Reklama
reklama

Zahradu Arnoldovy vily propojí se zahradami sousedních vil

Zahradu a interiér Arnoldovy vily čeká rekonstrukce. Po jejím dokončení se návštěvníci vily mohou těšit na propojení se zahradami vil Tudendhat a Löw-Beer.

Zahrada bude mít přírodní charakter s důrazem na dostatek stínu a aktivní vyžití návštěvníků. „Projekt na rekonstrukci Arnoldovy vily je zpracováván tak, abychom mohli žádat o finanční prostředky z Norských fondů. Chceme, aby oprava Arnoldovy vily byla provedena ve všech směrech a mohla tak sloužit návštěvníkům co nejlépe. Všechny projekty bude hradit městská část Brno-sever, která na to získala finance od města,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Interiér i zahrada budou navrženy tak, aby mohly být aktivně využívány. Nemělo by se jednat o nedotknutelný exponát. „Co se týče interiéru, chceme zde kombinaci dobového nábytku, který odpovídá stylu architektury vily s moderním účelovým nábytkem. Bude se jednat o repliky nebo antikvariátní kusy, protože původní vybavení vily se nedochovalo. Cílem je, aby veřejnost poznala, jak tehdejší dům fungoval. V zahradě pak klademe důraz na zachování stínu a intimity, kterou zahrada Arnoldovy vily nabízí. Mělo by se jednat o přírodní zahradu, a ne typicky zámeckou, jak ji známe z okolních vil. Zahrada bude spojena s kavárnou a vybavena slunečníky nebo šachovými stolky,“ uvedla místostarostka Brna-sever Miriam Kolářová.

Projekt by měl také nabídnout řešení propojení se zahradami sousedních vil Tugendhat a Löw-Beer. „Hlavním cílem projektu je, aby se návštěvníci v Arnoldově vile cítili co nejvíce přirozeně a mohli zdejší mobiliář i zahradu aktivně využívat. Bude to místo se spoustou košatých stromů poskytující azyl rodinám s dětmi, čtenářům či seniorům, každý si zde najde svůj kousek klidu. Zahrada bude volně přístupná podobně jako například Tyršův sad, budou zde lavičky, altány i prostor pro rozložení deky. Chceme také využít polohy Arnoldovy vily a propojit její zahradu se zahradami sousedních vil,“ doplnil Hladík.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře