Reklama
reklama

KardioDen upozorní na rizika poruch srdečních funkcí

Interní kardiologická klinika FN Brno (IKK) otevře v neděli 15. května dveře návštěvníkům. Cílem je upozornit na rizika a faktory, které způsobují poruchy srdeční funkce, a doporučit, jak svému srdci prospět.

KardioDen proběhne v kinosále pavilonu L areálu Pracoviště medicíny dospělého věku FN Brno v Bohunicích od 10 do 13 hod. Zájemci mohou absolvovat základní preventivní vyšetření: EKG, změření krevního tlaku a cholesterolu, stanovení kardiovaskulárního rizika a výsledky na místě zkonzultují s lékaři.

Součástí programu budou ukázky a nácvik kardiopulmonální resuscitace a prohlídka prostor IKK ve 13 p. budovy – koronární jednotky, pracoviště invazivní a intervenční kardiologie, arytmologických sálků, ECHO pracoviště a lůžkového oddělení.

Interní kardiologická klinika FN Brno je jedním z největších klinických pracovišť FN Brno. Funguje již od samého počátku „nové etapy“ FN Brno v Bohunicích v roce 1989. Poskytuje celé spektrum superspecializované kardiologické péče pro pacienty nejen z Jihomoravského kraje, ale také všeobecnou péči pro spádové interní pacienty. Využívá nejmodernějších metod a léků, jež jsou v oboru dostupné. V roce 2015 bylo na IKK hospitalizováno 4537 pacientů; v ambulancích lékaři IKK ošetřili celkem více než 55 tisíc pacientů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře