Reklama
reklama

Třetí listopadovou sobotu Brno ovládne Noc divadel

Ideální program na chladnou listopadovou sobotní noc? Odpověď nabízí hned třináct brněnských divadel a institucí. Ty se totiž svorně zapojily do projektu Noc divadel 2016, která probíhá třetí listopadovou sobotu. Máte-li zájem navštívit prostory a zákoutí divadelních budov, do kterých je při běžném provozu divákům vstup zapovězen, či doprovodný program, rezervujte si raději v některých případech vstup co nejdříve.

Komentované prohlídky, speciální představení, fotografování v kostýmech, otevřená divadelní dílna. To je jen krátký výčet programu, který čeká na návštěvníky Noci divadel 2016 v jihomoravské metropoli během dopoledních, večerních i nočních hodin soboty 19. listopadu.

Většina ze zapojených divadel poodhalí svá zákulisí prostřednictvím volných i komentovaných prohlídek. Například v Buranteatru bude návštěvníky provázet herec Petr Tlustý či umělecký šéf Juraj Augustin, v Divadle Bolka Polívky naopak čeká diváky komentovaná prohlídka s polívkou. Pro nejmenší je připravena kouzelná stezka v Divadle Radost, během které si netradičně prohlédnou budovu a zároveň splní úkoly. Například v Národním divadle Brno či Městském divadle je však nutné si svou účast na toulkách budovami zarezervovat s předstihem.

Noc divadel se letos nebude týkat pouze kamenných divadelních domů. Netradiční pouliční představení odehraje divadlo Škopek u katedrály svatého Petra a Pavla. Autorské představení Marnotratný syn naváže na žánry lidového a pouličního divadla doprovázeného živou hudbou. Do areálu Zbrojovky zase zavede návštěvníky Taneční divadlo Mimi Fortunae s akcí nazvanou „Vypnout prsa, břicho zastrčit“.

Akce má v Brně svou tradici. Místní divadla se zapojila hned do prvního ročníku, který odstartoval Institut umění – Divadelní ústav v roce 2013. Česká divadla se tak přidala k divadelním domům z  více než desítky evropských zemí, kde každoročně probíhá komponovaný večer European Theatre Night třetí listopadovou sobotu. Hned druhý ročník Divadelní noci v České republice se svým rozsahem a programem stal největším Evropě a ročník 2015 s návštěvností 50 tisíc diváků celorepublikově na vzrůstající oblibu navázal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře