Reklama
reklama

Chronické bolesti si budou pacienti od pondělí léčit u Milosrdných bratří

Určit zdroj dlouhodobé bolesti, odstranit ji, případně zmírnit, chtějí zdravotníci na nové klinice EuroPainClinic, která třetího března přivítá první pacienty v areálu Nemocnice Milosrdných bratří v Brně.

Brněnská pobočka EuroPainClinic bude pracovat po vzoru pražské kliniky. Bude pomáhat pacientům z Moravy, kteří tak budou moci klinická vyšetření absolvovat v Brně, ale i ze Slovenska, kteří doposud jezdili do vzdáleného Bardějova. Městská Nemocnice Milosrdných bratří se s klinikou do konkurenčního boje nedostane a hodlá s ní naopak spolupracovat. „Jsem rád, že i mimopražští pacienti trpící chronickými bolestmi mají nyní kvalitní a moderní péči po ruce,“ říká Josef Drbal, ředitel Nemocnice Milosrdných bratří v Brně, kde nová pobočka kliniky sídlí.

Intervenční léčba bolesti je moderní způsob léčby, který pomáhá lokalizovat a zjistit její původ pod kontrolou ultrazvuku nebo cíleně směřovaného rentgenového záření a následnou léčbou zajišťuje pacientům dlouhodobější úlevu a návrat do běžného života. „Chtěl bych zdůraznit, že nepracujeme na zásadách alternativní medicíny, ale na základě nejmodernějších vědeckých poznatků. Naše kliniky pro léčbu bolesti EuroPainClinics fungují v dalších evropských zemí a úzce spolupracují s předními odborníky z Velké Británie či Švédska,“ říká lékař a ředitel kliniky Robert Rapčan.

Hlavním cílem lékařů nové kliniky je bolest lokalizovat a zjistit její původ. Po klinickém vyšetření může být pacientovi nabídnuta intervenční diagnostika, farmakoterapie, fyzioterapie nebo doporučení k jinému specialistovi. Intervenční diagnostika spočívá v různých vyšetřovacích metodách v oblasti páteře za účelem přesného odhalení zdroje bolesti. Následné terapeutické procedury jsou navržené k léčbě bolestivých stavů a pacientům přinášejí dlouhodobější úlevu od bolesti. Klinika nabízí mimo jiné radiofrekvenční denervaci, miniinvazivní výkony na meziobratlové ploténce, epiduroskopii, neuromodulaci a další moderní metody léčby chronických bolestí, které se v zahraničí běžně využívají, ale v České republice jsou prozatím v počátcích.

„Dlouhodobě připravujeme rozumnou koncepci rozvoje nemocnice, v níž máme zakomponovanou spolupráci s dalšími zdravotnickými subjekty. Nová klinika pomůže nemocnici s některými pacienty a nemocnice jí naopak nabídne například služby laboratoře. Působením kliniky v prostorách nemocnice doplníme spektrum péče a pro pacienty, což může být prospěšné," dodal Drbal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře