Reklama
reklama

Oříšky mají blahodárný vliv na naše zdraví, krásu i vzhled

Kouzelná síla oříšků hrála významnou roli v jedné z nejznámějších pohádek. Výhod, které nám jejich konzumace může přinést do života, je však mnohem více. Stejně jako u Popelky mají totiž blahodárný vliv na naši krásu a vzhled, navíc ale ovlivňují i naše zdraví, vitalitu a energii. V čem spočívá jejich síla a jak jí maximálně využít? Především ihned ořechy a semínka zařadit do svého jídelníčku. A nadcházející zima a čas Vánoc nám hrají do karet.

Vědci již dávno prokázali, že ořechy mají pozitivní vliv na naši psychiku a pocity. Zhoršuje vám chladné sychravé období náladu a nejraději byste se uložili k zimnímu spánku a probrali se až na jaře? Stačí hrst oříšků a energie bude zpět. V boji proti zimní únavě využijte například kešu oříšky, které obsahují dvakrát více železa než hovězí maso.

Blahodárně působí především vitamíny a látky obsažené právě v oříšcích. Například vitamíny E, B, hořčík, železo, bílkoviny a zdravé tuky jsou zdraví prospěšné a zahrnuté minerály navíc podporují lesk vlasů, vypnutou pokožku a pevné nehty. Potřebujete se zregenerovat po fyzické či psychické zátěži? Pomohou opět ořechy. Přirozeně i v případě těchto superpotravin platí pravidlo, že méně je více a optimální je zařadit do svého každodenního jídelníčku pouze hrst ořechů.

Ideální je využít obsaženou energii hned po ránu, honí-li vás však mlsná během dne, sáhnout po oříšcích je nejlepší volba. Podle vědců z Harvardu si navíc jejich konzumací pětkrát týdně můžete prodloužit život až o dva roky. K období Vánoc navíc ořechy neodmyslitelně patří. Mikulášská nadílka je bez burských oříšků neúplná, stejně jako vanilkové rohlíčky a většina ostatních druhů cukroví. A jaký zvolit ideální vánoční dárek, který potěší a je zároveň prospěšný? Odpověď je snadná. Oříšky!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře