Reklama
reklama

Zastupitelé udělili Cenu Jihomoravského kraje. Letos ji získalo devět osobností

Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař Tomáš Bábek. Předání cen se uskuteční 5. listopadu 2019 v sále konventu Milosrdných bratří v Brně.

Cena Jihomoravského kraje je ocenění, kterým Zastupitelstvo Jihomoravského kraje uznává vynikající zásluhy o rozvoj Jihomoravského kraje. Za přínos v oblasti sportu cenu získají dráhař Tomáš Bábek a hokejisto Josef Černý. Za přínos vědě historik umění Ivan Foletti a historik Jaroslav Vaculík, za práci s mládeží Miroslav Klepáč, za reprezentaci Jihomoravského kraje Anna Kománková a za přínos v oblasti folklóru Františka Poláčková a Marie Švigrová. Posledním oceněným se stal Bolek Polívka, a to za přínos v oblasti umění.

Zastupitelstvo cenu uděluje od roku 2004. K jejím držitelům patří například Eva Pilarová, Emil Boček nebo Zdeněk Rotrekl.

Zdroj: TZ

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře