Reklama
reklama

Burčák pro zdraví i do bábovek

Burčák. V Brně je k dostání za 100 korun za litr a prodejci ale musí počítat s kontrolami inspekce. Pod názvem burčák se totiž může nápoj prodávat jen v případě, že je vyroben z hroznů, které pochází z území České republiky.

Burčák je částečně zkvašená šťáva z hroznů vinné révy. A lidé se už naučili burčák a částečně zkvašený hroznový mošt z ciziny na stáncích rozlišovat. Potravinářská inspekce pak kontroluje na stánku hygienu prodeje, odpovídající označení a průvodní dokumentaci.V některých případech odebere vzorek, který podrobí laboratorní analýze. "Díky ní lze zjistit geografický a botanický původ suroviny a jakostní parametry, tedy jestli výrobce nepřimíchal do burčáku syntetická barviva či vodu," vysvětlil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Loni inspekce zkontrolovala 657 prodejců, v 78 případech odebrala vzorek, nevyhovujících jich bylo deset.  Dlouhodobě se podle Kopřivy počet nevyhovujících vzorků snižuje.

Kolik vinařů vyrábí burčák, nelze přesně spočítat. Jsou to pro vinaře rychlé peníze a méně práce než s vínem. Také cena ze stánku v centru Brna tomu nasvědčuje. Burčák stojí zhruba dvojnásobek než některé sudové víno ve vinotékách.

Nejnovější výzkumy potvrdily výrazné zdravotní benefity kvasných nápojů, které zpečeťují ono známé a pravdivé – burčáku bychom měli v průběhu nadcházejícího podzimu vypít minimálně tolik, kolik máme krve! Kvasné nápoje jsou jedním z nejlepších zdrojů vitamínů a přírodní energie. Přináší velké množství vitaminu C, vitaminy B-komplex, vápník, železo a draslík a přírodní zdroj minerálních látek. Konzumace kvasných nápojů, přispívá k posilování žilních stěn, zlepšuje imunitní systém a pomáhá odvádět z těla toxické látky. „Kvasné nápoje také napomáhají vytváření zásaditého prostřední. Ideálním řešením jsou pro lidi trpící na překyselení organismu,“ říká Daniel Hovorka, přední český gastroenterolog. 

Kvasné nápoje můžete skvěle uplatnit i v kuchyni. Burčák je vyhlášenou sezónní specialitou zejména Moravy a umožňuje opravdu originální začlenění do sezónních jídel. Burčák můžeme při vaření používat všude tam, kde přikyselujeme a přislazujeme pokrmy, tedy například do svíčkových nebo rajských omáček, různých dipů. Můžeme vyzkoušet i originální burčákové omáčky na přelití buchtiček - buchtičky s burčákovým šodó, či různě upravovaných mas. Velmi zajímavá je i burčáková polévka s čerstvým ovocem (jablka, hrušky, švestky). Tím, že burčák obsahuje množství aktivních bublinek oxidu uhličitého, jej lze s úspěchem využít místo kypřicího prášku do nejrůznějších těst pro přípravu moučníků a bábovek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře