Reklama
reklama

Balíček léků k moři i do hor

V zimě chodí do lékáren ti, kteří potřebují léky na virózy a nachlazení. V létě Lékárna Pod Klajdovkou, kterou najdete v budově polikliniky v Brně – Líšni, nabízí přípravky, jež lidé potřebují pro cestování, jako ochranu při pobytu v přírodě, první pomoc při alergiích a hlavně opalovací přípravky. S lékárnicí Annou Čačalovou jsme hovořili o tom, jaké léky je dobré mít u sebe na dovolené.

Co všechno můžete zákazníkům nabídnout před cestou na dovolenou a jste schopni nabídnout balíček pro konkrétní lokalitu?

Jistě. Když přijde zákazník a řekne, do jaké lokality se chystá, poradíme, vybereme a přichystáme mu vše, co může na své cestě potřebovat. Základ cestovní lékárničky pořídí už v hodnotě okolo tří set korun. Ta by měla obsahovat léky na střevní potíže a cestovní průjmy, něco na bolest – paralen, ibuprofen, které se dají použít i na nachlazení a chřipku a dále pak náplasti, obvaz, desinfekci na drobné poranění. Vhodný pro výlety do přírody je mít u sebe na štípance nebo kopřivku Fenistil nebo novinku Dapis gel a pak také repelenty proti klíšťatům a komárům.

Nabízíte v lékárně i kvalitní krémy na opalování a přípravky po opalování?

Opalovací krémy bych do hor i k moři doporučovala jako jasnou prevenci. U nás v Lékárně Pod Klajdovkou se specializujeme na krémy pro citlivou dětskou pokožku. Konkrétně nabízíme řadu opalovacích přípravků Ladival a další kvalitní přípravky s vyšším faktorem. Dobré je přibalit si s sebou i Panthenol, který se dá použít na spáleniny a péči po opalování 

Můžete poradit na cesty něco navíc z vlastní zkušenosti?

Nezapomenout na přípravky na potíže spojené s alergií. Pomůžeme je vybrat zákazníkovi podle potíží, potřebnou velikost balení nebo obsah – kapky, nosní spreje, tablety. Měli by také pamatovat na přípravky proti cestovním nevolnostem, dnes již můžeme nabídnout i přípravky na bázi přírodní s výtažkem zázvoru. Výborné je také mít u sebe také něco na umytí rukou bez použití vody, máme v nabídce gely, které jen rozetřete po rukou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře