Reklama
reklama

Masarykův onkologický ústav ruší ambulanci na poliklinice Zahradníkova

Brněnský Masarykův onkologický ústav ruší od 14. února detašované pracoviště v budově městské polikliniky v Zahradníkově ulici. Důvodem je zlepšení komfortu pro pacienty, ale také roční úspora 350 tisíc korun za nájemné a další služby. Ambulanci přesune přímo do ústavu, do Bakešova pavilonu, který sídlí na Žlutém kopci.

Důvodem otevření tohoto detašovaného pracoviště bylo provádění mamárního screeningu. "Bohužel mamární screening se zde už několik let neprovádí a chybí tady také další radiodiagnostické metody – ultrazvuk. Proto musíme množství pacientů, kteří tato vyšetření potřebují, posílat přímo do ústavu. Převedení pacientů z naší ambulance na Zahradníkově ulici do ambulance v úsavu znamená, že veškerou zdravotní péči budou absolvovat pod jednou střechou," uvedl ředitel onkologického ústavu Jiří Vorlíček.

Přesun pracoviště přímo do budovy na Žlutém kopci bude znamenat také určitou výhodu pro zaměstnance, neboť bude usnadněna jejich zastupitelnost. V případě nutnosti dojde k operativnímu přesunu pacientů na jinou ambulanci v rámci ústavu.

Důležitým důvodem zrušení ambulance je také finanční úspora. "Od roku 2010 docházelo postupně ke snižování bodové produkce v této ambulanci a naopak k navyšování nákladů na nájem a s ním spojené služby. V této chvíli jde o zátěž ve výši téměř 350 tisíc korun ročně," dodal Vorlíček.

Masarykův onkologický ústav je navíc pracoviště s mezinárodní akreditací Joint Commission International, která mu ukládá, že musí garantovat kvalitu zdravotní péče, potažmo doplňujících vyšetření (laboratorních) na stejné úrovni ve všech pracovištích spadajících pod ústav, což se podle ředitele na detašovaných pracovištích, kde je vlastníkem jiný subjekt, velice těžko naplňuje.

Ambulance v Zahradníkově ulici se pro pacienty ruší v pátek 14. února a v pondělí 24. února se pro ně otevírá ambulance v Bakešově pavilonu přímo v Masarykově onkologickém ústavu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře