Reklama
reklama

Špilberk ožije pohádkami. Děti i dospělí budou zachraňovat království

Hrad Špilberk už počtvrté otevře na jeden víkend všechny své komnaty a zákoutí a ožije zábavným programem pro celou rodinu. Tentokrát se o víkendu 10. a 11. září stane branou do světa pohádek. Pro malé i velké návštěvníky je připraven pohádkový program, rytířský turnaj nebo dobrodružná celohradní hra o záchranu království. A také se budou promítat oblíbené pohádky, které natočilo brněnské studio České televize. Právě jemu totiž patří hlavní výstava sezóny Vysílá studio Brno. 

Pohádková dvoudenní akce s názvem Špilberk žije v pohádce otevře i místa, kam se návštěvníci běžně nedostanou, třeba vrchol hranolové věže, renesanční salonek nebo na bašty a terasy s krásnými výhledy.

O víkendu 10. a 11. září si na Špilberku návštěvníci zahrají celohradní hru nazvanou Zachraňte království. Ta provede soutěžící po celém hradě, kde je čeká spousta úkolů. Kdo prokáže dobré srdce, odvahu, obratnost i bystrou mysl, odhalí, jak porazit zlomyslného draka Grymbrmora a zachrání tak království. Hru si budou moci zahrát děti i dospělí, bude mít totiž dvě obtížnosti.

Všude po hradě bude možné potkat pohádkové bytosti. Návštěvníci natrefí na Máchalovu execírku, tábor sultána Sulejmána, tureckou čajovnu nebo kouzelný dřevěný kolotoč. Na jižním bastionu se odehraje pohádková vojna s Turkem a na velkém nádvoří opravdický rytířský turnaj prince Bajaji. Chystají se také divadélka pro děti, 3D projekce, malování s Ateliérem Studánka nebo promítání pohádek brněnského studia České televize.

To letos slaví 55 let od zahájení vysílání, což na Špilberku připomíná i aktuální výstava Muzea města Brna Vysílá studio Brno. Lidé ji budou moci navštívit při speciálních komentovaných prohlídkách. A stejně tak budou moci prozkoumat při komentovaných prohlídkách úzké chodby uvnitř Jihozápadního bastionu nebo některé stálé expozice. Mezi nimi je i nejnovější lákadlo muzea, unikátní model podoby Jošta Lucemburského z 3D tiskárny. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře