Reklama
reklama

Vlčí smečka se dnes sejde v továrně. Módní přehlídka začíná v devět večer

Vlčí gang - Wolfgang, tak si říkají módní návrhářky Viktorie Kaštánková a Zuzana Milandu, které 7. listopadu předvedou své umění na módní přehlídce v prostorách bývalé továrny – Richard Adam Gallery (RAG).

S originálními a neotřelými módními kousky, novými materiály a střihy se návštěvníci seznámí od 21 hodin, kdy přehlídka začíná. Show, kterou návrhářky nazvaly Wolfgang night at the gallery, hudebně podkreslí DJ Elio.

„Oblečení značky WOLFGANG není jen materiál a střih, je to styl a směr, svoboda každého jedince a síla smečky. Název je pro návrhářky velmi důležitý, jsou takovou vlčí smečkou – komunitou, kterou tvoří fanoušci a příznivci Wolfgangu. Ty spojuje vášeň pro módu a styl, životní postoj,“ uvedla programová ředitelka RAG Karolína Trllová.

Výtvarnice pustí na molo i značky ostatních mladých návrhářů, které ve svém obchodě zastupují. Novou kolekci na molu tak představí například Markéta Svobodová, objeví se oblečení značky Rychter_D, lidé se seznámí s tvorbou Jiřího Kalfaře, Lukáše Macháčka. Nebude chybět ani holandská Scotch & Soda nebo značky About, Wooliere či White white.

Návštěvníkům a příznivcům módy se dveře galerie otevřou již v 19 hodin, aby se mohli občerstvit u barů a dát si koktejl nebo kávu. Po přehlídce bude diváky bavit muzikant a vokalista Tom Holič, který poněkud netradičně zahraje house music živě na několik hudebních nástrojů.

Dospělí za vstupenku zaplatí v předprodeji buď v RAG nebo přímo v obchodě Wolfgang store ve Vachově ulici 200 korun, na místě stojí 250 korun, studenti mají vstup za 150 korun.

O Richard Adam Gallery

Nezisková galerie současného umění. Je zaměřena především na představování současné české i světové malby a objektu. Souběžně buduje sbírku české malby generace 80. a 90. let minulého století i nejaktuálnějších malířských trendů. Zaměřuje se na sbírání špičkového středoevropského umění mladší generace (Butzer, Selg, Helbig, A. Lehman atd.), rozšiřuje kolekci konceptuálního, minimalistického a geometrického umění (G. Miller, J. M. Voskuil, Th. Heinzmann a další). Na ploše více jak 3000 metrů, kterou nabízí rekonstruovaná tovární hala z konce 19. století, je od roku 2006 výstavám k dispozici nejenom hlavní prostor bývalé továrny, ale i dvě menší uzavřené galerie, které jsou využívány pro speciální výstavní projekty. Galerie je situována přibližně 10 minut chůze od středu města a představuje jedno z center výtvarného umění v Brně. Vedle činnosti výstavní a sběratelské působí rovněž velmi aktivně v oblasti publikační a vydavatelské. Další informace na www.ragallery.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře