Reklama
reklama

Citroën C4 Cactus. Auto, které vyčnívá z davu

Citroën ve své dlouhé historii vždy konstruoval a vyráběl vozy, které jsou jak nepředvídatelné, tak i přitažlivé. Nový C4 Cactus byl navržen tak, aby i nadále pokračoval v tomto trendu, ale zároveň dostál požadavkům být jednoduchý ve svém designu a výrobě. A díky tomu je lehčí a levnější, než všechny konkurenční hatchbacky.

Zaujmout. Být revoluční, nápadný, nápaditý a ekologický zároveň, to jsou hlavní vlastnosti úspěšného vozu třetího tisíciletí. A nový Citroën C4 Cactus všechny tyto vlastnosti má.

Automobilový koncept Citroën Cactus byl představen na Frankfurt Motor Show v roce 2007 jako ekologický automobil s hybridním dieselovým motorem se spotřebou 3,4 l/100 km a emisemi CO2 78 g/km. Za takto nízká čísla mohou motory poslední generace PureTech® (benzin) a BlueHDi® (diesel) v kombinaci s nízkou hmotností automobilu. Výroba začala na jaře letošního roku v továrně v Madridu. Vůz je velikostně řazen do segmentu C, tedy do skupiny třetích nejmenších automobilů na evropském trhu.

Auto zaujme na první pohled futuristickým designem, ať už jde o přední světla, střešní nosiče nebo revoluční ochranné postranní panely Airbump. Překvapení na řidiče čeká i uvnitř – „pohovka“ místo dvou samostatných předních sedadel, která má vytvářet přátelskou atmosféru a poskytovat více komfortu, a dotykový displej, kterým se ovládají všechny funkce vozu včetně klimatizace, navigace a médií, jsou jen některá z nich. Za zmínku pak stojí, že téměř veškerý materiál použitý k výrobě Cactusu je recyklovatelný.

Při konstrukci nového Citroënu Cactus mysleli také na ochranu před nárazy. Novému modelu dominuje takzvaný Airbump – ochranné bubliny. Jde o převratnou novinku v oblasti ochrany vozu – měkké plastové panely se vzduchovými mikrokapslemi chrání před menšími nárazy a škrábanci. Ke karoserii jsou navíc připevněny jediným šroubkem, takže pokud přece jen dojde k jejich poškození, dají se jednoduše vyměnit, čehož u Citroënu využívají k možnosti nabídnout zákazníkovi několik jejich barevných variant.

Citroën C4 Cactus je automobil, který nabízí jako první řadu unikátních technických řešení. I interiér vypadá skvěle, dotykový sedmipalcový displej inspirovaný iPhonem a dalšími chytrými mobilními telefony je přehledný a jeho ovládání je intuitivní. Verze Live s benzinovým motorem 1,2 má ve výbavě i palubní počítač, tempomat s omezovačem rychlosti, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná okna v předních dveřích a také elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka, LED světlomety pro denní svícení a šest airbagů. Mezi malými rodinnými vozy bude hit!

Citroën C4 Cactus se již začal prodávat. Jeho cena v základní výbavě začíná na 374 900 korun. Pokud byste si tento krásný vůz rádi prohlédli, nebo chtěli rovnou objednat testovací jízdu, neváhejte a přijďte do Citroën Carling Brno. Od čtvrtka 18. do soboty 20. září pořádá autosalon Citroën Carling Brno Dny otevřených dveří. Přijďte si vyzkoušet, jaké to je, sednout si do Cactusu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře