Reklama
reklama

Alkohol na cyklostezkách? Ne, hrozí pokuta

Obce na jihu Moravy investovaly nemalé peníze do rozvoje cyklostezek, jejichž hlavním lákadlem jsou právě sklípky vinařů. Kombinace těchto dvou zážitků se ale nelíbí policistům. Cyklisté totiž nesmí zapomenout, že jsou podle zákona řidiči, a nesmí pít alkohol. Málokterý cyklista zde ale ochutnávce produkce místních vinařů odolá.

„Pokud je cyklostezka označena jako pozemní komunikace, musí cyklisté dodržovat zákon a nesmí jet pod vlivem alkoholu,“ upozornil mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník. Policie podle něj provádí na cyklostezkách namátkové kontroly a prohřešky řeší domluvou. „Problémy totiž většinou nejsou na cyklostezkách, ale až v místech, kde cyklisté najíždí na silnice,“ dodal Zámečník.

Za řízení pod vlivem alkoholu hrozí i cyklistům pokuta až do výše 20 tisíc korun. „Pokud cyklisté ve vinařstvích popíjí alkohol, musí počítat s následky. Přesto se určitá tolerance na cyklostezkách dá od policistů očekávat. Většinou doporučujeme sesednout z kola a pohybovat se v rámci cesta jako chodci,“ upřesnila postup policie mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

Cyklostezky si ale policie chválí. Jsou totiž rozhodně bezpečnější, než ostatní komunikace. Navíc nemají ve svých záznamech žádnou nehodu na cyklostezce, ve které by hlavní roli hrál alkohol.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře