Reklama
reklama

V Brně se na čtvrtek připravuje rajčatová bitva i ochutnávka rajčat

Rajčatová bitva se nemusí konat jen ve Španělsku nebo některé ze světových metropolí. Jedna vypukne ve čtvrtek v 17 hodin v Brně před restaurací Tomato Fresh Restaurant.

"Rajčatovou bitvu pořádáme jednak jako netradiční zábavu, jednak proto, že chceme lidi upozornit na to, že není rajče jako rajče," říká organizátor rajčatové bitvy, Raed Kahwaji z Tomato Fresh Restaurantu. "Přesněji řečeno na to, jak propastný rozdíl je mezi čerstvým rajčetem vypěstovaným na Moravě a rajčetem, které k nám putovalo přes půl Evropy v kamionu a v nabídce supermarketů vypadá po celý rok prakticky stejně. Tenhle rozdíl mohou v den rajčatové bitvy návštěvníci naší restaurace ochutnat - na stolech budou po celý den připravena lokální rajčata i 'průmyslová rajčata' ke srovnávací ochutnávce," vysvětluje smysl akce Kahwaji.

Do samotné bitvy se zapojí 20 účastníků, kteří se předem registrovali prostřednictvím e-mailu. Účast v bitvě je zdarma.

Tomato Fresh Restaurant u příležitosti rajčatové bitvy připravil speciální rajčatové menu, a to samozřejmě z lokálních rajských jablíček. Hosté si také mohou zakoupit lahvičky domácího rajčatového džemu nebo omáčky na těstoviny.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře