Reklama
reklama

Santiniho baroko navštívilo centrum Brna

Obyvatelé Brna si mohou prohlédnout ochutnávku z historie baroka a cisterciácké kultury, kterou nabízí unikátní Muzeum nové generace na jedné z nejvýznamějších památek s otiskem architekta Santiniho - Zámku ve Žďáru nad Sázavou.  Výstava velkoplošných fotografií bude až do konce června umístěna ve dvoraně Domu Pánů z Lipé na náměstí Svobody v Brně. 

Devět velkoplošných fotografických koláží představí návštěvníkům nejen architektonické barokní perly, které zámek ve Žďáru a kostel na Zelené hoře svým návštěvníkům nabízí, ale především teprve nedávno otevřené Muzeum nové generace, které netradiční formou a za pomocí nejmodernější techniky provází návštěvníky historií cisterciáckého kláštera a baroka. Muzeum využívá multimediální prezentace, kombinuje vystavené exponáty s audiovizuálními projekcemi a hudbou, takže návštěvník může historii skutečně „zažít“ všemi smysly.

Výstava je zároveň pozvánkou na výlet pro milovníky historie, přírody i jiných volnočasových aktivit, které Zámek Žďár nad Sázavou a jeho okolí obyvatelům Brna v letošní sezóně nabízí. Projekt je výsledkem spolupráce mezi Zámkem Žďár nad Sázavou a firmy Student Agency, která pro výstavu poskytla prostory svého sídla.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře