Reklama
reklama

Břicho, nevíte si rady jak na něj?

Asi každý, kdo usiluje o to dobře vypadat, si přeje, mít pořádně zpevněné a vytvarované břišní svalstvo, nicméně dosáhnutí takového cíle je někdy dosti složité. Břišní svalstvo by se dalo nazvat jako největší prevít svalové tkáně našeho těla, který je velmi rychle přizpůsobivý veškerým zatížením a tudíž dochází velmi rychle ke stagnaci.

Je třeba si uvědomit, že pokud chceme budovat objem na břiše, musíme přistupovat k zatížení a stylu tréninku úplně stejně jako k ostatním svalovým partiím. Spousty lidí si myslí, že břicho vymakají  k dokonalosti a ukážou takzvaný „pekáč buchet“, když budou denně dělat spousty cviků na břicho v podobě sedů-lehů,zkracovaček. Ale toto je omyl.

Objem na břiše vybudujete různými cviky se zátěží s patřičným počtem opakování a sérií, které jsou obvyklé pro jakékoliv objemové tréninky pro jiné svalové partie. Nezapomeňte však, že břicho si velmi rychle zvyká na zatížení, které mu naservírujete, a proto je důležité měnit často variace tréninku. Nezapomeňte také, že i břicho potřebuje svůj čas na regeneraci a časový prostor k růstu, tudíž je optimální ho procvičit 2-3k týdně. Doporučujeme střídat těžší trénink s lehčím.

Další věc je odkrytí toho takzvaného pekáče buchet. K tomu Vám pomůže pouze dieta, řádná úprava stravy. Každý to má ale jinak a tak tato věc je silně individuální. Pokud se zaměříte na svoji úpravu stravy, tak abyste začali shazovat, tak další věc je ta, že budete shazovat kompletně z celého těla, nikoliv pouze v oblastech břišního svalstva.

V dietách doporučují odborníci se zaměřit opravdu na doplňky stravy a to nikoliv z řad spalovačů, ale z řad aminokyselin a vysokoprocentních proteinových kokteilů. To je z toho důvodu, že pokud tělo začne spalovat své přebytečné uložené energetické zásoby v podobě tuků, tak nejprve šáhne po svalové hmotě, jelikož jeho struktura je mnohem jednodušší pro okamžité získání energie než odebrat ho z tuků. Danými doplňky zajistíte to, že tělu ochráníte svalovou hmotu před rozpadem a zužitkováním jí jako energii. To je velmi důležité.

Když to celé tedy shrneme, tak pro hezky vymakané břicho platí:

a)    cvičit jako ostatní svalové partie
b)    měnit často variaci cviků
c)    nevykonávat smrtelný počet sérií
d)    zaměřit se na svůj jídelníček
e)    pokud máme břicho zalité tukem, zaměřit se na dietu a správný styl trénin

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře