Reklama
reklama

Slavkovský zámek je i v druhé polovině léta nabitý kulturními akcemi

Zámek Slavkov – Austerlitz je během letních měsíců cílem nejen turistů, kteří přijíždějí navštívit jeho interiéry, ale také místních obyvatel a lidí z blízkého okolí. Je totiž centrem kulturních akcí zaměřených na všechny věkové kategorie. A v letošním roce to platí dvojnásob. V rámci oslav 600. výročí udělení znakového privilegia se mohou návštěvníci těšit například na unikátní výstavu Slavkov – 600 let znakového privilegia, strašidelné podzemí, mimořádnou prohlídku půdy i krovů či galakoncert Lucie Bílé.

Výstava, která představí jedinečné faksimilie nejstaršího dochovaného znaku v Českých zemích, detailní modely proměn zámku v čase či zrestaurovaný obraz bohyně Nemesis se slavkovským znakem, probíhá v prvním zámeckém patře až do 25 září. Návštěvníci se jejím prostřednictvím seznámí se Slavkovem u Brna a s jeho výjimečnou historií. Během celého léta až do konce října je připravena i strašidelná výstava s názvem Dracula a ti druzí. V podzemí zámku se v rámci krvavé historie představí smyšlené bytosti i reálné postavy z minulosti.

Poslední srpnovou neděli pak odhalí mimořádné prohlídky krovů a půdy návštěvníkům to, co ukrývá nedávno opravená střecha. Maximálně dvacetičlenné skupiny projdou rozlehlý komplex dřevěných lávek mezi komíny a získají unikátní na zámecký park. Protože se jedná o mimořádnou prohlídku, pořadatelé doporučují rezervovat si místo předem. Například v loňském roce se totiž návštěvníci na půdu nedostali ani jednou.

Jako velkolepé završení letního programu a start nadcházejícího podzimu připravili ve slavkovském zámku koncert Lucie Bílé. Mnohonásobná držitelka slavíka zde vystoupí na nádvoří 3. září s kapelou Petra Maláska. Galakoncert pod širým nebem bude jedním z hlavních lákadel zářijové kulturní nabídky města.

Podle Martina Křížka, vedoucího programového a marketingového oddělení Zámku Slavkov – Austerlitz je show Lucie Bílé jedním z velkých koncertů, který zde chystají k 600. výročí udělení znakového privilegia. Snahou je při tom v rámci oslav nabídnout program, ze kterého si vyberou všechny věkové generace včetně dětí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře