Reklama
reklama

Lékárny nabízí lékárničku pro cyklisty šitou přímo na kolo. Chybí v ní jen desinfekce

Když se vydaří počasí, je všude plno lidí na kolech. Většina už má naštěstí helmu, ale kolik z nich vozí i lékárničku pro cyklisty? Přitom úrazů na kole není málo. Naštěstí mívají lehčí charakter, ale stejně se pak hodí mít po ruce alespoň základní zdravotnické vybavení.

V rozměru 15 x 10 centimetrů za v ceně okolo 250 korun nabízí lékárny taštičku přímo pro upevnění na rám kola napěchovanou základními potřebami pro poskytnutí první pomoci. Lékárnička obsahuje náplasti, obinadla, obvazy, trojcípý šátek, škrtící obinadlo, resuscitační roušku, gumové rukavice a izotermickou fólii.

„Je to základní vybavení pro poskytnutí první pomoci v terénu do příjezdu lékaře. Izotermická folie například slouží k udržení tělesné teploty postiženého, dále může být použita na zahalení osoby u které hrozí podchlazení. Já sám bych do lékárničky navíc přidal ještě desinfekci,“ probírá obsah lékárničky Vítězslav Baran z lékárny Eden v brněnském Králově Poli, které tuto speciální lékárničku pro cyklisty prodává.

Lékárničku lze mít u sebe jak při výjezdu na kole tak při pěší túře.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře