Reklama
reklama

Krása nekončí u velikosti 36. V nemocnici mají novou výstavu fotografií

V Teyschlově hale Dětské nemocnice v Brně byla otevřena výstava Zdravý holky. Výstava fotografií, jejichž autorem je Lukáš Materna a jež vznikla ve spolupráci s občanským sdružením Anabell, bude přístupná až do konce září.

Cílem výstavy je ukázat ženám, které se cítí nesvé ve svém těle, že i ony mohou vypadat báječně. Je zbytečné se bát stoupnout si před objektiv, když máte plné křivky. I tak můžou vzniknout krásné a třeba i sexy fotografie. Vše je o souznění fotografa s modelkou, ve společné vizi, neboť krása ženy nespočívá ve vyhublosti, ale také v kráse vnitřní a souladu těla s duší. 

Většina z nás se ve svém okolí setkala s poruchami příjmu potravy, ať se jedná o bulimii, anorexii nebo i bigorexii. Dnešní společnost neumí říci krásně ženě, že je krásná, protože krása je přeci štíhlost. Jako fotografům se nám stává často, že slýcháme stesky modelek, co je na nich špatně, na jaké jejich nedostatky si máme dát pozor. Přitom slečna je naprosto v pořádku. Druhý den fotíte slečnu krásných křivek a neuslyšíte ani pípnutí, je spokojená, hrdá na svoje tělo. Kde je ta pomyslná linie mezi dokonalou a nedokonalou postavou? Je doopravdy nutné ničit svoje tělo drastickými dietami, odmítáním jídla, hladověním či zvracením, jen pro lepší pocit, který se stejně nedostaví?

Smysl výstavy nejlépe vystihují slova Nikoly Žídkové, vedoucí Kontaktního centra Anabell Brno: „Chceme ukázat, že zdravé tělo může být i krásně zakřivené. Chceme ukázat, že krása v dnešní společnosti nekončí u velikosti 36. Chceme pomoci v rozvoji osvěty o poruchách příjmu potravy Občanskému sdružení Anabell, které se jako jediná nezisková organizace v České republice této problematice věnuje a pomohlo a podpořilo již stovky klientů.“

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře