Reklama
reklama

Zasloužené tři body po dramatu do poslední vteřiny

Znojmo bylo v domácím utkání proti Fehérváru střelecky aktivnější, mělo spoustu šancí, o vítězství ale rozhodlo až ve třetí třetině díky dvěma trefám Philipa McRae. Hosté byli efektivní, do poslední vteřiny bojovali aspoň o bod, ale domácí vítězství udrželi.

Do zápasu vstoupili aktivněji Orli a v osmé minutě si vytvořili první velkou šanci, když Mrázek potrápil svým bekhendem Kornakkera. Přestože byli Znojemští více na puku, nijak výrazně hostujícího brankáře neohrozili. Naopak, nechali ve vlastní přesilové hře zahrozit Erdelyho, jehož samostatný únik musel likvidovat Lassila.

Skóre bylo otevřeno teprve v třiadvacáté minutě, když bezprostředně po vyhraném buly poslal Csanad Erdely puk do protipohybu znojemského brankáře, který neměl téměř žádnou šanci k reakci. Znojmo se poté ještě více opřelo do útoku, kde zahrozil Luciani, Tansey a Flick. Úspěšný byl ale až Jakub Stehlík. Vzápětí se Orli dostali do vedení díky proměněné přesilovkové trefě Aleše Sovy. I hosté ale o sedm minut později ukázali, že umí využít výhodu hry pěti proti čtyřem a zásluhou Felixe Girarda v šestatřicáté minutě dorovnali.

Už to začalo vypadat, že hru ve třetí části bude diktovat Fehérvár. Pak ale udělali Maďaři chybu, když nechali zakončit Phillipa McRaeho z prakticky nulového úhlu. Gól dodal Orlům druhý dech a Berisha o minutu později rozezvonil tyč za Kornakkerem. Hostům nepomohl ani oddechový čas, po kterém vyřešil skvěle situaci dva na jednoho Bowles, který na sebe stáhl oba obránce, a nechal tak Phillipa McRaeho zakončovat do prázdné branky.

Čtyři minuty před koncem si Fehérvár vytvořil ve své přesilovce obrovský tlak a zásluhou Timotyho Campbella to bylo opět o jednu branku. Orli se už ale nenechali o body obrat a dotáhli zápas do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 25. Stehlík (Luciani, Berisha), 29. Sova (Svoboda, Flick), 45. McRae (Bowles, Novák), 49. McRae (Bowles, Novák) – 23. Erdely (Busenius), 36. Girard (Yogan, Campbell), 57. Campbell (Yogan, Harty).
Rozhodčí: Sternat, Zrnić – Bedynek, Rezek.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 1:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře