Reklama
reklama

S pasem do kostela. Brno se připravuje na další ročník Noci kostelů

Desítky kostelů se na jednu noc otevřou veřejnosti. V Jihomoravském kraji své brány odemkne v pátek 23. května sto šedesát kostelů. Zájemci si tak mohou od odpoledních hodin až do půlnoci v Brně například prohlédnout varhany, zvony, věže, podívat se na divadelní představení nebo se zapojit do komentované prohlídky kostela. Pro návštěvníky je také speciálně připraven poutnický pas, kam mohou sbírat razítka.

Brněnští zájemci mohou vyrazit s poutnickým pasem, kam po každé návštěvě modlitebny dostanou razítko. Po sesbírání alespoň dvaceti razítek obdrží na Informačním centru Petrov v Brně certifikát poutníka. Kdo nestihne do tolika kostelů za jeden den zamířit, může razítka nadále získat i po každé nedělní mši.

Další ročník Noci kostelů láká nejen na jindy nezpřístupněné prostory, ale i na bohatý doprovodný program. Noviny Centrumnews z něj vybrali pár zajímavých akcí:

Brno

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Jezuitská – Varhany pro Brno – Nové koncertní varhany pro Brno představí autor projektu a koncepce varhan P. Martin Bejček OSB.

Královna Koloběžka první – Zpracování známé Werichovy pohádky si připravil studentský spolek Buřtguláš.

Živé kameny – Návštěvník se naučí naslouchat starobylým kamenům a dozví se i něco o sobě samém.

Kostel sv. Jakuba, Jakubské náměstí – Zkamenělá dvojitá šroubovice v Brně – Chrám se svojí nejvyšší věží (96 metrů) vévodí historickému centru moravské metropole.

Kostel sv. Tomáše, Moravské náměstí – Z Brna do Santiaga – Možnost rozhovoru s poutníky o obtížích a radostech cesty v mimořádně zpřístupněné boční kapli.

Katedrála sv. Petra a Pavla – Maďarský ženský sbor z Diósdu

Vyškovsko

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Vyškov – Koncert varhanní hudby, prohlídka nástroje

Kostel sv. Vavřince, Křenovice – Rozeznění křenovických zvonů – následně jejich historie a prezentace

Břeclavsko

Kostel sv. Jana Křtitele, Březí - Ochutnávka mešního vína

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře