Reklama
reklama

Potřebujete dodat vitamíny? Zkuste zelenou šťávu z pšeničné trávy

Žít zdravěji a získat v tomto zimním období množství vitamínů můžete pitím mražené šťávy z pšeničné trávy. Je to jedna z nejvýživnějších potravin na světě, se schopností léčit. Obsahuje velký počet aktivních minerálů, kromě toho mnoho bílkovin, vitamínů a stopových prvků.

Vylisovanou šťávu z pšeničné trávy nazývají i jako „ zelená krv”. Obsahuje tolik účinných složek, je to potravina s nejefektivnějším detoxikačním účinkem. Nejúčinnější složkou je chlorofyl, enzymy v ní obsažené napomáhají organismu v samoléčebné, samočistící činnosti, obnovují metabolismus, mají alkalický účinek. Napomáhá předejít nemocem, posiluje imunitní systém. Zabraňuje množení rakovinotvorných buněk, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, snižuje počet zánětlivých onemocnění. Obsah chlorofylu zlepšuje okysličování buněk, má i antibakteriální účinek.

Šťáva z pšeničné trávy se může konzumovat až po vylisování, nakolik rostlina obsahuje celulózu, pro člověka která je nestravitelná. Během lisování získáme vzácné komponenty, a takto bude šťáva z pšeničné trávy obsahující vysokou dávku vitamínů, enzymů vhodná ke konzumaci.

Při styku šťávy z pšeničné trávy s kyslíkem začne chemická reakce, která se může pozastavit rychlým zmrazením, a tímto způsobem lze uchovat její vzácné složky. Jedna dávka může odpovídat i konzumaci 2,5 kg zeleniny, obsahuje 92 takových minerálních látek, které jsou potřebné pro organismus. Je to úplná bílkovina, která obsahuje více, než 20 aminokyselin, její obsah bílkovin je vyšší, jako jiných potravinových zdrojů. Obsahuje více, než 30 enzymů, které si během technologického zpracování tráva zachová.

Šťáva z pšeničné trávy obsahuje chlorofyl až v 70%, tato molekula je ve skutečnosti totožná s hemoglobinem, která se účastní na přenosu kyslíku k červeným krvinkám.

Vylisovaná šťáva z pšeničné trávy obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B8, B10,B12, B17, E, F, K. Pro normální metabolismus zdravého organismu jsou nezbytné vitamíny, napomáhá regeneračnímu procesu buněk, a pro buňky usnadní dostupnost k bílkovinám a uhlohydrátům z potravin. Je důležitým zdrojem vitamínů, vitamín C chrání pokožku, klouby, svalstvo, oči, má velký antioxidační účinek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře