Reklama
reklama

Začalo hlasování o nejlepší dobrovolné hasiče roku. Do finále se dostalo šest sborů z Jihomoravského kraje

Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O vítězi prostřednictvím hlasování rozhoduje veřejnost. Hlasovat je možné do 25. října 2019. Sbory na prvních třech místech obdrží finanční a věcné ceny v hodnotě 1 850 000 korun a záchranářskou techniku za 400 tisíc korun.

Hasičské sbory soutěží ve dvou kategoriích – Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce (JSDHO) a Sbor dobrovolných hasičů (SDH). Cílem klání je najít, ocenit a podpořit činnost dobrovolných hasičů a upozornit na jejich nepostradatelnou roli v integrovaném záchranném systému. „Připravenost a odbornost mnoha našich jednotek sborů dobrovolných hasičů je na velmi vysoké úrovni a velká část z nich odvádí při záchraně životů i majetku profesionální práci. Proto ocenění a prezentace jejich činnosti široké veřejnosti prostřednictvím Ankety považuji za správné pro dosažení odpovídajícího vnímání jejich společenského významu,“ uvedl náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Slavomír Bell.

Finalisty volila devítičlenná odborná porota, přičemž celkově nominovala 25 jednotek sboru dobrovolných hasičů a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky. „Paleta příběhů, při kterých zástupci hasičských sborů a jednotek hrají svou roli, je opravdu rozmanitá. Při požárech, při výchově a aktivním vyžití mládeže i při akcích místní komunity. V Anketě vyzdvihujeme některé z nich. Skrze ně však vyjadřujeme uznání všem,“ uvedl jeden z členů odborné poroty Radek Benčík.

Hlasovat pro svůj sbor lze prostřednictvím formuláře, nebo zasláním hlasovací SMS. Formulář a více informací zde.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře