Reklama
reklama

Citroën C4 Cactus. Auto, které vyčnívá z davu

Citroën ve své dlouhé historii vždy konstruoval a vyráběl vozy, které jsou jak nepředvídatelné, tak i přitažlivé. Nový C4 Cactus byl navržen tak, aby i nadále pokračoval v tomto trendu, ale zároveň dostál požadavkům být jednoduchý ve svém designu a výrobě. A díky tomu je lehčí a levnější, než všechny konkurenční hatchbacky.

Zaujmout. Být revoluční, nápadný, nápaditý a ekologický zároveň, to jsou hlavní vlastnosti úspěšného vozu třetího tisíciletí. A nový Citroën C4 Cactus všechny tyto vlastnosti má.

Automobilový koncept Citroën Cactus byl představen na Frankfurt Motor Show v roce 2007 jako ekologický automobil s hybridním dieselovým motorem se spotřebou 3,4 l/100 km a emisemi CO2 78 g/km. Za takto nízká čísla mohou motory poslední generace PureTech® (benzin) a BlueHDi® (diesel) v kombinaci s nízkou hmotností automobilu. Výroba začala na jaře letošního roku v továrně v Madridu. Vůz je velikostně řazen do segmentu C, tedy do skupiny třetích nejmenších automobilů na evropském trhu.

Auto zaujme na první pohled futuristickým designem, ať už jde o přední světla, střešní nosiče nebo revoluční ochranné postranní panely Airbump. Překvapení na řidiče čeká i uvnitř – „pohovka“ místo dvou samostatných předních sedadel, která má vytvářet přátelskou atmosféru a poskytovat více komfortu, a dotykový displej, kterým se ovládají všechny funkce vozu včetně klimatizace, navigace a médií, jsou jen některá z nich. Za zmínku pak stojí, že téměř veškerý materiál použitý k výrobě Cactusu je recyklovatelný.

Při konstrukci nového Citroënu Cactus mysleli také na ochranu před nárazy. Novému modelu dominuje takzvaný Airbump – ochranné bubliny. Jde o převratnou novinku v oblasti ochrany vozu – měkké plastové panely se vzduchovými mikrokapslemi chrání před menšími nárazy a škrábanci. Ke karoserii jsou navíc připevněny jediným šroubkem, takže pokud přece jen dojde k jejich poškození, dají se jednoduše vyměnit, čehož u Citroënu využívají k možnosti nabídnout zákazníkovi několik jejich barevných variant.

Citroën C4 Cactus je automobil, který nabízí jako první řadu unikátních technických řešení. I interiér vypadá skvěle, dotykový sedmipalcový displej inspirovaný iPhonem a dalšími chytrými mobilními telefony je přehledný a jeho ovládání je intuitivní. Verze Live s benzinovým motorem 1,2 má ve výbavě i palubní počítač, tempomat s omezovačem rychlosti, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná okna v předních dveřích a také elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka, LED světlomety pro denní svícení a šest airbagů. Mezi malými rodinnými vozy bude hit!

Citroën C4 Cactus se již začal prodávat. Jeho cena v základní výbavě začíná na 374 900 korun. Pokud byste si tento krásný vůz rádi prohlédli, nebo chtěli rovnou objednat testovací jízdu, neváhejte a přijďte do Citroën Carling Brno. Od čtvrtka 18. do soboty 20. září pořádá autosalon Citroën Carling Brno Dny otevřených dveří. Přijďte si vyzkoušet, jaké to je, sednout si do Cactusu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře