Reklama
reklama

S pasem do kostela. Brno se připravuje na další ročník Noci kostelů

Desítky kostelů se na jednu noc otevřou veřejnosti. V Jihomoravském kraji své brány odemkne v pátek 23. května sto šedesát kostelů. Zájemci si tak mohou od odpoledních hodin až do půlnoci v Brně například prohlédnout varhany, zvony, věže, podívat se na divadelní představení nebo se zapojit do komentované prohlídky kostela. Pro návštěvníky je také speciálně připraven poutnický pas, kam mohou sbírat razítka.

Brněnští zájemci mohou vyrazit s poutnickým pasem, kam po každé návštěvě modlitebny dostanou razítko. Po sesbírání alespoň dvaceti razítek obdrží na Informačním centru Petrov v Brně certifikát poutníka. Kdo nestihne do tolika kostelů za jeden den zamířit, může razítka nadále získat i po každé nedělní mši.

Další ročník Noci kostelů láká nejen na jindy nezpřístupněné prostory, ale i na bohatý doprovodný program. Noviny Centrumnews z něj vybrali pár zajímavých akcí:

Brno

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Jezuitská – Varhany pro Brno – Nové koncertní varhany pro Brno představí autor projektu a koncepce varhan P. Martin Bejček OSB.

Královna Koloběžka první – Zpracování známé Werichovy pohádky si připravil studentský spolek Buřtguláš.

Živé kameny – Návštěvník se naučí naslouchat starobylým kamenům a dozví se i něco o sobě samém.

Kostel sv. Jakuba, Jakubské náměstí – Zkamenělá dvojitá šroubovice v Brně – Chrám se svojí nejvyšší věží (96 metrů) vévodí historickému centru moravské metropole.

Kostel sv. Tomáše, Moravské náměstí – Z Brna do Santiaga – Možnost rozhovoru s poutníky o obtížích a radostech cesty v mimořádně zpřístupněné boční kapli.

Katedrála sv. Petra a Pavla – Maďarský ženský sbor z Diósdu

Vyškovsko

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Vyškov – Koncert varhanní hudby, prohlídka nástroje

Kostel sv. Vavřince, Křenovice – Rozeznění křenovických zvonů – následně jejich historie a prezentace

Břeclavsko

Kostel sv. Jana Křtitele, Březí - Ochutnávka mešního vína

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře