze s úspěchem využít místo kypřicího prášku do nejrůznějších těst pro přípravu moučníků a bábovek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře