Reklama
reklama

Studenti vytvořili karetní hru o archeologii

Sběratelskou karetní hru přibližující archeologii vymysleli studenti Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Jejich cílem je popularizovat archeologii a také pomáhat se vzděláváním. Hra je určená jak pro studenty archeologie či historie, tak pro všechny lidi se zájmem o tyto obory.

Základní herní sada je průřezem všemi archeologickými obdobími a soustředí se především na prostor jižní Moravy. „Karty obsahují tři hlavní vzdělávací prvky, samozřejmě název ať už artefaktu, lokality, události nebo osobnosti, období, kterého se týká, a rozšiřující text, který se nevztahuje přímo ke hře, ale je základním zdrojem rozšiřujících informací,“ uvedl autor hry Impact Michal Hlavica.

Co je cílem hry? Dovést do zdárného konce archeologické výzkumy rychleji než váš protivník. Díky získávaní bodů je hra však spíše podobná starým Doomtrooperům než dodnes stále žijící a široce rozšířené hře Magic. Oproti ostatním fantasy či sci-fi karetním sběratelským hrám je však neagresivní. Není cílem někoho připravit o životy či zabít jeho karty postav. Pouze nasbírat daný počet bodů. Princip hry není nijak těžký a po chvíli hru rychle pochopíte. Což je velké plus. Další výhodou je možnost hrát ve více lidech.

Studenti hru navrhli včetně pravidel a jsou také autory ilustrací. V současnosti je hotová základní a doplňková herní sada karet. Doplňková sada vznikla u příležitosti výstavy Velká Morava a počátky křesťanství, která začne v listopadu, a kterou připravuje Archeologický ústav Akademie věd.

Zájemci mohou podrobnosti o hře, pravidla i karty najít na facebookové stránce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře