Reklama
reklama

Balíček léků k moři i do hor

V zimě chodí do lékáren ti, kteří potřebují léky na virózy a nachlazení. V létě Lékárna Pod Klajdovkou, kterou najdete v budově polikliniky v Brně – Líšni, nabízí přípravky, jež lidé potřebují pro cestování, jako ochranu při pobytu v přírodě, první pomoc při alergiích a hlavně opalovací přípravky. S lékárnicí Annou Čačalovou jsme hovořili o tom, jaké léky je dobré mít u sebe na dovolené.

Co všechno můžete zákazníkům nabídnout před cestou na dovolenou a jste schopni nabídnout balíček pro konkrétní lokalitu?

Jistě. Když přijde zákazník a řekne, do jaké lokality se chystá, poradíme, vybereme a přichystáme mu vše, co může na své cestě potřebovat. Základ cestovní lékárničky pořídí už v hodnotě okolo tří set korun. Ta by měla obsahovat léky na střevní potíže a cestovní průjmy, něco na bolest – paralen, ibuprofen, které se dají použít i na nachlazení a chřipku a dále pak náplasti, obvaz, desinfekci na drobné poranění. Vhodný pro výlety do přírody je mít u sebe na štípance nebo kopřivku Fenistil nebo novinku Dapis gel a pak také repelenty proti klíšťatům a komárům.

Nabízíte v lékárně i kvalitní krémy na opalování a přípravky po opalování?

Opalovací krémy bych do hor i k moři doporučovala jako jasnou prevenci. U nás v Lékárně Pod Klajdovkou se specializujeme na krémy pro citlivou dětskou pokožku. Konkrétně nabízíme řadu opalovacích přípravků Ladival a další kvalitní přípravky s vyšším faktorem. Dobré je přibalit si s sebou i Panthenol, který se dá použít na spáleniny a péči po opalování 

Můžete poradit na cesty něco navíc z vlastní zkušenosti?

Nezapomenout na přípravky na potíže spojené s alergií. Pomůžeme je vybrat zákazníkovi podle potíží, potřebnou velikost balení nebo obsah – kapky, nosní spreje, tablety. Měli by také pamatovat na přípravky proti cestovním nevolnostem, dnes již můžeme nabídnout i přípravky na bázi přírodní s výtažkem zázvoru. Výborné je také mít u sebe také něco na umytí rukou bez použití vody, máme v nabídce gely, které jen rozetřete po rukou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře