Reklama
reklama

Dechberoucí stroj. V Česku nesmí na Veyron 98 mechanik ani sáhnout

Když úspěšný český developer Radim Passer, který je majitelem vozu Veyron s pořadovým číslem 98, nechá vyvézt tento stroj a podělí se o svou pýchu s lidmi z ulice, je z toho pořádné pozdvižení. Je jeden ze dvou v Česku a současně v celé střední Evropě.

Passer ukazuje auto jednou v roce a když uvážíte, že amortizace je až 500 korun na kilometr a jen kolo stojí tolik co nový Golf, ani se nedivíte, že to není častěji. Naštěstí se ale prý spotřeba dá srazit i na 20 litrů, takže máte kde ušetřit.

Tenhle konkrétní kousek má najeto 15 tisíc kilometrů a příští rok oslaví svých prvních pět let života. Fajnšmekrům asi netřeba vysvětlovat, že ta číslice na značce znamená počet koní - 1001. Na stovku to dá za 2,5 vteřiny, na dvě stovky za 7,3 a na tři kila za 16,7 vteřiny. Udávaných 407,5 km/h se s ním celkem pochopitelně ještě nejelo, i německé dálnice a závodní okruhy mají své limity podstatně níž.

V Česku na auto nesmí žádný mechanik ani sáhnout - jediné místo má povoleno alespoň sundat a nandat kola. Jen jednou se prý s autem neodborně zacházelo a pojišťovny pak musely nenápadně zvedat povinné ručení - po špatném umytí, které poškodilo některé části karoserie, vznikla škoda za šest milionů. Proto když je problém, přiletí okamžitě technik z Francie, kde všechny vyrobené kusy neustále monitorují.

Škoda jen, že i když je to čtyřkolka, v zimě si s ní nezablbnete - zimní gumy nikdo na světě nevyrábí. Setkání s tímhle strojem je naprosto dechberoucí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře