Reklama
reklama

V Křížové chodbě Nové radnice vystavuje třicítka moravských fotografů

To nejlepší ze své práce představuje do 15. září třicet členů Klubu moravských fotografů v Křížové chodbě Nové radnice. Společná výstava zároveň připomíná 25 let existence tohoto zájmového uskupení. Expozice je přístupná od 10 do 17 hodin, vstup je volný.

Portrét, krajina, akt, abstrakce i makro. Šedesát rozmanitých velkoformátových fotografií, mezi nimiž nechybí tvorba osmdesátiletého zakladatele Klubu Bohumila Kociny ani nejmladší členky – devítileté Kláry Pospíšilové.

„I to vystihuje podstatu naší snahy. Chceme sdružovat lidi napříč generacemi i zaměřením. Hlavním pojítkem je zájem o fotografii a chuť dělat něco nezištně pro druhé,“ vysvětlil dlouholetý předseda Klubu moravských fotografů Jiří Sláma starší.

Za 25 let prošli sdružením desítky umělců, kteří uspořádali přes stovku společných a šedesát autorských výstav zejména na jižní Moravě a na Vysočině. Zakladatelské jádro tvoří absolventi Školy výtvarné fotografie, kteří se na konci studia shodli, že vznikla dobrá parta a že by byla škoda, kdyby se dál nescházeli a nekonfrontovali výsledky své práce.

„Fotografie má mnoho podob. Někdy je utvořena jako prostá písnička, srozumitelná všem, jindy představuje moderní symfonii, málo způsobilou k našemu vnímání. Proto prosím, až budete postupovat kolem panelů, nesuďte jednoznačně podle kritéria líbí – nelíbí. Spíše si v duchu říkejme rozumím – nerozumím, ale snažím se,“ vyzývá Bohumil Kocina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře