Reklama
reklama

Vlčí smečka se dnes sejde v továrně. Módní přehlídka začíná v devět večer

Vlčí gang - Wolfgang, tak si říkají módní návrhářky Viktorie Kaštánková a Zuzana Milandu, které 7. listopadu předvedou své umění na módní přehlídce v prostorách bývalé továrny – Richard Adam Gallery (RAG).

S originálními a neotřelými módními kousky, novými materiály a střihy se návštěvníci seznámí od 21 hodin, kdy přehlídka začíná. Show, kterou návrhářky nazvaly Wolfgang night at the gallery, hudebně podkreslí DJ Elio.

„Oblečení značky WOLFGANG není jen materiál a střih, je to styl a směr, svoboda každého jedince a síla smečky. Název je pro návrhářky velmi důležitý, jsou takovou vlčí smečkou – komunitou, kterou tvoří fanoušci a příznivci Wolfgangu. Ty spojuje vášeň pro módu a styl, životní postoj,“ uvedla programová ředitelka RAG Karolína Trllová.

Výtvarnice pustí na molo i značky ostatních mladých návrhářů, které ve svém obchodě zastupují. Novou kolekci na molu tak představí například Markéta Svobodová, objeví se oblečení značky Rychter_D, lidé se seznámí s tvorbou Jiřího Kalfaře, Lukáše Macháčka. Nebude chybět ani holandská Scotch & Soda nebo značky About, Wooliere či White white.

Návštěvníkům a příznivcům módy se dveře galerie otevřou již v 19 hodin, aby se mohli občerstvit u barů a dát si koktejl nebo kávu. Po přehlídce bude diváky bavit muzikant a vokalista Tom Holič, který poněkud netradičně zahraje house music živě na několik hudebních nástrojů.

Dospělí za vstupenku zaplatí v předprodeji buď v RAG nebo přímo v obchodě Wolfgang store ve Vachově ulici 200 korun, na místě stojí 250 korun, studenti mají vstup za 150 korun.

O Richard Adam Gallery

Nezisková galerie současného umění. Je zaměřena především na představování současné české i světové malby a objektu. Souběžně buduje sbírku české malby generace 80. a 90. let minulého století i nejaktuálnějších malířských trendů. Zaměřuje se na sbírání špičkového středoevropského umění mladší generace (Butzer, Selg, Helbig, A. Lehman atd.), rozšiřuje kolekci konceptuálního, minimalistického a geometrického umění (G. Miller, J. M. Voskuil, Th. Heinzmann a další). Na ploše více jak 3000 metrů, kterou nabízí rekonstruovaná tovární hala z konce 19. století, je od roku 2006 výstavám k dispozici nejenom hlavní prostor bývalé továrny, ale i dvě menší uzavřené galerie, které jsou využívány pro speciální výstavní projekty. Galerie je situována přibližně 10 minut chůze od středu města a představuje jedno z center výtvarného umění v Brně. Vedle činnosti výstavní a sběratelské působí rovněž velmi aktivně v oblasti publikační a vydavatelské. Další informace na www.ragallery.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře