Reklama
reklama

Turistické centrum zavede Brňany na dvanáct zajímavých míst

Turistické informační centrum města Brna pořádá ve spolupráci s Asociací průvodců ČR v pořadí již 12. ročník Mezinárodního dne průvodců. Prohlídkové okruhy jsou připraveny na sobotu 21. a neděli 22. února 2015. Akce bude zahájena v sobotu 21. února v 10 hodin na nádvoří Staré radnice.

V rámci oslav Mezinárodního dne průvodců se na mnoha místech v České republice konají různé akce. Průvodci ve spolupráci s turistickými centry pořádají prohlídky po památkách, ulicích a pamětihodnostech měst, hradů, zámků a památek obecně. Těchto akcí se lidé mohou zúčastnit většinou bezplatně nebo za symbolickou cenu.

K oslavám se letos již po dvanácté připojuje i Brno. Pokud se tedy chcete dozvědět o Brně něco nového, nebo se podívat se na místa, kam byste sami jen tak nezašli, neváhejte a přijďte v sobotu nebo v neděli – 21. a 22. února – na Mezinárodní den průvodců. Turistické informační centrum města Brna nabízí hned 12 prohlídkových okruhů (19 prohlídek). Je mezi nimi prohlídka vily Stiassni, okruh „Po stopách Jiřího Mahena“ spojený s návštěvou Mahenova divadla, okruh pro rodiny s dětmi „Po stopách brněnských pověstí“, nebo procházka mimo centrum Brna „Od kláštera k nemocnici“, při které průvodkyně zavede skupinu do Husovic a Zábrdovic. 

Prohlídkové okruhy Mezinárodního dne průvodců jsou určeny především Brňanům, kteří se o svém městě chtějí dozvědět něco zajímavého. Pokud na některé zájemce vstupenky nyní nezbyly, není nic ztraceno. Pro novou sezónu již Turistické informační centrum města Brna připravuje další zajímavé prohlídkové okruhy. V rámci Zahájení turistické sezóny - 11. 4. 2015 - nabídneme prohlídkové okruhy jako „Brněnské maličkosti“ - (dozvíte se například to, proč je na divadle Reduta umístěna řeznická sekera), „Architektura, která vytvořila Brno“, nebo „Gotika v centru Brna“. Cyklus Jarních komentovaných prohlídek pak začne 25. dubna 2015 úplně novým okruhem, který je věnován české skladatelce a dirigentce Vítězslavě Kaprálové.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře