Reklama
reklama

Na kole ve vedrech stačí voda

Sluníčko je vysoko, rtuť teploměru se po poledni občas přehoupne přes třicítku. Mnozí si v takové chvíli představí jen nějaké koupaliště. Dá se v takovém počasí také jezdit na kole? Určitě ano, ale základem je zvládnout pitný režim a cestu si dobře naplánovat, aby pro vás byla snesitelnější.

Nejvhodnějším nápojem na kolo je čistá voda. Tu můžeme pít v neomezeném množství podle potřeb organismu.  Cyklisté by se měli vyhnout limonádám, energetickým nápojům, nápojům na bázi coca-coly, ochuceným minerálním vodám. Tyto nápoje obsahují cukr a navozují pocit žízně. Kofein v nápojích odvádí z těla více tekutin, než by tělo mělo získat vypitím nápoje. Kofein ale v malých dávkách snižuje únavu a povzbuzuje  - v rámci výkonu je tedy prospěšný.

To, co je pro tělo při delším sportovním výkonu důležité, je průběžné doplňování tekutin. Pokud sednete na kolo, poprvé byste se měli napít nejpozději do půl hodiny od rozjezdu, pak přibližně každých 20 minut. Tělo tak bude tekutiny lépe vstřebávat a to, co se z něj vyloučí potem, se lépe plynule doplní.

Je také lepší mít s sebou vody raději víc než míň. Čistá voda má navíc více použití. Můžete si v ní umýt ruce nebo ošetřit případné zranění, nebo postříkat záda a obličej ve vedru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře