Reklama
reklama

Začalo hlasování o nejlepší dobrovolné hasiče roku. Do finále se dostalo šest sborů z Jihomoravského kraje

Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O vítězi prostřednictvím hlasování rozhoduje veřejnost. Hlasovat je možné do 25. října 2019. Sbory na prvních třech místech obdrží finanční a věcné ceny v hodnotě 1 850 000 korun a záchranářskou techniku za 400 tisíc korun.

Hasičské sbory soutěží ve dvou kategoriích – Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce (JSDHO) a Sbor dobrovolných hasičů (SDH). Cílem klání je najít, ocenit a podpořit činnost dobrovolných hasičů a upozornit na jejich nepostradatelnou roli v integrovaném záchranném systému. „Připravenost a odbornost mnoha našich jednotek sborů dobrovolných hasičů je na velmi vysoké úrovni a velká část z nich odvádí při záchraně životů i majetku profesionální práci. Proto ocenění a prezentace jejich činnosti široké veřejnosti prostřednictvím Ankety považuji za správné pro dosažení odpovídajícího vnímání jejich společenského významu,“ uvedl náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Slavomír Bell.

Finalisty volila devítičlenná odborná porota, přičemž celkově nominovala 25 jednotek sboru dobrovolných hasičů a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky. „Paleta příběhů, při kterých zástupci hasičských sborů a jednotek hrají svou roli, je opravdu rozmanitá. Při požárech, při výchově a aktivním vyžití mládeže i při akcích místní komunity. V Anketě vyzdvihujeme některé z nich. Skrze ně však vyjadřujeme uznání všem,“ uvedl jeden z členů odborné poroty Radek Benčík.

Hlasovat pro svůj sbor lze prostřednictvím formuláře, nebo zasláním hlasovací SMS. Formulář a více informací zde.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře