Reklama
reklama

Studenti vytvořili karetní hru o archeologii

Sběratelskou karetní hru přibližující archeologii vymysleli studenti Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Jejich cílem je popularizovat archeologii a také pomáhat se vzděláváním. Hra je určená jak pro studenty archeologie či historie, tak pro všechny lidi se zájmem o tyto obory.

Základní herní sada je průřezem všemi archeologickými obdobími a soustředí se především na prostor jižní Moravy. „Karty obsahují tři hlavní vzdělávací prvky, samozřejmě název ať už artefaktu, lokality, události nebo osobnosti, období, kterého se týká, a rozšiřující text, který se nevztahuje přímo ke hře, ale je základním zdrojem rozšiřujících informací,“ uvedl autor hry Impact Michal Hlavica.

Co je cílem hry? Dovést do zdárného konce archeologické výzkumy rychleji než váš protivník. Díky získávaní bodů je hra však spíše podobná starým Doomtrooperům než dodnes stále žijící a široce rozšířené hře Magic. Oproti ostatním fantasy či sci-fi karetním sběratelským hrám je však neagresivní. Není cílem někoho připravit o životy či zabít jeho karty postav. Pouze nasbírat daný počet bodů. Princip hry není nijak těžký a po chvíli hru rychle pochopíte. Což je velké plus. Další výhodou je možnost hrát ve více lidech.

Studenti hru navrhli včetně pravidel a jsou také autory ilustrací. V současnosti je hotová základní a doplňková herní sada karet. Doplňková sada vznikla u příležitosti výstavy Velká Morava a počátky křesťanství, která začne v listopadu, a kterou připravuje Archeologický ústav Akademie věd.

Zájemci mohou podrobnosti o hře, pravidla i karty najít na facebookové stránce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře