Reklama
reklama

Záchranná stanice v Jinačovicích se připravuje na netopýry a ježky

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy, kterou Zoo Brno provozuje v Jinačovicích, se s blížící zimou připravuje na období zvýšeného výskytu záletů netopýrů do lidských obydlí. V těchto dnech také lidé velmi často kontaktují stanici kvůli nálezům ježků. Právě ježci a netopýři patří mezi zvířata, o které záchranná stanice pečuje nejčastěji.

 „Pokud netopýři zaletí do Vašeho obydlí, je potřeba neprodleně kontaktovat záchrannou stanici, která Vám poskytne rady, jak dále postupovat. Každá okolnost vyžaduje jiný přístup a je potřeba ji posoudit individuálně,“ radí vedoucí Záchranné stanice v Jinačovicích MVDr. Radek Ficek.   

Totéž platí pro nálezy ježků, kteří se pohybují ve dne mimo svůj úkryt, nebo pokud dojde ke zničení ježčí skrýše. V současné době pečuje záchranná stanice o 1 netopýra a 16 ježků. Vyšší čísla zaměstnanci záchranné stanice očekávají až s příchodem mrazů.

Záchranná stanice v Jinačovicích je v provozu od února 2015.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře