Reklama
reklama

Žluté trabanty přijely do Brna. Seznámí s nimi živá výstava Trabantem kolem světa

V brněnském Semilasse  se přes léto ustájily nejen žluté trabanty Egu a Babu, ale i motorky a další cestovatelské vybavení a pomůcky, které využíval Dan Přibáň a jeho tým na expedicích v rámci celého světa. Atmosféru výprav přiblíží živá výstava nazvaná Trabantem kolem světa. Vernisáž začíná v neděli ve 14 hodin.

Dan Přibáň se svým týmem projel ve žlutých trabantech s minimálním technickým i cestovatelským zázemím Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Cílem výstavy je představit vše, co cestovatelé zažili od svého rozhodnutí zorganizovat dobrodružnou cestu až po samotné expedice.

V dobrodružném duchu je připraven i formát výstavy. Kromě samotných trabantů, motorek i polského „malucha“ uvidí návštěvníci například i cestovatelské potřeby a rekvizity. Čeká je ale rovněž rozsáhlý filmový a fotografický archiv, interaktivní prvky a v neposlední řadě přednáškový, gastronomický a hudební program, který výstavu doplní v zázemí zahrady kulturního centra.

Ochutnávkou z chystaných programů bude již vernisáž výstavy, která v neděli 26. června nabídne například půjčovnu autíček na dálkové ovládání, koncert skupiny Tubabu duo, expediční menu a hmyzí kuchyni nebo komentované prohlídky s Danem Přibáněm.

Výstavu hostí brněnské Semilasso do 18. září.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře