Reklama
reklama

Třetí listopadovou sobotu Brno ovládne Noc divadel

Ideální program na chladnou listopadovou sobotní noc? Odpověď nabízí hned třináct brněnských divadel a institucí. Ty se totiž svorně zapojily do projektu Noc divadel 2016, která probíhá třetí listopadovou sobotu. Máte-li zájem navštívit prostory a zákoutí divadelních budov, do kterých je při běžném provozu divákům vstup zapovězen, či doprovodný program, rezervujte si raději v některých případech vstup co nejdříve.

Komentované prohlídky, speciální představení, fotografování v kostýmech, otevřená divadelní dílna. To je jen krátký výčet programu, který čeká na návštěvníky Noci divadel 2016 v jihomoravské metropoli během dopoledních, večerních i nočních hodin soboty 19. listopadu.

Většina ze zapojených divadel poodhalí svá zákulisí prostřednictvím volných i komentovaných prohlídek. Například v Buranteatru bude návštěvníky provázet herec Petr Tlustý či umělecký šéf Juraj Augustin, v Divadle Bolka Polívky naopak čeká diváky komentovaná prohlídka s polívkou. Pro nejmenší je připravena kouzelná stezka v Divadle Radost, během které si netradičně prohlédnou budovu a zároveň splní úkoly. Například v Národním divadle Brno či Městském divadle je však nutné si svou účast na toulkách budovami zarezervovat s předstihem.

Noc divadel se letos nebude týkat pouze kamenných divadelních domů. Netradiční pouliční představení odehraje divadlo Škopek u katedrály svatého Petra a Pavla. Autorské představení Marnotratný syn naváže na žánry lidového a pouličního divadla doprovázeného živou hudbou. Do areálu Zbrojovky zase zavede návštěvníky Taneční divadlo Mimi Fortunae s akcí nazvanou „Vypnout prsa, břicho zastrčit“.

Akce má v Brně svou tradici. Místní divadla se zapojila hned do prvního ročníku, který odstartoval Institut umění – Divadelní ústav v roce 2013. Česká divadla se tak přidala k divadelním domům z  více než desítky evropských zemí, kde každoročně probíhá komponovaný večer European Theatre Night třetí listopadovou sobotu. Hned druhý ročník Divadelní noci v České republice se svým rozsahem a programem stal největším Evropě a ročník 2015 s návštěvností 50 tisíc diváků celorepublikově na vzrůstající oblibu navázal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře