Reklama
reklama

V návrhářské soutěži uspěly dvě studentky z Brna

Ve druhém ročníku návrhářské soutěže Hamé Sweet Fashion zazářila i dvojice studentek z Brna. Čtyřiadvacetiletá Michaela Mathonová se svou kolekcí Juicy Splash obsadila druhé místo, osmnáctiletá Gabriela Samková s kolekcí Sladká a Svěží získala prostřednictvím hlasování na sociální síti cenu fanoušků.

Michaela Mathonová si jako inspiraci pro své „ovocné modely“ vybrala malinu a borůvku. „Jednak jsou mým oblíbeným ovocem, ale také jsem každé léto okouzlená jejich barvami, takže proto jsem se pro mě rozhodla,“ řekla čtyřiadvacetiletá studentka a tvůrkyně dvou ovocných dámských šatů.

Za druhé místo byla oceněna pětadvaceti tisíci korunami. „Účast ve finále je splněný sen a také důkaz toho, že se se svou tvorbou ubírám správným směrem,“ dodala mladá žena původem ze Šternberka.

Druhá studentka měla kolekci s názvem Sladká a Svěží, inspirovanou citronem a meruňkou. „Chtěla na první pohled upoutat barvou oděvu, vybrala jsem žlutou citrónu jako svěžest a barvu meruňkového džemu jako sladkost,“ vysvětlila.

Jako cenu za umístění v soutěži získala osmnáctiletá dívka z Tišnova půlroční zásobu sladké produkce Hamé. „Mám ohromnou radost, že mi konečně něco vyšlo, ale hlavně jsem, doufejme, o krok blíž stát se návrhářkou,“ řekla Samková.

Celkem bylo do soutěže přihlášeno  téměř čtyři sta modelů, což je více než trojnásobek proti loňskému ročníku. Do finále, které se odehrálo 5. listopadu v pražském Muzeu Stará čistírna.

„Oproti loňskému ročníku se úroveň soutěže celkově zvýšila. Vítězka bere oděv s nadsázkou, móda je totiž hra, nebojí se ani větších oděvních forem. Líbilo se mi, jak to uchopila,“ komentovala soutěž předsedkyně poroty a známá oděvní designérka Liběna Rochová.

V porotě zasedla také módní blogerka Adéla Bartlová, dále Iveta Lutovská nebo moderátorka Kristina Kloubková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře