Reklama
reklama

Masarykův onkologický ústav ruší ambulanci na poliklinice Zahradníkova

Brněnský Masarykův onkologický ústav ruší od 14. února detašované pracoviště v budově městské polikliniky v Zahradníkově ulici. Důvodem je zlepšení komfortu pro pacienty, ale také roční úspora 350 tisíc korun za nájemné a další služby. Ambulanci přesune přímo do ústavu, do Bakešova pavilonu, který sídlí na Žlutém kopci.

Důvodem otevření tohoto detašovaného pracoviště bylo provádění mamárního screeningu. "Bohužel mamární screening se zde už několik let neprovádí a chybí tady také další radiodiagnostické metody – ultrazvuk. Proto musíme množství pacientů, kteří tato vyšetření potřebují, posílat přímo do ústavu. Převedení pacientů z naší ambulance na Zahradníkově ulici do ambulance v úsavu znamená, že veškerou zdravotní péči budou absolvovat pod jednou střechou," uvedl ředitel onkologického ústavu Jiří Vorlíček.

Přesun pracoviště přímo do budovy na Žlutém kopci bude znamenat také určitou výhodu pro zaměstnance, neboť bude usnadněna jejich zastupitelnost. V případě nutnosti dojde k operativnímu přesunu pacientů na jinou ambulanci v rámci ústavu.

Důležitým důvodem zrušení ambulance je také finanční úspora. "Od roku 2010 docházelo postupně ke snižování bodové produkce v této ambulanci a naopak k navyšování nákladů na nájem a s ním spojené služby. V této chvíli jde o zátěž ve výši téměř 350 tisíc korun ročně," dodal Vorlíček.

Masarykův onkologický ústav je navíc pracoviště s mezinárodní akreditací Joint Commission International, která mu ukládá, že musí garantovat kvalitu zdravotní péče, potažmo doplňujících vyšetření (laboratorních) na stejné úrovni ve všech pracovištích spadajících pod ústav, což se podle ředitele na detašovaných pracovištích, kde je vlastníkem jiný subjekt, velice těžko naplňuje.

Ambulance v Zahradníkově ulici se pro pacienty ruší v pátek 14. února a v pondělí 24. února se pro ně otevírá ambulance v Bakešově pavilonu přímo v Masarykově onkologickém ústavu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře