Reklama
reklama

Zasloužené tři body po dramatu do poslední vteřiny

Znojmo bylo v domácím utkání proti Fehérváru střelecky aktivnější, mělo spoustu šancí, o vítězství ale rozhodlo až ve třetí třetině díky dvěma trefám Philipa McRae. Hosté byli efektivní, do poslední vteřiny bojovali aspoň o bod, ale domácí vítězství udrželi.

Do zápasu vstoupili aktivněji Orli a v osmé minutě si vytvořili první velkou šanci, když Mrázek potrápil svým bekhendem Kornakkera. Přestože byli Znojemští více na puku, nijak výrazně hostujícího brankáře neohrozili. Naopak, nechali ve vlastní přesilové hře zahrozit Erdelyho, jehož samostatný únik musel likvidovat Lassila.

Skóre bylo otevřeno teprve v třiadvacáté minutě, když bezprostředně po vyhraném buly poslal Csanad Erdely puk do protipohybu znojemského brankáře, který neměl téměř žádnou šanci k reakci. Znojmo se poté ještě více opřelo do útoku, kde zahrozil Luciani, Tansey a Flick. Úspěšný byl ale až Jakub Stehlík. Vzápětí se Orli dostali do vedení díky proměněné přesilovkové trefě Aleše Sovy. I hosté ale o sedm minut později ukázali, že umí využít výhodu hry pěti proti čtyřem a zásluhou Felixe Girarda v šestatřicáté minutě dorovnali.

Už to začalo vypadat, že hru ve třetí části bude diktovat Fehérvár. Pak ale udělali Maďaři chybu, když nechali zakončit Phillipa McRaeho z prakticky nulového úhlu. Gól dodal Orlům druhý dech a Berisha o minutu později rozezvonil tyč za Kornakkerem. Hostům nepomohl ani oddechový čas, po kterém vyřešil skvěle situaci dva na jednoho Bowles, který na sebe stáhl oba obránce, a nechal tak Phillipa McRaeho zakončovat do prázdné branky.

Čtyři minuty před koncem si Fehérvár vytvořil ve své přesilovce obrovský tlak a zásluhou Timotyho Campbella to bylo opět o jednu branku. Orli se už ale nenechali o body obrat a dotáhli zápas do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 25. Stehlík (Luciani, Berisha), 29. Sova (Svoboda, Flick), 45. McRae (Bowles, Novák), 49. McRae (Bowles, Novák) – 23. Erdely (Busenius), 36. Girard (Yogan, Campbell), 57. Campbell (Yogan, Harty).
Rozhodčí: Sternat, Zrnić – Bedynek, Rezek.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 1:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Největší vlaková výluka poslední doby se chýlí ke konci. Hlavní nádraží v Brně bude od 15. prosince znovu otevřené. Během výluky prošlo nádraží výraznou rekonstrukcí za více než 2 miliardy, jejíž...
14.12.2019 - 07:00
Celou noc by pravděpodobně strávil v poloze hlavou dolů čtyřiašedesátiletý muž, kdyby si ho ve tmě náhodou nevšiml majitel obchodu v Komárově.
13.12.2019 - 19:03
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Komentáře