Reklama
reklama

Sobota ve znamení šifer čeká návštěvníky Staré radnice

Jako novinku letošní turistické sezóny připravilo Turistické informační centrum města Brna současný městský fenomén, šifrovací hru. V sobotu 18. června se můžou na Staré radnici těšit rovnou na dvě, Tajemství Staré radnice a Tmavomodré dobrodružství. 

Zajímavé historické informace zabalené v šifrách a logických úkolech přináší hra Tajemství Staré radnice, kterou si mohou milovníci historie, ale hlavně luštitelé různých šifer a záhad zahrát na brněnské Staré radnici. Touto hrou vede příběh, který nutí hráče si historickou budovu řádně prohlédnout, protože právě v předmětech, obrazech, sochách na Staré radnici mohou být skryty šifry potřebné k řešení úkolů.

Druhá šifrovací hra Tmavomodré dobrodružství hráče zavede do rušných brněnských ulic i klidných parků a umožní vidět město se zavřenýma očima. Je určena nejen nevidomým a zrakově postiženým, ale i lidem, kteří chtějí zažít, jaké je vnímat svět jinak než zrakem.

Do her můžete vstoupit v Informačním centru pod krokodýlem v Radnické ulici. Ke hraní je potřeba mít chytrý telefon. Na každém ze stanovišť musí hráči najít kód, buďto v podobě čísel nebo QR symbolu.

„Hlavním cílem šifrovacích her je pobavit a ukázat město z jiného pohledu. Vezměte proto přátele, rodinu, známé, vytvořte tým a přijďte si 18. června na Starou radnici zahrát. Šifrovací sobota bude i s odměnou pro první přihlášené týmy. Začínáme v 10 hodin,“ zve na Starou radnici vedoucí Městské destinační agentury Petra Kovářová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře