Reklama
reklama

Balíček léků k moři i do hor

V zimě chodí do lékáren ti, kteří potřebují léky na virózy a nachlazení. V létě Lékárna Pod Klajdovkou, kterou najdete v budově polikliniky v Brně – Líšni, nabízí přípravky, jež lidé potřebují pro cestování, jako ochranu při pobytu v přírodě, první pomoc při alergiích a hlavně opalovací přípravky. S lékárnicí Annou Čačalovou jsme hovořili o tom, jaké léky je dobré mít u sebe na dovolené.

Co všechno můžete zákazníkům nabídnout před cestou na dovolenou a jste schopni nabídnout balíček pro konkrétní lokalitu?

Jistě. Když přijde zákazník a řekne, do jaké lokality se chystá, poradíme, vybereme a přichystáme mu vše, co může na své cestě potřebovat. Základ cestovní lékárničky pořídí už v hodnotě okolo tří set korun. Ta by měla obsahovat léky na střevní potíže a cestovní průjmy, něco na bolest – paralen, ibuprofen, které se dají použít i na nachlazení a chřipku a dále pak náplasti, obvaz, desinfekci na drobné poranění. Vhodný pro výlety do přírody je mít u sebe na štípance nebo kopřivku Fenistil nebo novinku Dapis gel a pak také repelenty proti klíšťatům a komárům.

Nabízíte v lékárně i kvalitní krémy na opalování a přípravky po opalování?

Opalovací krémy bych do hor i k moři doporučovala jako jasnou prevenci. U nás v Lékárně Pod Klajdovkou se specializujeme na krémy pro citlivou dětskou pokožku. Konkrétně nabízíme řadu opalovacích přípravků Ladival a další kvalitní přípravky s vyšším faktorem. Dobré je přibalit si s sebou i Panthenol, který se dá použít na spáleniny a péči po opalování 

Můžete poradit na cesty něco navíc z vlastní zkušenosti?

Nezapomenout na přípravky na potíže spojené s alergií. Pomůžeme je vybrat zákazníkovi podle potíží, potřebnou velikost balení nebo obsah – kapky, nosní spreje, tablety. Měli by také pamatovat na přípravky proti cestovním nevolnostem, dnes již můžeme nabídnout i přípravky na bázi přírodní s výtažkem zázvoru. Výborné je také mít u sebe také něco na umytí rukou bez použití vody, máme v nabídce gely, které jen rozetřete po rukou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře