Reklama
reklama

Dostat se před Vánocemi do formy může být i zábava

Chcete skočit do blížících se vánočních svátků, která štíhlé postavě příliš nepřejí, bez kil navíc? Bez břišních pneumatik, které vánoční cukroví jenom přifoukne? Každý asi odpoví ANO. Málokomu se ale chce hubnout v koutku o samotě na rotopedu.

„I hubnout se dá příjemně, zábavně a ve společnosti," říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň, kde pořádají Fit Camp. A hned také nabízí řešení: „Kontaktovali jsme nejlepší fitness cvičitele a společně jsme dali dohromady kondiční a zábavný čtyřdenní program, který bude o kapkách potu, ale zdaleka ne jen o nich."

Základem zámeckého Fit Campu jsou 4 devadesátiminutové lekce s nejžádanějšími fitness nástroji a pomůckami a nejúčinnějšími cviky na zpevnění postavy. „Naši klienti a především klientky se mohou na zámku Loučeň na vlastní kůži přesvědčit, jak jim pomůže posílit nejen svaly, ale i vlastní sebevědomí třeba TRX, kettlebel, nebo lanový systém Gun-Ex," říká fitness specialistka Kristýna Šrámková. Pokud snad některým čtenářům znějí tyto zkratky a slovní spojení jako zvuky z cizího jazyka, vysvětlujeme je v této aktualitě níže. Součástí programu jsou také přednášky a workshopy zaměřené na zdravou výživu, kompenzační formy cvičení a relaxační techniky. „Na Loučeni získáte od odborníků jasné návody na efektivní cviky či opravdu zdravý a vyvážený jídelníček," zaručuje Kristýna Šrámková. Pokud to počasí dovolí, odehrají se všechny, nebo alespoň některé z lekcí v kouzelném prostředí zámeckého parku, kde se jeho účastníkům bude pod staletými stromy dýchat obzvlášť příjemně. V opačném případě se v příjemnou, klimatizovanou tělocvičnu promění kongresový sál s denním světlem, odkud mohou účastníci třeba hned po cvičebním bloku zavítat do bazénu, do sauny, nebo na masáž.

Po poctivé práci, v tomto případě tréninku, dojde ale i na koláče. Ty z těsta a cukru se sice s kondičním cvičením, pokud má mít hmatatelné výsledky, přímo nesnoubí, na zámku Vám je ale dokážou nahradit dobrou zábavou a pestrým doprovodným programem. „Ženský živel jistě přivítá tvůrčí dílny pečení, rukodělné tvorby nebo malování v plenéru zámeckého parku, pochopitelně dle vlastní volby," říká manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek a dodává: „Trenér na jeden, ten nejteplejší večer z celého pobytu jistě přimhouří jedno oko a dovolí účastníkům opéci si vuřty u plánovaného táboráku. Zvlášť benevolentně pak těm, kdo si v recepci zámeckého hotelu zapůjčí následující den ráno jízdní kolo a pár kalorií tak spálí."

Obzvlášť příjemný je fakt, že při kondičním pobytu na zámku budou mít dámy postaráno i o děti, které by případně chtěly vzít s sebou. „Možné je hlídání dětí, počítáme pak při stravování s odpoledními svačinami pro děti a večer pak s pohádkou na dobrou noc, o kterou se postaráme místo maminek," slibuje Kateřina Šrámková ze zámku Loučeň.

V ceně pobytu je pochopitelně i kompletní stravování, tedy plná penze. „Jídelníček byl sestaven nutričním poradcem," říká vyznavač zdravého životního stylu Michal Dostal. Pobyty, jejichž cena začíná na 3 990 Kč, nabízí zámek například od 6. do 9. prosince 2013

Během cvičení proděláte cenné zkušenosti s nejmodernějšími fittnes pomůckami a metodami, jako jsou:

TRX... Jde o nejžádanější fitness nářadí posledních let. Jedná se o závěsný posilovací systém, který aktivuje stabilizační svalstvo po celou dobu cvičení. Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh.

Kettlebel neboli ruská činka... Jedná se o cvičební náčiní naopak s dlouholetou tradicí. Nárůst popularity a nezastupitelné místo mezi pomůckami funkčního tréninku si kettlebel získal díky komplexnosti jednotlivých cviků, které pomáhají rozvíjet sílu, vytrvalost a flexibilitu najednou.

Gun-Ex... Záhadné spojení označuje revoluční tréninkový systém využívající lana s vysokou hmotností. S těmito lany je možné provádět cviky, které rozvíjejí sílu, rychlost, dynamiku a flexibiltu.

ViPR ... Vznikl jako pomůcka pro skloubení funkčního pohybu se silovým tréninkem. S touto tréninkovou pomůckou lze vytvořit zásobník cviků kombinujících zvedání, posouvání, otáčení a dalších integrovaných pohybů, které v kombinaci se zatížením přináší efektivní výsledky.

BOSU... Zkratka vznikla z anglického spojení "both sides up". Jedná se o oblíbenou balanční pomůcku, která má svůj původ v rehabilitaci. Pomůcka připomíná rozpůlený míč, z jedné strany je plochá, z druhé vypoulená. Balanční cvičení na BOSU vede k cílenému formování a posílení svalů celého těla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře