Reklama
reklama

Závodníci opět vyrazí na Kuřimskou cyklostezku

Kuřim ovládnou první zářijovou sobotu kola. Na svou trasu totiž vyrazí již tradiční cyklistický závod pro děti, mládež a širokou sportovní veřejnost Kuřimská cyklostezka. V letošním roce šlápnou závodníci do pedálů již po osmé.

Trasa povede od počátku cyklostezky v Kuřimi za železniční vlečkou na ulici U Stadionu a dále bude pokračovat pro stezce Kuřim – Malhostovice. Úspěšné závodníky mohou fandové vítat v cíli na stejném místě, odkud cyklisté vyrazí. Pro nejmladší účastníky připravili organizátoři zkrácenou trať.

Registrace závodníků pobíhá od pravého poledne, za dvě hodiny by pak měli na trať vyrazit účastníci z první kategorie dětí do čtyř let. Následně budou startovat i ostatní skupiny.

Závodníci vyjeli na trasu tohoto závodu horských kol poprvé v roce 2009. Tehdy byl založen při příležitosti otevření nové cyklostezky do Malhostovic. A o jeho oblíbenosti svědčí i velký zájem milovníků kol, v minulých letech ze startu vyráželo téměř 200 účastníků. Nejpočetněji bývají zastoupeny oblíbené kategorie nejmladších dětí a rodinných týmů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře