Reklama
reklama

TIP NA VÝLET: Tropy a vodní svět v Hitlerově protiletadlové věži

Dům moře – Haus des Meeres – ve Vídni umožní malým i velkým návštěvníkům nahlédnout do vodního světa a tropů. V devítipatrovém domě je více než deset tisíc různých zvířat. Můžete zde pozorovat krokodýly, hady, ještěrky, ale i želvy. Skvělou podívanou je zejména velká žraločí laguna nebo tropický prales, kde vám na ruku může přiskočit malá opička.

Dům moře leží v Esterházyho parku a představuje návštěvníkům více či méně známé druhy sladkovodních a mořských ryb a další, především vodní, živočichy. Celý komplex je rozdělen do několika tematických expozic.

Vivárium nabízí tři hlavní patra. V prvním patře jsou plazi, v druhém patře se nacházejí tropické sladkovodní akvária, akvária přibližující Středozemní moře a Tropenhaus, kde se mimo ryb, leguánů, žab či želv můžete také kochat nádherně zbarvenými volně poletujícími ptáky.

Právě tropický prales nabízí pravděpodobně nejlepší podívanou. Jedná se o skleníkovou přístavbu ve dvou patrech budovy, kde na Vás dýchne tropický vzduch prosycený vlhkostí. Všude je plno zeleně – keře, stromy, kapradiny a jiné rostliny, ozývá se šumění vodopádu a zvuky různých zvířat. Ve zdejším uměle vytvořeném tropickém pralese žijí želvy a volně se zde pohybují ptáci, opice kaloni a kosmani. Krásná podívaná na toto tropické prostředí je i z dřevěné terasy.

Všechny nádrže a akvária jsou krásné a výborně udržované. Největším akváriem je velká žraločí laguna, kterou kromě žraloků obývají murény a mořská želva.

Abyste vstřebali všechny své zážitky z návštěvy tohoto vodního světa, můžete během prohlídky posedět v kavárně s výhledem na Vídeň. Pokud si přejete dozvědět se co nejvíce informací, doporučujeme zhlédnout také některý z promítaných tematických filmů. I pod samotnou střechou naleznete nádherná mořská akvária, ve kterých můžete pozorovat různé bizardní ryby či loděnky, ježíky, krevetky nebo mořské koníky.

Najít ve Vídni vivárium není žádný problém. Pokud se k němu vydáte z Maria-Hilfer Straße, nasměrují vás transparenty vyvěšené nad středem ulice. Samotný objekt je velmi nevzhledný, z venku vypadá jako podivná betonová věž. Jde o zbytek protiletadlové věže, kterou nechal za II. Světové války v roce 1940  v Esterhazy parku postavit Hitler.

Betonový kryt dnes ale září všemi barvami a životem. Hned za vstupem uvidíte po levé straně největší nádrž expozice se žraloky a s karetou, která dopřává divákům úchvatnou podívanou a zároveň jsou zde vystavené žraločí čelisti, lastury a potápěčský skafandr. Moderní i oblek z dob, kdy potápěčí dělali pod vodní hladinou první kroky. Na druhé straně přízemí se nachází nádrž s různě zbarvenými koi kapry. Děti tam dostanou do ruky trochu granulí a mohou jimi kapry nakrmit a pohladit je.

První patro je zasvěceno plazům, ve druhém patře se nachází ráj hlavně pro milovníky tropických sladkovodních akvárií. Největším hitem je tu ryba, která má čtyři oči. Český název této ryby je Halančík čtyřoký a ve skutečnosti má oči jen dvě. Jsou však rozděleny na polovinu, takže ryba vidí pod i nad vodou. Třetí až páté patro jsou spojená a nachází se tu již zmiňovaný tropický prales.

Haus des Meeres můžete navštívit hned několikrát a pokaždé tam určitě objevíte něco nového. Jsou to expozice nejen pro děti, ale i dospělé. Připravte se na to, že v tropickém a vodním světe strávíte nejméně tři hodiny.

Praktické informace:

Adresa: Fritz Grünbaum platz 1, Vídeň,
GPS: 48.1977669444, 16.3541666666
e-mail: office@haus-des-meeres.at
web: www.haus-des-meeres.at

Otvírací doba: denně od 9 do 18 hodin

Vstupné: dospělí 14,20 EUR, děti (6-15 let) 6,50 EUR.

Parkování: v podzemních garážích poblíž parku – cena 4 EUR/hodina

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře