Reklama
reklama

Potřebujete dodat vitamíny? Zkuste zelenou šťávu z pšeničné trávy

Žít zdravěji a získat v tomto zimním období množství vitamínů můžete pitím mražené šťávy z pšeničné trávy. Je to jedna z nejvýživnějších potravin na světě, se schopností léčit. Obsahuje velký počet aktivních minerálů, kromě toho mnoho bílkovin, vitamínů a stopových prvků.

Vylisovanou šťávu z pšeničné trávy nazývají i jako „ zelená krv”. Obsahuje tolik účinných složek, je to potravina s nejefektivnějším detoxikačním účinkem. Nejúčinnější složkou je chlorofyl, enzymy v ní obsažené napomáhají organismu v samoléčebné, samočistící činnosti, obnovují metabolismus, mají alkalický účinek. Napomáhá předejít nemocem, posiluje imunitní systém. Zabraňuje množení rakovinotvorných buněk, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, snižuje počet zánětlivých onemocnění. Obsah chlorofylu zlepšuje okysličování buněk, má i antibakteriální účinek.

Šťáva z pšeničné trávy se může konzumovat až po vylisování, nakolik rostlina obsahuje celulózu, pro člověka která je nestravitelná. Během lisování získáme vzácné komponenty, a takto bude šťáva z pšeničné trávy obsahující vysokou dávku vitamínů, enzymů vhodná ke konzumaci.

Při styku šťávy z pšeničné trávy s kyslíkem začne chemická reakce, která se může pozastavit rychlým zmrazením, a tímto způsobem lze uchovat její vzácné složky. Jedna dávka může odpovídat i konzumaci 2,5 kg zeleniny, obsahuje 92 takových minerálních látek, které jsou potřebné pro organismus. Je to úplná bílkovina, která obsahuje více, než 20 aminokyselin, její obsah bílkovin je vyšší, jako jiných potravinových zdrojů. Obsahuje více, než 30 enzymů, které si během technologického zpracování tráva zachová.

Šťáva z pšeničné trávy obsahuje chlorofyl až v 70%, tato molekula je ve skutečnosti totožná s hemoglobinem, která se účastní na přenosu kyslíku k červeným krvinkám.

Vylisovaná šťáva z pšeničné trávy obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B8, B10,B12, B17, E, F, K. Pro normální metabolismus zdravého organismu jsou nezbytné vitamíny, napomáhá regeneračnímu procesu buněk, a pro buňky usnadní dostupnost k bílkovinám a uhlohydrátům z potravin. Je důležitým zdrojem vitamínů, vitamín C chrání pokožku, klouby, svalstvo, oči, má velký antioxidační účinek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře