Reklama
reklama

Zavaleného speleologa vytáhli z jeskyně po šesti hodinách

Náročný zásah včera čekal hasiče nedaleko Březiny na Brněnsku. V Nové Drátenické jeskyni poblíž známé jeskyně Výpustek zůstal zavalený speleolog. Záchranná akce trvala více jak šest hodin.
Foto Hasiči JMK
Foto Hasiči JMK
Foto Hasiči JMK

Hasiči včetně lezců vyjeli k záchraně muže krátce po půl dvanácté. Vrtulník k místu dopravil také hasiče-letecké záchranáře. Společně se speleologickými záchranáři bylo nutné vyprostit speleologa, kterému skalní blok zavalil nohu. Nacházel se několik stovek metrů od vchodu do jeskyně.

Hasiči z lezecké skupiny a speleologičtí záchranáři se soustředili jak na vyproštění muže, tak také na přípravu a zajištění cesty pro následný transport pacienta z jeskyně. Uvnitř jeskyně postavili tepelný stan určený pro ošetření a přípravu zraněného na transport z jeskyně. Současně využili pro komunikaci nové komunikační zařízení Nikola, které umožňuje radiově vysílat několik desítek metrů pod zem. 

Kolem půl páté se s využitím speciální stabilizační sady Paratech podařilo zraněného muže vyprostit a následně mohl být přesunut do tepelného stanu. Po jeho vyšetření a přípravě zahájili speleologičtí záchranáři a hasiči ve čtvrt na šest cestu z jeskyně. Zraněného se podařilo náročným jeskynním komplexem vynést ven krátce před šestou hodinou. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře