Reklama
reklama

Červen je ve Ford CARent a. s. měsícem užitkových vozů Ford

Oblíbené užitkové vozy Ford mají svůj měsíc a tím měsícem je právě červen. V rámci něj pro fanoušky této americké automobilky a dodávek zvláště přichystali u Fordu celou řadu akcí. Můžete třeba otestovat zbrusu novou řadu Ford Transit nebo se zapojit do soutěže o nový Ford Transit Connect.

Ford Thames aneb Jak to tenkrát začalo

Prvním regulérním užitkovým vozem značky Ford byl model Thames 300E vyráběný pobočkou Ford of Britain. Předlohou dodávky, která poprvé vyjela z fabriky v roce 1954, byly modely Anglia a Prefect. Do roku 1961, kdy byla výroba ukončena, tohle auto potěšilo téměř 197 000 zákazníků. Následovaly řady Anglia105E a Thames307E.

Bratříčkem Fordu Thames 300E byl model Thames 400E vyráběný mezi léty 1957 a 1965 rovněž závody Ford of Britain. „Čtyřstovka“ měla zvýšit konkurenceschopnost na trhu užitkových vozidel, který dosud zásobila stařičkým pick-upem Fordson E83W. Z továren za dobu existence Fordu Thames 400E vyjelo celkem 187 000 kusů.

Král jménem Transit

V roce 1961 byla představena řada Ford E-Series, která se v podstatě vyrábí dodnes. Její slávu ale o čtyři roky již navždy zastínil král mezi užitkovými vozy Ford, Ford Transit. Ten je se svými pěti miliony vyrobenými kusy jednou z nejznámějších a nejprodávanějších dodávek na světě.

Model Transit měl jako první užitkové auto motor před řidičem. Toto řešení začala konkurence používat až o dvacet třicet let později, Fordu tak v tomto ohledu patří další z mnoha prvenství.

Za dobu své existence prošla výroba Transitu mnoha vylepšeními, celkem počítáme už sedmou, respektive osmou (zahrneme-li i vůz vyráběný v Německu) generaci tohoto dodávkového automobilu.

Nástupci pana krále

I přes svou popularitu vznikala potřeba uspokojit i poptávku po dodávkách s jinými parametry, než jakými disponoval Ford Transit. Od roku 1995 se tak na trhu setkáváme kupříkladu s modelem Ford Tourneo, v roce 2002 pak z továren vyjel první menší užitkový automobil pojmenovaný jako Ford Transit Connect.

Vyznat se v široké nabídce dodávek od Fordu může být pro nejednoho potenciálního zákazníka těžkým oříškem, v případě zájmu však rádi poradí zkušení kolegové v brněnském autsalonu Ford CARent a.s.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře