Reklama
reklama

Břicho, nevíte si rady jak na něj?

Asi každý, kdo usiluje o to dobře vypadat, si přeje, mít pořádně zpevněné a vytvarované břišní svalstvo, nicméně dosáhnutí takového cíle je někdy dosti složité. Břišní svalstvo by se dalo nazvat jako největší prevít svalové tkáně našeho těla, který je velmi rychle přizpůsobivý veškerým zatížením a tudíž dochází velmi rychle ke stagnaci.

Je třeba si uvědomit, že pokud chceme budovat objem na břiše, musíme přistupovat k zatížení a stylu tréninku úplně stejně jako k ostatním svalovým partiím. Spousty lidí si myslí, že břicho vymakají  k dokonalosti a ukážou takzvaný „pekáč buchet“, když budou denně dělat spousty cviků na břicho v podobě sedů-lehů,zkracovaček. Ale toto je omyl.

Objem na břiše vybudujete různými cviky se zátěží s patřičným počtem opakování a sérií, které jsou obvyklé pro jakékoliv objemové tréninky pro jiné svalové partie. Nezapomeňte však, že břicho si velmi rychle zvyká na zatížení, které mu naservírujete, a proto je důležité měnit často variace tréninku. Nezapomeňte také, že i břicho potřebuje svůj čas na regeneraci a časový prostor k růstu, tudíž je optimální ho procvičit 2-3k týdně. Doporučujeme střídat těžší trénink s lehčím.

Další věc je odkrytí toho takzvaného pekáče buchet. K tomu Vám pomůže pouze dieta, řádná úprava stravy. Každý to má ale jinak a tak tato věc je silně individuální. Pokud se zaměříte na svoji úpravu stravy, tak abyste začali shazovat, tak další věc je ta, že budete shazovat kompletně z celého těla, nikoliv pouze v oblastech břišního svalstva.

V dietách doporučují odborníci se zaměřit opravdu na doplňky stravy a to nikoliv z řad spalovačů, ale z řad aminokyselin a vysokoprocentních proteinových kokteilů. To je z toho důvodu, že pokud tělo začne spalovat své přebytečné uložené energetické zásoby v podobě tuků, tak nejprve šáhne po svalové hmotě, jelikož jeho struktura je mnohem jednodušší pro okamžité získání energie než odebrat ho z tuků. Danými doplňky zajistíte to, že tělu ochráníte svalovou hmotu před rozpadem a zužitkováním jí jako energii. To je velmi důležité.

Když to celé tedy shrneme, tak pro hezky vymakané břicho platí:

a)    cvičit jako ostatní svalové partie
b)    měnit často variaci cviků
c)    nevykonávat smrtelný počet sérií
d)    zaměřit se na svůj jídelníček
e)    pokud máme břicho zalité tukem, zaměřit se na dietu a správný styl trénin

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře