Reklama
reklama

Špilberk ožije pohádkami. Děti i dospělí budou zachraňovat království

Hrad Špilberk už počtvrté otevře na jeden víkend všechny své komnaty a zákoutí a ožije zábavným programem pro celou rodinu. Tentokrát se o víkendu 10. a 11. září stane branou do světa pohádek. Pro malé i velké návštěvníky je připraven pohádkový program, rytířský turnaj nebo dobrodružná celohradní hra o záchranu království. A také se budou promítat oblíbené pohádky, které natočilo brněnské studio České televize. Právě jemu totiž patří hlavní výstava sezóny Vysílá studio Brno. 

Pohádková dvoudenní akce s názvem Špilberk žije v pohádce otevře i místa, kam se návštěvníci běžně nedostanou, třeba vrchol hranolové věže, renesanční salonek nebo na bašty a terasy s krásnými výhledy.

O víkendu 10. a 11. září si na Špilberku návštěvníci zahrají celohradní hru nazvanou Zachraňte království. Ta provede soutěžící po celém hradě, kde je čeká spousta úkolů. Kdo prokáže dobré srdce, odvahu, obratnost i bystrou mysl, odhalí, jak porazit zlomyslného draka Grymbrmora a zachrání tak království. Hru si budou moci zahrát děti i dospělí, bude mít totiž dvě obtížnosti.

Všude po hradě bude možné potkat pohádkové bytosti. Návštěvníci natrefí na Máchalovu execírku, tábor sultána Sulejmána, tureckou čajovnu nebo kouzelný dřevěný kolotoč. Na jižním bastionu se odehraje pohádková vojna s Turkem a na velkém nádvoří opravdický rytířský turnaj prince Bajaji. Chystají se také divadélka pro děti, 3D projekce, malování s Ateliérem Studánka nebo promítání pohádek brněnského studia České televize.

To letos slaví 55 let od zahájení vysílání, což na Špilberku připomíná i aktuální výstava Muzea města Brna Vysílá studio Brno. Lidé ji budou moci navštívit při speciálních komentovaných prohlídkách. A stejně tak budou moci prozkoumat při komentovaných prohlídkách úzké chodby uvnitř Jihozápadního bastionu nebo některé stálé expozice. Mezi nimi je i nejnovější lákadlo muzea, unikátní model podoby Jošta Lucemburského z 3D tiskárny. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře