Reklama
reklama

Alkohol na cyklostezkách? Ne, hrozí pokuta

Obce na jihu Moravy investovaly nemalé peníze do rozvoje cyklostezek, jejichž hlavním lákadlem jsou právě sklípky vinařů. Kombinace těchto dvou zážitků se ale nelíbí policistům. Cyklisté totiž nesmí zapomenout, že jsou podle zákona řidiči, a nesmí pít alkohol. Málokterý cyklista zde ale ochutnávce produkce místních vinařů odolá.

„Pokud je cyklostezka označena jako pozemní komunikace, musí cyklisté dodržovat zákon a nesmí jet pod vlivem alkoholu,“ upozornil mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník. Policie podle něj provádí na cyklostezkách namátkové kontroly a prohřešky řeší domluvou. „Problémy totiž většinou nejsou na cyklostezkách, ale až v místech, kde cyklisté najíždí na silnice,“ dodal Zámečník.

Za řízení pod vlivem alkoholu hrozí i cyklistům pokuta až do výše 20 tisíc korun. „Pokud cyklisté ve vinařstvích popíjí alkohol, musí počítat s následky. Přesto se určitá tolerance na cyklostezkách dá od policistů očekávat. Většinou doporučujeme sesednout z kola a pohybovat se v rámci cesta jako chodci,“ upřesnila postup policie mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

Cyklostezky si ale policie chválí. Jsou totiž rozhodně bezpečnější, než ostatní komunikace. Navíc nemají ve svých záznamech žádnou nehodu na cyklostezce, ve které by hlavní roli hrál alkohol.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře