Reklama
reklama

Záchranná stanice v Jinačovicích se připravuje na netopýry a ježky

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy, kterou Zoo Brno provozuje v Jinačovicích, se s blížící zimou připravuje na období zvýšeného výskytu záletů netopýrů do lidských obydlí. V těchto dnech také lidé velmi často kontaktují stanici kvůli nálezům ježků. Právě ježci a netopýři patří mezi zvířata, o které záchranná stanice pečuje nejčastěji.

 „Pokud netopýři zaletí do Vašeho obydlí, je potřeba neprodleně kontaktovat záchrannou stanici, která Vám poskytne rady, jak dále postupovat. Každá okolnost vyžaduje jiný přístup a je potřeba ji posoudit individuálně,“ radí vedoucí Záchranné stanice v Jinačovicích MVDr. Radek Ficek.   

Totéž platí pro nálezy ježků, kteří se pohybují ve dne mimo svůj úkryt, nebo pokud dojde ke zničení ježčí skrýše. V současné době pečuje záchranná stanice o 1 netopýra a 16 ježků. Vyšší čísla zaměstnanci záchranné stanice očekávají až s příchodem mrazů.

Záchranná stanice v Jinačovicích je v provozu od února 2015.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře