Reklama
reklama

Do krajských nemocnic zamíří investice ve výši 180 milionů korun

Krajská koalice se v Brně dohodla na investicích do jihomoravských nemocnic z přebytku hospodaření kraje. Půjde o investice ve výši 180 milionů korun.

Podle hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška odpovídá výše peněz z přebytku prioritám koaličních stran ČSSD a KDU-ČSL, kterým jde o rozvoj a modernizaci veřejného zdravotnictví. 

Výše investic pro jednotlivé nemocnice:

  • Nemocnice Hodonín 19,5 mil. Kč (hemodialýza, rekonstrukce JIP, oprava kanalizace, skiaskopická stěna)
  • Nemocnice Ivančice 7 mil. Kč (obměna biochemického  analyzátoru, laparoskopické sestavy, nepřímá digitalizace RTG snímků, obměna serveru, sauna pro pacienty),
  • Jihomoravské dětské léčebny 23 mil. Kč (přístavba rehabilitace Boskovice, rekonstrukce objektu Ostrov u Macochy)
  • Nemocnice Tišnov 10 mil. Kč (obnova zdravotnických přístrojů, obnova vozového parku, příprava rekonstrukce a dostavby)
  • Nemocnice Břeclav 10,5 mil. Kč (výměna centrální klimatizační jednotky, přístrojové vybavení)
  • Nemocnice Znojmo 54 mil. Kč (rekonstrukce onkologie, rekonstrukce budovy H, přístrojové vybavení)
  • Nemocnice Vyškov 23 mil. Kč (endoskopy, rekonstrukce ORL a neurologie-příprava, nákup CT)
  • Nemocnice Kyjov 32,5 mil. Kč (magnetická rezonance, rekonstrukce vjezdu, projektová dokumentace budova gynekologie a porodní)

Seznam letošních investic v krajském zdravotnictví není ani po dnešním posílení z rezervy konečný, bude doplňován a aktualizován podle potřeb krajských nemocnic a rozpočtových možností Jihomoravského kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře