Reklama
reklama

Začíná se stavět obchvat Lechovic. Konečně

Třetí březnové pondělí se konečně naplnila léta plná plánů, slibů a komplikací. Začala totiž stavba dlouho chystaného silničního obchvatu Lechovic a do obce na Znojemsku, kterou celoročně sužoval hustý provoz, vjely bagry.

Obcí dosud denně projelo až osmnáct tisíc aut. To znamenalo zátěž nejen pro místní obyvatele a jejich bezpečný pohyb, ale i pro lechovické stavby a domy. A neutěšenou situaci zde vnímali i řidiči. Marek Vítek tudy jezdí mezi Brnem a Znojmem minimálně dvakrát týdně. „Průjezd Lechovicemi nemám rád. Lituju nejen obyvatele, ale i nás řidiče. Úsek ve vesnici i kolem ní mi totiž přijde vcelku nebezpečný.

Stačí se podívat ve velké zatáčce před vjezdem do Lechovic vedle silnice, kolik je zde smutečních křížků. A při výjezdu taky. Obchvat určitě uvítám,“ doplnil Vítek. Podle informací z léta loňského roku se mělo začít stavět již na podzim roku 2016, průtahy však pokračovaly i nadále, naposledy to byl výběr a podpisy smluv s dodavatelem stavby. Ta bude umístěna mezi jedenáctým a šestnáctým kilometrem silnice I/53 a její trasu překlene pět mostů.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře