Reklama
reklama

Studenti vytvořili karetní hru o archeologii

Sběratelskou karetní hru přibližující archeologii vymysleli studenti Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Jejich cílem je popularizovat archeologii a také pomáhat se vzděláváním. Hra je určená jak pro studenty archeologie či historie, tak pro všechny lidi se zájmem o tyto obory.

Základní herní sada je průřezem všemi archeologickými obdobími a soustředí se především na prostor jižní Moravy. „Karty obsahují tři hlavní vzdělávací prvky, samozřejmě název ať už artefaktu, lokality, události nebo osobnosti, období, kterého se týká, a rozšiřující text, který se nevztahuje přímo ke hře, ale je základním zdrojem rozšiřujících informací,“ uvedl autor hry Impact Michal Hlavica.

Co je cílem hry? Dovést do zdárného konce archeologické výzkumy rychleji než váš protivník. Díky získávaní bodů je hra však spíše podobná starým Doomtrooperům než dodnes stále žijící a široce rozšířené hře Magic. Oproti ostatním fantasy či sci-fi karetním sběratelským hrám je však neagresivní. Není cílem někoho připravit o životy či zabít jeho karty postav. Pouze nasbírat daný počet bodů. Princip hry není nijak těžký a po chvíli hru rychle pochopíte. Což je velké plus. Další výhodou je možnost hrát ve více lidech.

Studenti hru navrhli včetně pravidel a jsou také autory ilustrací. V současnosti je hotová základní a doplňková herní sada karet. Doplňková sada vznikla u příležitosti výstavy Velká Morava a počátky křesťanství, která začne v listopadu, a kterou připravuje Archeologický ústav Akademie věd.

Zájemci mohou podrobnosti o hře, pravidla i karty najít na facebookové stránce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře