Reklama
reklama

Chronické bolesti si budou pacienti od pondělí léčit u Milosrdných bratří

Určit zdroj dlouhodobé bolesti, odstranit ji, případně zmírnit, chtějí zdravotníci na nové klinice EuroPainClinic, která třetího března přivítá první pacienty v areálu Nemocnice Milosrdných bratří v Brně.

Brněnská pobočka EuroPainClinic bude pracovat po vzoru pražské kliniky. Bude pomáhat pacientům z Moravy, kteří tak budou moci klinická vyšetření absolvovat v Brně, ale i ze Slovenska, kteří doposud jezdili do vzdáleného Bardějova. Městská Nemocnice Milosrdných bratří se s klinikou do konkurenčního boje nedostane a hodlá s ní naopak spolupracovat. „Jsem rád, že i mimopražští pacienti trpící chronickými bolestmi mají nyní kvalitní a moderní péči po ruce,“ říká Josef Drbal, ředitel Nemocnice Milosrdných bratří v Brně, kde nová pobočka kliniky sídlí.

Intervenční léčba bolesti je moderní způsob léčby, který pomáhá lokalizovat a zjistit její původ pod kontrolou ultrazvuku nebo cíleně směřovaného rentgenového záření a následnou léčbou zajišťuje pacientům dlouhodobější úlevu a návrat do běžného života. „Chtěl bych zdůraznit, že nepracujeme na zásadách alternativní medicíny, ale na základě nejmodernějších vědeckých poznatků. Naše kliniky pro léčbu bolesti EuroPainClinics fungují v dalších evropských zemí a úzce spolupracují s předními odborníky z Velké Británie či Švédska,“ říká lékař a ředitel kliniky Robert Rapčan.

Hlavním cílem lékařů nové kliniky je bolest lokalizovat a zjistit její původ. Po klinickém vyšetření může být pacientovi nabídnuta intervenční diagnostika, farmakoterapie, fyzioterapie nebo doporučení k jinému specialistovi. Intervenční diagnostika spočívá v různých vyšetřovacích metodách v oblasti páteře za účelem přesného odhalení zdroje bolesti. Následné terapeutické procedury jsou navržené k léčbě bolestivých stavů a pacientům přinášejí dlouhodobější úlevu od bolesti. Klinika nabízí mimo jiné radiofrekvenční denervaci, miniinvazivní výkony na meziobratlové ploténce, epiduroskopii, neuromodulaci a další moderní metody léčby chronických bolestí, které se v zahraničí běžně využívají, ale v České republice jsou prozatím v počátcích.

„Dlouhodobě připravujeme rozumnou koncepci rozvoje nemocnice, v níž máme zakomponovanou spolupráci s dalšími zdravotnickými subjekty. Nová klinika pomůže nemocnici s některými pacienty a nemocnice jí naopak nabídne například služby laboratoře. Působením kliniky v prostorách nemocnice doplníme spektrum péče a pro pacienty, což může být prospěšné," dodal Drbal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře