Reklama
reklama

Zásadní uzavírky sevřou od dubna Brno

Minulý rok byl pro brněnské řidiče ve znamení chaosu. Tento rok ale nebude jiný. Už od dubna začnou dopravní komplikace spojené s opravami a uzavírkami. Nejhůře se řidičům bude jezdit v létě.

Kníničský most

Komplikovat situaci řidičům bude od dubna uzavírka celého Kníničského mostu přes Žabovřeskou ulici, která je součástí stavby Velkého městského okruhu. Dopravu omezí hlavně ve směru na Pisárky, Bystrc a Královo Pole. Kvůli množství aut, pro které se tato vytížená tepna uzavře, jsou v plánu rovnou dvě objízdné trasy. Řidiči budou od Pisárek na Bystrc pokračovat po městském okruhu až za Královopolské  tunely. Tam se po kruhové křižovatce otočí a pojedou do Bystrce. Z Bystrce ve směru na Žabovřesky auta sjedou na Veslařské, odkud pojedou do Žabovřesk.

Práce na ulici Hněvkovského

V dubnu a květnu bude Brno zatěžovat navíc jiná uzavírka, tentokrát na jihu. Dopravu omezí práce na ulici Hněvkovského mezi křižovatkou s ulicí Sokolova až po napojení na dálnici D2. Povrch vozovky je podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve špatném stavu. Stavba bude probíhat při částečné uzavírce se zachováním provozu minimálně v jednom jízdním pruhu pro každý směr.

Husovický tunel

O července do srpna rekonstrukce zcela uzavře Husovický tunel. „Důvodem je dosažení hranice životnosti vybraných technologických celků, z toho plynoucí zvýšená poruchovost a s ohledem na stáří jednotlivých zařízení i zhoršující se dostupnost potřebných náhradních dílů,“ vysvětlila mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Objízdné trasy zatím nejsou známé.

Sevřené tři městské části

Uzavřený Husovický tunel zkomplikuje situaci pro obyvatele Židenic, Vinohrad a Líšně. Uzavírka se připojí k již uzavřenému Zábrdovickému mostu, který zůstane neprůjezdný až do začátku příštího roku. Během celých prázdnin bude navíc omezena průjezdnost také z jihu na ulici Otakara Ševčíka od Černovického mostu po křižovatku s Táborskou. Úsek bude průjezdný pouze v jedné polovině silnice.

Další uzavírky

Dále se bude kopat na dálnici D1 mezi Vídeňskou a Bítešskou ulicí. V květnu by tam silničáři měli začít s rekonstrukcí vozovky. V polovině roku začne oprava kanalizace a vodovodu na Bohunické. Ulice zůstane uzavřena na jeden rok. Nové uzavírky se přidají ke stávajícím pracím ve městě. Pokračuje například uzavírka Slovanského náměstí, Charvatské, Chodské i Údolní ulice. Po Dornychu a Plotní by mohla začít auta letos jezdit, jisté to však zatím není.

A co cestující MHD?

O nic lépe na tom nebudou ani cestující MHD. K velké výluce hlavního nádraží se připojí opravy Cejlu a Zábrdovického mostu. Lidé, kteří vystupují na zastávce Francouzská a pokračují pěšky na Lazaretní, odkud jezdí autobusem na židenické nádraží, si budou muset zvykat na novou trasu. Tramvaje pojedou odklonem, pouze linka číslo 2 pojede na Cejl, a to jen k ulici Radlas. Lidé budou moci v obou směrech využít náhradní autobus z Jugoslávské přes Cejl na Malinovského náměstí. Na Plynárenské bude dočasná zastávka, odkud lidé přejdou po lávce a nasednou do autobusu, který je zaveze k židenickému nádraží. Na jaře by se měla zprovoznit rok uzavřená Údolní, která omezovala tramvaj číslo 4. Práce se přesunou na Lerchovu. Komplikace však přijdou zase v červnu, kdy tramvajové tratě na Veveří v úseku od Žerotínova náměstí po ulici Jana Uhra čekají opravy.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře