Reklama
reklama

Žluté trabanty přijely do Brna. Seznámí s nimi živá výstava Trabantem kolem světa

V brněnském Semilasse  se přes léto ustájily nejen žluté trabanty Egu a Babu, ale i motorky a další cestovatelské vybavení a pomůcky, které využíval Dan Přibáň a jeho tým na expedicích v rámci celého světa. Atmosféru výprav přiblíží živá výstava nazvaná Trabantem kolem světa. Vernisáž začíná v neděli ve 14 hodin.

Dan Přibáň se svým týmem projel ve žlutých trabantech s minimálním technickým i cestovatelským zázemím Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Cílem výstavy je představit vše, co cestovatelé zažili od svého rozhodnutí zorganizovat dobrodružnou cestu až po samotné expedice.

V dobrodružném duchu je připraven i formát výstavy. Kromě samotných trabantů, motorek i polského „malucha“ uvidí návštěvníci například i cestovatelské potřeby a rekvizity. Čeká je ale rovněž rozsáhlý filmový a fotografický archiv, interaktivní prvky a v neposlední řadě přednáškový, gastronomický a hudební program, který výstavu doplní v zázemí zahrady kulturního centra.

Ochutnávkou z chystaných programů bude již vernisáž výstavy, která v neděli 26. června nabídne například půjčovnu autíček na dálkové ovládání, koncert skupiny Tubabu duo, expediční menu a hmyzí kuchyni nebo komentované prohlídky s Danem Přibáněm.

Výstavu hostí brněnské Semilasso do 18. září.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře