Reklama
reklama

Zastávka na Slovaňáku a její netypické prvky. Třeba koš uprostřed chodníku

Každé známé město má svá specifická místa či stavby. Pisa má šikmou věž, stověžatá matička Tančící dům a v posledních dnech se přidalo i Brno. Odpadkový koš umístěný uprostřed chodníku nebo sloup osvětlení přesně v místech výstupu z vozidel městské hromadné dopravy. Zastávka na nově zrekonstruovaném Slovanském náměstí v Králově Poli dostala netypicky umístěné prvky. Co si o tom myslí Brňané?

Řidičům i cestujícím se centrální královopolské náměstí uzavřelo v dubnu loňského roku. Pracovalo se zde v několika etapách. Opravovala se kanalizace, vodovod i plynovod a následně i upravovaly povrchy silnice a chodníků. Nyní je hotovo a zrekonstruované náměstí slouží nejen dopravě, ale například i kulturním akcím, konat se zde budou například tradiční Erbovní slavnosti.

Nová podoba má však kromě výhod i svá specifika. Ta se týkají především místa a zastávky umístěné přímo před tamním gymnáziem. V centrální části zastávky se nachází odpadkový koš. „Nad tím, kde jsou běžně koše, jsem nikdy nepřemýšlela, tento má ale opravdu zvláštní místo. Nepřijde mi to moc chytré, vypadá to divně,“ myslí si Alice Vohanková. Podobný názor má i důchodce Karel Nesvačil. „Je to zvláštní, napadlo mě to hned, když jsem tudy šel prvně. Když třeba jdete dva, tak v cestě vlastně zavazí. Navíc to není něco, co by mělo být jako hlavní bod, měl být někde bokem. Třeba teď, když byla ta vedra, a bude plný, tak to určitě nebude ani do okolí vonět,“ dodává. „Když bude zastávka plná, tak tady bude asi zavazet,“

doplňuje studentka Jana. Úvahy v kolemjdoucích budí i umístění sloupu. „To je vyloženě nepraktické, může zavazet ve vystupování, hlavně když půjde z autobusu hodně lidí nebo třeba někdo s kočárkem,” uvedla důchodkyně Anna Albrechtová. „Celkově se mi to tady, jak je to nové, moc líbí. Je dobře, že jsou nové chodníky, k tomu ten zelený střed, vypadá to tady hezky. Té zastávce ale nerozumím,“ zhodnotil Václav Aleš.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
Komentáře