Reklama
reklama

V návrhářské soutěži uspěly dvě studentky z Brna

Ve druhém ročníku návrhářské soutěže Hamé Sweet Fashion zazářila i dvojice studentek z Brna. Čtyřiadvacetiletá Michaela Mathonová se svou kolekcí Juicy Splash obsadila druhé místo, osmnáctiletá Gabriela Samková s kolekcí Sladká a Svěží získala prostřednictvím hlasování na sociální síti cenu fanoušků.

Michaela Mathonová si jako inspiraci pro své „ovocné modely“ vybrala malinu a borůvku. „Jednak jsou mým oblíbeným ovocem, ale také jsem každé léto okouzlená jejich barvami, takže proto jsem se pro mě rozhodla,“ řekla čtyřiadvacetiletá studentka a tvůrkyně dvou ovocných dámských šatů.

Za druhé místo byla oceněna pětadvaceti tisíci korunami. „Účast ve finále je splněný sen a také důkaz toho, že se se svou tvorbou ubírám správným směrem,“ dodala mladá žena původem ze Šternberka.

Druhá studentka měla kolekci s názvem Sladká a Svěží, inspirovanou citronem a meruňkou. „Chtěla na první pohled upoutat barvou oděvu, vybrala jsem žlutou citrónu jako svěžest a barvu meruňkového džemu jako sladkost,“ vysvětlila.

Jako cenu za umístění v soutěži získala osmnáctiletá dívka z Tišnova půlroční zásobu sladké produkce Hamé. „Mám ohromnou radost, že mi konečně něco vyšlo, ale hlavně jsem, doufejme, o krok blíž stát se návrhářkou,“ řekla Samková.

Celkem bylo do soutěže přihlášeno  téměř čtyři sta modelů, což je více než trojnásobek proti loňskému ročníku. Do finále, které se odehrálo 5. listopadu v pražském Muzeu Stará čistírna.

„Oproti loňskému ročníku se úroveň soutěže celkově zvýšila. Vítězka bere oděv s nadsázkou, móda je totiž hra, nebojí se ani větších oděvních forem. Líbilo se mi, jak to uchopila,“ komentovala soutěž předsedkyně poroty a známá oděvní designérka Liběna Rochová.

V porotě zasedla také módní blogerka Adéla Bartlová, dále Iveta Lutovská nebo moderátorka Kristina Kloubková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře