Reklama
reklama

Oříšky mají blahodárný vliv na naše zdraví, krásu i vzhled

Kouzelná síla oříšků hrála významnou roli v jedné z nejznámějších pohádek. Výhod, které nám jejich konzumace může přinést do života, je však mnohem více. Stejně jako u Popelky mají totiž blahodárný vliv na naši krásu a vzhled, navíc ale ovlivňují i naše zdraví, vitalitu a energii. V čem spočívá jejich síla a jak jí maximálně využít? Především ihned ořechy a semínka zařadit do svého jídelníčku. A nadcházející zima a čas Vánoc nám hrají do karet.

Vědci již dávno prokázali, že ořechy mají pozitivní vliv na naši psychiku a pocity. Zhoršuje vám chladné sychravé období náladu a nejraději byste se uložili k zimnímu spánku a probrali se až na jaře? Stačí hrst oříšků a energie bude zpět. V boji proti zimní únavě využijte například kešu oříšky, které obsahují dvakrát více železa než hovězí maso.

Blahodárně působí především vitamíny a látky obsažené právě v oříšcích. Například vitamíny E, B, hořčík, železo, bílkoviny a zdravé tuky jsou zdraví prospěšné a zahrnuté minerály navíc podporují lesk vlasů, vypnutou pokožku a pevné nehty. Potřebujete se zregenerovat po fyzické či psychické zátěži? Pomohou opět ořechy. Přirozeně i v případě těchto superpotravin platí pravidlo, že méně je více a optimální je zařadit do svého každodenního jídelníčku pouze hrst ořechů.

Ideální je využít obsaženou energii hned po ránu, honí-li vás však mlsná během dne, sáhnout po oříšcích je nejlepší volba. Podle vědců z Harvardu si navíc jejich konzumací pětkrát týdně můžete prodloužit život až o dva roky. K období Vánoc navíc ořechy neodmyslitelně patří. Mikulášská nadílka je bez burských oříšků neúplná, stejně jako vanilkové rohlíčky a většina ostatních druhů cukroví. A jaký zvolit ideální vánoční dárek, který potěší a je zároveň prospěšný? Odpověď je snadná. Oříšky!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Češi mají stále zájem o hypotéky, přestože úroky letí neustále vzhůru. Ve třetím měsíci letošního roku dosáhla průměrná úroková sazba na 1,95 %.
25.05.2017 - 08:08
Hravost i dramatičnost, intimita a monumentalita – přirozené mísení všech těchto poloh se objevuje v dílech výtvarnice Adély Olivy, jejíž výstavu Mezisvěty bude v nejbližších dnech hostit Divadlo...
25.05.2017 - 07:10
Už na dnešní večer plánují energetici ukončení odstávky a obnovení výroby elektrické energie z prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Připojení prvního generátoru je plánováno na...
24.05.2017 - 14:45
Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.
24.05.2017 - 11:40
Vlastním očím nechtěli věřit královopolští policisté, kteří v pátek dopoledne měřili rychlost v Žilkově ulici.
24.05.2017 - 10:28
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezóně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Bizarní černá groteska bude mít premiéru 26. května a zavede diváky spolu s...
24.05.2017 - 07:22
Komentáře