Reklama
reklama

Začaly práce na velkém městském okruhu

Se začátkem letních prázdnin začali dělníci pracovat také na velkém městském okruhu v Brně. Právě jeho dostavba by měla ulevit řidičům, kteří se dostávají do dopravních kolon a časového zdržení kvůli nedostačující kapacitě stávajících silnic.

Vzhledem k trvalému nárůstu automobilové dopravy je kompletní dostavba a zprovoznění velkého městského okruhu pro Brno nutností. Na jeho finální podobu si však řidiči ještě počkají, zatím je hotový pouze úsek Králova Pole a Pisárek a na začátku letních prázdnin začaly přípravy na výstavbu další fáze okruhu. Konkrétně se jedná o stavební práce na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova. „V této oblasti je třeba provést kompletní modernizaci sítí a také demoliční práce, které jsou nutné z důvodů navazující výstavby velkého městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Město Brno se tak připravuje na to, aby byla tato část velkého městského okruhu průjezdná ve dvou pruzích i v průběhu připravované stavby velkého městského okruhu,“ vysvětlil náměstek primátora Richard Mrázek. Díky těmto přípravným pracím by mělo dojít ke zkrácení výstavby a ulehčení dopravy při samotné stavbě židenického úseku velkého městského okruhu.

Díky tomu, že po dobu letních prázdnin probíhají v této oblasti rekonstrukce inženýrských sítí, bude v některých dnech docházet k omezení dopravy v dané oblasti, ale vždy s tím, že bude zachován průjezd minimálně jedním jízdním pruhem v každém směru jízdy pro veškerou dopravu. Úplného uzavření se pak dočkala Karlova ulice, do které z křižovatky s ulicí Provazníkovou není vjezd možný. Pro místní dopravu je objízdná trasa směr Maloměřice a Obřany vedená přes Tomkovo náměstí a ulicí Valchařskou. Pro tranzitní dopravu jsou nařízené objízdné trasy odkloněny přes Ochoz u Brna, jelikož Maloměřický most má omezenou nosnost a kamiony tento limit nesplňují. Omezení v dopravě se týká také trolejbusových linek 25 a 26, které jsou od zastávky Merhautova nahrazeny autobusy. Na Vinohrady byla pro cestující posílena linka 27, všechny ostatní linky brněnské hromadné dopravy zůstávají bez omezení.

V průběhu pěti let by v této lokalitě mělo vzniknout mimoúrovňové křížení a veškeré stavební práce pro něj připravují prostor. Na podzim, po ukončení oprav na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova, by mělo dojít k demolici pěti rodinných domů, které sousedí s židenickým viaduktem. Vlastní stavba nové části okruhu má začít na přelomu let 2018 a 2019 a zahrnuje přestavbu Tomkova náměstí na mimoúrovňovou křižovatku a estakádu, která překlene křižovatku s Karlovou, železniční trať a vyústí na Vinohradech, kde se v budoucnu počítá s proražením tunelu směrem na jih. Přípravné práce budou stát město zhruba dvě stě padesát milionů korun, stát zaplatí za stavby čtyři miliardy korun. Trvat by měly dva a půl roku, už v roce 2021 by tedy mohlo být hotovo.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře