Reklama
reklama

Vlčí smečka se dnes sejde v továrně. Módní přehlídka začíná v devět večer

Vlčí gang - Wolfgang, tak si říkají módní návrhářky Viktorie Kaštánková a Zuzana Milandu, které 7. listopadu předvedou své umění na módní přehlídce v prostorách bývalé továrny – Richard Adam Gallery (RAG).

S originálními a neotřelými módními kousky, novými materiály a střihy se návštěvníci seznámí od 21 hodin, kdy přehlídka začíná. Show, kterou návrhářky nazvaly Wolfgang night at the gallery, hudebně podkreslí DJ Elio.

„Oblečení značky WOLFGANG není jen materiál a střih, je to styl a směr, svoboda každého jedince a síla smečky. Název je pro návrhářky velmi důležitý, jsou takovou vlčí smečkou – komunitou, kterou tvoří fanoušci a příznivci Wolfgangu. Ty spojuje vášeň pro módu a styl, životní postoj,“ uvedla programová ředitelka RAG Karolína Trllová.

Výtvarnice pustí na molo i značky ostatních mladých návrhářů, které ve svém obchodě zastupují. Novou kolekci na molu tak představí například Markéta Svobodová, objeví se oblečení značky Rychter_D, lidé se seznámí s tvorbou Jiřího Kalfaře, Lukáše Macháčka. Nebude chybět ani holandská Scotch & Soda nebo značky About, Wooliere či White white.

Návštěvníkům a příznivcům módy se dveře galerie otevřou již v 19 hodin, aby se mohli občerstvit u barů a dát si koktejl nebo kávu. Po přehlídce bude diváky bavit muzikant a vokalista Tom Holič, který poněkud netradičně zahraje house music živě na několik hudebních nástrojů.

Dospělí za vstupenku zaplatí v předprodeji buď v RAG nebo přímo v obchodě Wolfgang store ve Vachově ulici 200 korun, na místě stojí 250 korun, studenti mají vstup za 150 korun.

O Richard Adam Gallery

Nezisková galerie současného umění. Je zaměřena především na představování současné české i světové malby a objektu. Souběžně buduje sbírku české malby generace 80. a 90. let minulého století i nejaktuálnějších malířských trendů. Zaměřuje se na sbírání špičkového středoevropského umění mladší generace (Butzer, Selg, Helbig, A. Lehman atd.), rozšiřuje kolekci konceptuálního, minimalistického a geometrického umění (G. Miller, J. M. Voskuil, Th. Heinzmann a další). Na ploše více jak 3000 metrů, kterou nabízí rekonstruovaná tovární hala z konce 19. století, je od roku 2006 výstavám k dispozici nejenom hlavní prostor bývalé továrny, ale i dvě menší uzavřené galerie, které jsou využívány pro speciální výstavní projekty. Galerie je situována přibližně 10 minut chůze od středu města a představuje jedno z center výtvarného umění v Brně. Vedle činnosti výstavní a sběratelské působí rovněž velmi aktivně v oblasti publikační a vydavatelské. Další informace na www.ragallery.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře