Reklama
reklama

Kruhový trénink je dobrá cesta za vyrýsovaným tělem

Moderní, vysoce účinné cvičení pro celkové posílení a procvičení těla je kruhový trénink. Jde o intervalový trénink, založený na opakování a střídání cviků v kruhu, efektivně využívá váš čas. Během 30-45 minutové lekce vystřídáte různá stanoviště, stroje nebo pomůcky pro posílení konkrétních partií. V Brně je 19 fitness center a míst, kde se můžete do kruhového tréninku zapojit.

Kruhový fitness může probíhat individuálně nebo ve skupině, často i pod vedením trenéra. Výhodou je jeho rozmanitost a přizpůsobení tréninku na míru. Je vynikající na zpevnění těla, zlepšení fyzické kondice a k redukci hmotnosti.  Kruhový trénink je vhodný a zaměřený hlavně pro ženy bez ohledu na věk a váhu. Může si zacvičit, studentka, mamka na mateřské, podnikatelka, zaměstnaná žena, nebo babička.

Ženy si často stěžují, že nemají čas trávit spoustu hodin v posilovně nebo fitness-centrech. Kruhový trénink přináší řešení. Jedná se o kompletní cvičební program, který zahrnuje prvky kardiovaskulárního i silového cvičení zároveň. Posiluje oslabené svaly, zpevňuje a rovná tělo do správné polohy, zrychluje metabolismus, spaluje tuky a pomáhá ztratit nadbytečnou váhu. Během 35 – 45 minut se v kruhu přesouváme z jednoho stanoviště na druhé a to po cca třiceti vteřinách. Kruhový trénink se skládá z 8-12 stanovišť, které jsou uspořádány do kruhu podle toho, zda se procvičuje dolní, střední nebo horní část těla. Během tréninku se rovnoměrně procvičí všechny důležité svalové skupiny. Jedna hodina je navíc čas, který si i velmi zaneprázdněná žena může dovolit třikrát týdně investovat do svého zdraví a krásy.

Nutno ovšem dodat, že ne každé fitness-centrum je vybaveno kruhovými stanovišti pro tento typ tréninku a proto je potřeba, aby tréninkový plán počítal z možnostmi daného fitness-centra.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře