Reklama
reklama

Slavkovský zámek je i v druhé polovině léta nabitý kulturními akcemi

Zámek Slavkov – Austerlitz je během letních měsíců cílem nejen turistů, kteří přijíždějí navštívit jeho interiéry, ale také místních obyvatel a lidí z blízkého okolí. Je totiž centrem kulturních akcí zaměřených na všechny věkové kategorie. A v letošním roce to platí dvojnásob. V rámci oslav 600. výročí udělení znakového privilegia se mohou návštěvníci těšit například na unikátní výstavu Slavkov – 600 let znakového privilegia, strašidelné podzemí, mimořádnou prohlídku půdy i krovů či galakoncert Lucie Bílé.

Výstava, která představí jedinečné faksimilie nejstaršího dochovaného znaku v Českých zemích, detailní modely proměn zámku v čase či zrestaurovaný obraz bohyně Nemesis se slavkovským znakem, probíhá v prvním zámeckém patře až do 25 září. Návštěvníci se jejím prostřednictvím seznámí se Slavkovem u Brna a s jeho výjimečnou historií. Během celého léta až do konce října je připravena i strašidelná výstava s názvem Dracula a ti druzí. V podzemí zámku se v rámci krvavé historie představí smyšlené bytosti i reálné postavy z minulosti.

Poslední srpnovou neděli pak odhalí mimořádné prohlídky krovů a půdy návštěvníkům to, co ukrývá nedávno opravená střecha. Maximálně dvacetičlenné skupiny projdou rozlehlý komplex dřevěných lávek mezi komíny a získají unikátní na zámecký park. Protože se jedná o mimořádnou prohlídku, pořadatelé doporučují rezervovat si místo předem. Například v loňském roce se totiž návštěvníci na půdu nedostali ani jednou.

Jako velkolepé završení letního programu a start nadcházejícího podzimu připravili ve slavkovském zámku koncert Lucie Bílé. Mnohonásobná držitelka slavíka zde vystoupí na nádvoří 3. září s kapelou Petra Maláska. Galakoncert pod širým nebem bude jedním z hlavních lákadel zářijové kulturní nabídky města.

Podle Martina Křížka, vedoucího programového a marketingového oddělení Zámku Slavkov – Austerlitz je show Lucie Bílé jedním z velkých koncertů, který zde chystají k 600. výročí udělení znakového privilegia. Snahou je při tom v rámci oslav nabídnout program, ze kterého si vyberou všechny věkové generace včetně dětí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře