Reklama
reklama

Začíná se stavět obchvat Lechovic. Konečně

Třetí březnové pondělí se konečně naplnila léta plná plánů, slibů a komplikací. Začala totiž stavba dlouho chystaného silničního obchvatu Lechovic a do obce na Znojemsku, kterou celoročně sužoval hustý provoz, vjely bagry.

Obcí dosud denně projelo až osmnáct tisíc aut. To znamenalo zátěž nejen pro místní obyvatele a jejich bezpečný pohyb, ale i pro lechovické stavby a domy. A neutěšenou situaci zde vnímali i řidiči. Marek Vítek tudy jezdí mezi Brnem a Znojmem minimálně dvakrát týdně. „Průjezd Lechovicemi nemám rád. Lituju nejen obyvatele, ale i nás řidiče. Úsek ve vesnici i kolem ní mi totiž přijde vcelku nebezpečný.

Stačí se podívat ve velké zatáčce před vjezdem do Lechovic vedle silnice, kolik je zde smutečních křížků. A při výjezdu taky. Obchvat určitě uvítám,“ doplnil Vítek. Podle informací z léta loňského roku se mělo začít stavět již na podzim roku 2016, průtahy však pokračovaly i nadále, naposledy to byl výběr a podpisy smluv s dodavatelem stavby. Ta bude umístěna mezi jedenáctým a šestnáctým kilometrem silnice I/53 a její trasu překlene pět mostů.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře