Reklama
reklama

Žluté trabanty přijely do Brna. Seznámí s nimi živá výstava Trabantem kolem světa

V brněnském Semilasse  se přes léto ustájily nejen žluté trabanty Egu a Babu, ale i motorky a další cestovatelské vybavení a pomůcky, které využíval Dan Přibáň a jeho tým na expedicích v rámci celého světa. Atmosféru výprav přiblíží živá výstava nazvaná Trabantem kolem světa. Vernisáž začíná v neděli ve 14 hodin.

Dan Přibáň se svým týmem projel ve žlutých trabantech s minimálním technickým i cestovatelským zázemím Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Cílem výstavy je představit vše, co cestovatelé zažili od svého rozhodnutí zorganizovat dobrodružnou cestu až po samotné expedice.

V dobrodružném duchu je připraven i formát výstavy. Kromě samotných trabantů, motorek i polského „malucha“ uvidí návštěvníci například i cestovatelské potřeby a rekvizity. Čeká je ale rovněž rozsáhlý filmový a fotografický archiv, interaktivní prvky a v neposlední řadě přednáškový, gastronomický a hudební program, který výstavu doplní v zázemí zahrady kulturního centra.

Ochutnávkou z chystaných programů bude již vernisáž výstavy, která v neděli 26. června nabídne například půjčovnu autíček na dálkové ovládání, koncert skupiny Tubabu duo, expediční menu a hmyzí kuchyni nebo komentované prohlídky s Danem Přibáněm.

Výstavu hostí brněnské Semilasso do 18. září.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře