Reklama
reklama

S pasem do kostela. Brno se připravuje na další ročník Noci kostelů

Desítky kostelů se na jednu noc otevřou veřejnosti. V Jihomoravském kraji své brány odemkne v pátek 23. května sto šedesát kostelů. Zájemci si tak mohou od odpoledních hodin až do půlnoci v Brně například prohlédnout varhany, zvony, věže, podívat se na divadelní představení nebo se zapojit do komentované prohlídky kostela. Pro návštěvníky je také speciálně připraven poutnický pas, kam mohou sbírat razítka.

Brněnští zájemci mohou vyrazit s poutnickým pasem, kam po každé návštěvě modlitebny dostanou razítko. Po sesbírání alespoň dvaceti razítek obdrží na Informačním centru Petrov v Brně certifikát poutníka. Kdo nestihne do tolika kostelů za jeden den zamířit, může razítka nadále získat i po každé nedělní mši.

Další ročník Noci kostelů láká nejen na jindy nezpřístupněné prostory, ale i na bohatý doprovodný program. Noviny Centrumnews z něj vybrali pár zajímavých akcí:

Brno

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Jezuitská – Varhany pro Brno – Nové koncertní varhany pro Brno představí autor projektu a koncepce varhan P. Martin Bejček OSB.

Královna Koloběžka první – Zpracování známé Werichovy pohádky si připravil studentský spolek Buřtguláš.

Živé kameny – Návštěvník se naučí naslouchat starobylým kamenům a dozví se i něco o sobě samém.

Kostel sv. Jakuba, Jakubské náměstí – Zkamenělá dvojitá šroubovice v Brně – Chrám se svojí nejvyšší věží (96 metrů) vévodí historickému centru moravské metropole.

Kostel sv. Tomáše, Moravské náměstí – Z Brna do Santiaga – Možnost rozhovoru s poutníky o obtížích a radostech cesty v mimořádně zpřístupněné boční kapli.

Katedrála sv. Petra a Pavla – Maďarský ženský sbor z Diósdu

Vyškovsko

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Vyškov – Koncert varhanní hudby, prohlídka nástroje

Kostel sv. Vavřince, Křenovice – Rozeznění křenovických zvonů – následně jejich historie a prezentace

Břeclavsko

Kostel sv. Jana Křtitele, Březí - Ochutnávka mešního vína

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře