Reklama
reklama

Špilberk ožije pohádkami. Děti i dospělí budou zachraňovat království

Hrad Špilberk už počtvrté otevře na jeden víkend všechny své komnaty a zákoutí a ožije zábavným programem pro celou rodinu. Tentokrát se o víkendu 10. a 11. září stane branou do světa pohádek. Pro malé i velké návštěvníky je připraven pohádkový program, rytířský turnaj nebo dobrodružná celohradní hra o záchranu království. A také se budou promítat oblíbené pohádky, které natočilo brněnské studio České televize. Právě jemu totiž patří hlavní výstava sezóny Vysílá studio Brno. 

Pohádková dvoudenní akce s názvem Špilberk žije v pohádce otevře i místa, kam se návštěvníci běžně nedostanou, třeba vrchol hranolové věže, renesanční salonek nebo na bašty a terasy s krásnými výhledy.

O víkendu 10. a 11. září si na Špilberku návštěvníci zahrají celohradní hru nazvanou Zachraňte království. Ta provede soutěžící po celém hradě, kde je čeká spousta úkolů. Kdo prokáže dobré srdce, odvahu, obratnost i bystrou mysl, odhalí, jak porazit zlomyslného draka Grymbrmora a zachrání tak království. Hru si budou moci zahrát děti i dospělí, bude mít totiž dvě obtížnosti.

Všude po hradě bude možné potkat pohádkové bytosti. Návštěvníci natrefí na Máchalovu execírku, tábor sultána Sulejmána, tureckou čajovnu nebo kouzelný dřevěný kolotoč. Na jižním bastionu se odehraje pohádková vojna s Turkem a na velkém nádvoří opravdický rytířský turnaj prince Bajaji. Chystají se také divadélka pro děti, 3D projekce, malování s Ateliérem Studánka nebo promítání pohádek brněnského studia České televize.

To letos slaví 55 let od zahájení vysílání, což na Špilberku připomíná i aktuální výstava Muzea města Brna Vysílá studio Brno. Lidé ji budou moci navštívit při speciálních komentovaných prohlídkách. A stejně tak budou moci prozkoumat při komentovaných prohlídkách úzké chodby uvnitř Jihozápadního bastionu nebo některé stálé expozice. Mezi nimi je i nejnovější lákadlo muzea, unikátní model podoby Jošta Lucemburského z 3D tiskárny. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře