Reklama
reklama

V Křížové chodbě Nové radnice vystavuje třicítka moravských fotografů

To nejlepší ze své práce představuje do 15. září třicet členů Klubu moravských fotografů v Křížové chodbě Nové radnice. Společná výstava zároveň připomíná 25 let existence tohoto zájmového uskupení. Expozice je přístupná od 10 do 17 hodin, vstup je volný.

Portrét, krajina, akt, abstrakce i makro. Šedesát rozmanitých velkoformátových fotografií, mezi nimiž nechybí tvorba osmdesátiletého zakladatele Klubu Bohumila Kociny ani nejmladší členky – devítileté Kláry Pospíšilové.

„I to vystihuje podstatu naší snahy. Chceme sdružovat lidi napříč generacemi i zaměřením. Hlavním pojítkem je zájem o fotografii a chuť dělat něco nezištně pro druhé,“ vysvětlil dlouholetý předseda Klubu moravských fotografů Jiří Sláma starší.

Za 25 let prošli sdružením desítky umělců, kteří uspořádali přes stovku společných a šedesát autorských výstav zejména na jižní Moravě a na Vysočině. Zakladatelské jádro tvoří absolventi Školy výtvarné fotografie, kteří se na konci studia shodli, že vznikla dobrá parta a že by byla škoda, kdyby se dál nescházeli a nekonfrontovali výsledky své práce.

„Fotografie má mnoho podob. Někdy je utvořena jako prostá písnička, srozumitelná všem, jindy představuje moderní symfonii, málo způsobilou k našemu vnímání. Proto prosím, až budete postupovat kolem panelů, nesuďte jednoznačně podle kritéria líbí – nelíbí. Spíše si v duchu říkejme rozumím – nerozumím, ale snažím se,“ vyzývá Bohumil Kocina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře