Reklama
reklama

Zásadní uzavírky sevřou od dubna Brno

Minulý rok byl pro brněnské řidiče ve znamení chaosu. Tento rok ale nebude jiný. Už od dubna začnou dopravní komplikace spojené s opravami a uzavírkami. Nejhůře se řidičům bude jezdit v létě.

Kníničský most

Komplikovat situaci řidičům bude od dubna uzavírka celého Kníničského mostu přes Žabovřeskou ulici, která je součástí stavby Velkého městského okruhu. Dopravu omezí hlavně ve směru na Pisárky, Bystrc a Královo Pole. Kvůli množství aut, pro které se tato vytížená tepna uzavře, jsou v plánu rovnou dvě objízdné trasy. Řidiči budou od Pisárek na Bystrc pokračovat po městském okruhu až za Královopolské  tunely. Tam se po kruhové křižovatce otočí a pojedou do Bystrce. Z Bystrce ve směru na Žabovřesky auta sjedou na Veslařské, odkud pojedou do Žabovřesk.

Práce na ulici Hněvkovského

V dubnu a květnu bude Brno zatěžovat navíc jiná uzavírka, tentokrát na jihu. Dopravu omezí práce na ulici Hněvkovského mezi křižovatkou s ulicí Sokolova až po napojení na dálnici D2. Povrch vozovky je podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve špatném stavu. Stavba bude probíhat při částečné uzavírce se zachováním provozu minimálně v jednom jízdním pruhu pro každý směr.

Husovický tunel

O července do srpna rekonstrukce zcela uzavře Husovický tunel. „Důvodem je dosažení hranice životnosti vybraných technologických celků, z toho plynoucí zvýšená poruchovost a s ohledem na stáří jednotlivých zařízení i zhoršující se dostupnost potřebných náhradních dílů,“ vysvětlila mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Objízdné trasy zatím nejsou známé.

Sevřené tři městské části

Uzavřený Husovický tunel zkomplikuje situaci pro obyvatele Židenic, Vinohrad a Líšně. Uzavírka se připojí k již uzavřenému Zábrdovickému mostu, který zůstane neprůjezdný až do začátku příštího roku. Během celých prázdnin bude navíc omezena průjezdnost také z jihu na ulici Otakara Ševčíka od Černovického mostu po křižovatku s Táborskou. Úsek bude průjezdný pouze v jedné polovině silnice.

Další uzavírky

Dále se bude kopat na dálnici D1 mezi Vídeňskou a Bítešskou ulicí. V květnu by tam silničáři měli začít s rekonstrukcí vozovky. V polovině roku začne oprava kanalizace a vodovodu na Bohunické. Ulice zůstane uzavřena na jeden rok. Nové uzavírky se přidají ke stávajícím pracím ve městě. Pokračuje například uzavírka Slovanského náměstí, Charvatské, Chodské i Údolní ulice. Po Dornychu a Plotní by mohla začít auta letos jezdit, jisté to však zatím není.

A co cestující MHD?

O nic lépe na tom nebudou ani cestující MHD. K velké výluce hlavního nádraží se připojí opravy Cejlu a Zábrdovického mostu. Lidé, kteří vystupují na zastávce Francouzská a pokračují pěšky na Lazaretní, odkud jezdí autobusem na židenické nádraží, si budou muset zvykat na novou trasu. Tramvaje pojedou odklonem, pouze linka číslo 2 pojede na Cejl, a to jen k ulici Radlas. Lidé budou moci v obou směrech využít náhradní autobus z Jugoslávské přes Cejl na Malinovského náměstí. Na Plynárenské bude dočasná zastávka, odkud lidé přejdou po lávce a nasednou do autobusu, který je zaveze k židenickému nádraží. Na jaře by se měla zprovoznit rok uzavřená Údolní, která omezovala tramvaj číslo 4. Práce se přesunou na Lerchovu. Komplikace však přijdou zase v červnu, kdy tramvajové tratě na Veveří v úseku od Žerotínova náměstí po ulici Jana Uhra čekají opravy.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V Brně se poprvé představí ohňostroje z Norska a Filipín Foto: Centrum news
Letošní ročník populárního ohňostrojného festivalu Ignis Brunensis čekají novinky. Světová soutěž připomene jubilea brněnských univerzit a poprvé se na ní představí pyrotechnici z Filipín, kteří...
22.03.2019 - 20:04
Arnoldovu vilu čeká rekonstrukce Foto: MMB
Na směně pozemků, která byla poslední překážkou k podání žádosti o dotaci na obnovení Arnoldovy vily, se tento týden dohodlo město a Akademie věd. Díky tomu se Brno tento rok bude moci ucházet o...
22.03.2019 - 13:13
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Zoologická zahrada v Brně přivítá jaro programem pro děti. Akce s dílničkami nebo komentovanými prohlídkami se uskuteční v sobotu 23. března.
22.03.2019 - 08:00
Svou prací se zapsal do brněnských dějin. Díky němu stojí hala Rondo či sportovní hala Vysokého učení technického (VUT). Architekt Ivan Ruller zemřel 25. března loňského roku. Brněnští radní nyní...
21.03.2019 - 15:48
Původní návrh haly za Lužánkami Foto: MMB
Město Brno a Jihomoravský kraj jednají se státem o spolufinancování multifunkční haly v Brně. Zástupci města se minulý týden setkali s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou. Ze strany státu...
21.03.2019 - 13:37
Systém rezidentního parkování se změní Foto: Centrum news
Parkování v Brně se změní. Od podzimu bude město rozděleno na tři zóny. Regulace bude platit v pracovní dny a na určitém území jen v noci. Dělení na rezidenty a abonenty zůstává. Předplatné na...
21.03.2019 - 05:00
Komentáře