Reklama
reklama

Citroën C4 Cactus. Auto, které vyčnívá z davu

Citroën ve své dlouhé historii vždy konstruoval a vyráběl vozy, které jsou jak nepředvídatelné, tak i přitažlivé. Nový C4 Cactus byl navržen tak, aby i nadále pokračoval v tomto trendu, ale zároveň dostál požadavkům být jednoduchý ve svém designu a výrobě. A díky tomu je lehčí a levnější, než všechny konkurenční hatchbacky.

Zaujmout. Být revoluční, nápadný, nápaditý a ekologický zároveň, to jsou hlavní vlastnosti úspěšného vozu třetího tisíciletí. A nový Citroën C4 Cactus všechny tyto vlastnosti má.

Automobilový koncept Citroën Cactus byl představen na Frankfurt Motor Show v roce 2007 jako ekologický automobil s hybridním dieselovým motorem se spotřebou 3,4 l/100 km a emisemi CO2 78 g/km. Za takto nízká čísla mohou motory poslední generace PureTech® (benzin) a BlueHDi® (diesel) v kombinaci s nízkou hmotností automobilu. Výroba začala na jaře letošního roku v továrně v Madridu. Vůz je velikostně řazen do segmentu C, tedy do skupiny třetích nejmenších automobilů na evropském trhu.

Auto zaujme na první pohled futuristickým designem, ať už jde o přední světla, střešní nosiče nebo revoluční ochranné postranní panely Airbump. Překvapení na řidiče čeká i uvnitř – „pohovka“ místo dvou samostatných předních sedadel, která má vytvářet přátelskou atmosféru a poskytovat více komfortu, a dotykový displej, kterým se ovládají všechny funkce vozu včetně klimatizace, navigace a médií, jsou jen některá z nich. Za zmínku pak stojí, že téměř veškerý materiál použitý k výrobě Cactusu je recyklovatelný.

Při konstrukci nového Citroënu Cactus mysleli také na ochranu před nárazy. Novému modelu dominuje takzvaný Airbump – ochranné bubliny. Jde o převratnou novinku v oblasti ochrany vozu – měkké plastové panely se vzduchovými mikrokapslemi chrání před menšími nárazy a škrábanci. Ke karoserii jsou navíc připevněny jediným šroubkem, takže pokud přece jen dojde k jejich poškození, dají se jednoduše vyměnit, čehož u Citroënu využívají k možnosti nabídnout zákazníkovi několik jejich barevných variant.

Citroën C4 Cactus je automobil, který nabízí jako první řadu unikátních technických řešení. I interiér vypadá skvěle, dotykový sedmipalcový displej inspirovaný iPhonem a dalšími chytrými mobilními telefony je přehledný a jeho ovládání je intuitivní. Verze Live s benzinovým motorem 1,2 má ve výbavě i palubní počítač, tempomat s omezovačem rychlosti, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná okna v předních dveřích a také elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka, LED světlomety pro denní svícení a šest airbagů. Mezi malými rodinnými vozy bude hit!

Citroën C4 Cactus se již začal prodávat. Jeho cena v základní výbavě začíná na 374 900 korun. Pokud byste si tento krásný vůz rádi prohlédli, nebo chtěli rovnou objednat testovací jízdu, neváhejte a přijďte do Citroën Carling Brno. Od čtvrtka 18. do soboty 20. září pořádá autosalon Citroën Carling Brno Dny otevřených dveří. Přijďte si vyzkoušet, jaké to je, sednout si do Cactusu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře