Reklama
reklama

Domov seniorů v Modřicích předvede péči o klienty s Alzheimerem a demencí

Prostory komfortní budovy pro 120 klientů převážně s Alzheimerovou chorobou a demencemi ve všech stádiích otevře ve čtvrtek 8. května zájemcům o Den otevřených dveří společnost Anavita. V bývalé Grand rezidenci na Masarykově ulici, kterou společnost převzala od bývalého provozovatele teprve před rokem a půl, představí zájemcům moderní metody čtyřiadvacetihodinové péče o tyto klienty, zázemí pro každodenní aktivizace seniorů, prostory pro rehabilitaci i stylovou, moderní zahradu, určenou k relaxaci i aktivitám.
"Pokud má kdokoli pochybnost, zda jejich seniorovi nezačínají prvotní příznaky zákeřné Alzheimerovy choroby, tedy potíže s pamětí a ztráta orientace, může tento den využít naší improvizované poradny. Budeme připraveni odpovídat na dotazy zájemců a osobně je po zařízení provést," zve ředitel Domova pro seniory Anavita,a.s. v modřické Masarykově ulici Jiří Dušek. 
 
Manažer sociálních služeb 2013 a čerstvý finalista nejprestižnější manažerské soutěže v Česku Manažer roku 2013 vsadil v péči o klienty s Alzheimerovou chorobou na moderní metody, neustálé proškolování týmu zaměstnanců, komplexní, čtyřiadvacetihodinovou péči a filozofii důstojného dožití seniorů. Na poli sociálních služeb je ANAVITA respektovanou společností již několik let. 
 
"S ANAVITOU spolupracuji jako metodička péče České alzheimerovské společnosti od samého začátku. Od doby, kdy v roce 2010 spustil svůj první domov v Šanově na Znojemsku, se tým značně posunul. Péče ve všech zařízeních pod touto hlavičkou je vysoce profesionální, pružná, postavená na erudici zaměstnanců a tzv. vztahové péči," ujistila Pavla Hýblová, která jako externí spolupracovník dohlíží na dodržování zásad péče o lidi s touto chorobou. Ta je v současné době na prudkém vzestupu. Podle odborníků bude navíc lidí s chorobou, která nabourává mozková centra a během několika let vede ke smrti, do roku 2050 třikrát více.
"Klienti s Alzheimerovou chorobou a demencemi skutečně vyžadují speciální péči a zvláštní přístup školeného personálu. V domácím prostředí není vůbec v lidských silách zvládat toto naplno 365 dní v roce, a už vůbec ne dlouhodobě," potvrdila ředitelka Odborného léčebného ústavu v Pasekách a primářka tamní Léčebny dlouhodobě nemocných Zdenka Polzerová. 
 
Kromě prohlídky zázemí pro komplexní péči o seniory s Alzheimerovou chorobou a demencemi ve všech stádiích čeká na návštěvníky zařízení, které zve k prohlídkám od 10 do 16 hodin, i příjemný doprovodný program. "Dopoledne vystoupí divadlo Slunečnice, nabídneme Muzikoterapii pro dospělé a od 14.30 hodin pak cimbálovou muziku Májek. Prohlédnout si budete moci také ukázky výrobků našich seniorů, které s nimi tvoří ve výtvarných dílnách v rámci každodenních aktivizací naše šikovné aktivizační pracovnice," doplnila ještě tisková mluvčí společnosti Hana Raiskubová. 
 
ANAVITA provozuje v současné době 570 lůžek po celé republice, z toho asi 250 na jižní Moravě. Po specializovaných zařízeních v Modřicích a v Šanově na Znojemsku, které je držitelem dvou prestižních certifikátů kvality, nabídne v první polovině roku 2015 dalších 120 akutně nedostatkových lůžek také v nedaleké Olomouci. Do dvou let se počet jejích lůžek v zemi přehoupne přes 1200. Další svá zařízení již staví v Havířově a v horizontu týdnů spustí stavby v Plzni a Praze Slivenci. Strategií firmy je vybudovat podobné zařízení v každém krajském městě. 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře