Reklama
reklama

Začíná se stavět obchvat Lechovic. Konečně

Třetí březnové pondělí se konečně naplnila léta plná plánů, slibů a komplikací. Začala totiž stavba dlouho chystaného silničního obchvatu Lechovic a do obce na Znojemsku, kterou celoročně sužoval hustý provoz, vjely bagry.

Obcí dosud denně projelo až osmnáct tisíc aut. To znamenalo zátěž nejen pro místní obyvatele a jejich bezpečný pohyb, ale i pro lechovické stavby a domy. A neutěšenou situaci zde vnímali i řidiči. Marek Vítek tudy jezdí mezi Brnem a Znojmem minimálně dvakrát týdně. „Průjezd Lechovicemi nemám rád. Lituju nejen obyvatele, ale i nás řidiče. Úsek ve vesnici i kolem ní mi totiž přijde vcelku nebezpečný.

Stačí se podívat ve velké zatáčce před vjezdem do Lechovic vedle silnice, kolik je zde smutečních křížků. A při výjezdu taky. Obchvat určitě uvítám,“ doplnil Vítek. Podle informací z léta loňského roku se mělo začít stavět již na podzim roku 2016, průtahy však pokračovaly i nadále, naposledy to byl výběr a podpisy smluv s dodavatelem stavby. Ta bude umístěna mezi jedenáctým a šestnáctým kilometrem silnice I/53 a její trasu překlene pět mostů.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře