Reklama
reklama

Zdeněk Izer: S bulvárem nekomunikuji

Zdeněk Izer patří k oblíbeným šoumenům českého showbyznysu. Dokáže si udělat legraci ze svého okolí, ale hlavně sám ze sebe. Kromě častého cestování za moderováním plesů a dalších společenských akcí také křižuje republiku se svými zábavnými pořady. V dubnu vyrazil na tour s novou show s názvem Zdeněk Izer a autokolektiv. „Nuda to není nikdy,“ říká tento „samorost“ o vlastních vtipech, které se mu neomrzí.

Jste i v soukromém životě tak veselý a optimistický člověk, jakého vás znají vaši fanoušci?

Snažím se. Ale v soukromí člověk řeší i vážné a neveselé věci, a to se i neusmívám. Zase kdybych se smál pořád, byl bych asi blázen… 

Máte nějaké životní motto, podle kterého se vždy řídíte?

Motto ani ne. Ale snažím se žít tak, abych se nemusel za sebe stydět, když se mrknu zpátky. A vydělávat peníze, ale ne za každou cenu. Třeba i to je důvod, proč mám sice politický názor, ale pro politiky bych nedělal nic. Ani zprava, a zleva už vůbec ne. A taky nekomunikuji s bulvárem. Ta prolhaná čuňata si vždycky něco vymyslí sama. 

Humor musí mít člověk v krvi. Byl jste takový už jako malý kluk? Třeba třídní šašek? 

Přesně. Třídní šašek a věčný průšvihář. Ať se ve škole stalo cokoliv, kantoři šli najisto. Dokonce mi můj třídní předpovídal, že se jednou budu jako šašek živit. To pronesl na jediné třídní schůzce, ze které máma odcházela s úsměvem. Jinak má studia proplakala.

Máte z té doby nějakou vtipnou historku, kterou stojí zato povědět?

Jednou jsem za třídu gratuloval učitelce. Byla překvapená a dojatá, že zrovna já jí přeju, a třásla mou rukou... ovšem já už jsem seděl v lavici. Měl jsem od dědy z Barrandova ruku z latexu, kterou jsem doladil hodinkami a prstýnkem. Učitelka leknutím zařvala, ruku mi zabavila, ale vrátila mi naštěstí vše dříve než až na konci školního roku.

V dubnu jste vyrazil na tour se svým novým pořadem Zdeněk Izer a autokolektiv. O čem je vaše show tentokrát?   

Tak to vám ale nemůžu prozradit! Jde o nový pořad, kde si trochu schizofrenně pokecám sám se sebou. Jeden já bude na pódiu a druhý já na plátně. A v krátkých příbězích bude mnoho dalších já. Prostě autokolektiv. 

Jak dlouho vám trvá připravit takový celovečerní zábavný program?

Tentokrát je to pracnější. Hlavně hodně natáčení, stříhání, ruchování a míchání. A když musí být člověk technik, rekvizitář, zvukař a kameraman, jde všechno sice pomaleji, ale zase se dostanete všude. Kdyby přijel televizní štáb, na většině místech bychom nikdy netočili. Navíc točíme a do toho se jezdí po republice. Jde to pomalu a je toho hodně. Celkovou dobu přípravy si netroufám odhadnout.

Kde berete inspiraci pro své scénky? 

Nahlásíme 6. 4. premiéru nového pořadu a s ubývajícím časem přibývají nápady. K tomu se přidají nápady, které má člověk v palici třeba půl roku, a je hotovo. Teď už jenom, aby to bylo vtipné a aby se lidi smáli. 

Když s jedním pořadem vystupujete tak často, neomrzí se vám vaše vlastní vtipy?

Většinou se pořad za dva roky změní k nepoznání. Nějaké vtipy se vymění, jiné přibudou a hlavně se mění diváci a pokaždé reagují jinak. Nuda to není nikdy.

Jste hodně vytížený člověk, cestujete po republice se svými pořady, moderujete firemní a společenské akce, hrajete. Váš manažer naznačil – samozřejmě s nadsázkou –, že pracujete asi tak dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Jak se dá takový pracovní kolotoč zvládnout? 

Jirka samozřejmě kecá (smích). Je tedy pravda, že najezdím za rok přes sedmdesát tisíc kilometrů. Vracím se z plesu domů okolo čtvrté hodiny ranní. A taky si Jirka zkusil, jaké to je, točit videa do pořadu. On byl součást mikroštábu, který točil videa. Některá jsem dělal sám, ale vždycky to nešlo. A když jsme se po celém dnu natáčení rozešli do svých domovů, Jirka měl volno a já šel stříhat a ruchovat. Ale... dělám, co mě baví.

U jaké činnosti nejraději relaxujete – tedy pokud máte ve svém nabitém harmonogramu i nějakou tu skulinku vyhrazenou pro odpočinek?

Ve volnu se snažím být s rodinou, vyrazit někam na výlet nebo pracuji na zahradě a věnuji se kytičkám a trávníku. U sekačky člověk vypne hlavu a relaxuje se.

Je o vás známo, že máte rád videohry. Co vás na nich baví? A doporučíte nějakou oblíbenou?

Baví mě hry, které jsou graficky propracované. A je jedno, jestli jsou to autíčka nebo střílení nepřátel. Ovšem velmi mě dostala hra Farmářský simulátor. Nakrmit krávy, vzít traktor a secí stroj, osít pole, nakrmit ovce a pak kombajnem sklidit, odvézt kamiónem řepku na nádraží a výhodně prodat... Naprostá pecka! A bez dotací. (Smích)

Na jaře má většina lidí obvykle předsevzetí, že bude víc času trávit venku, začne sportovat, jezdit na kole, plavat… Co vy a sport? Jste kamarádi?

Jasně! Mám rád jízdu na kole, kolečkové brusle, snowboard, šachy, plavání i elektrokoloběžku. Nejvíc se asi hýbu u pěší turistiky. Nemám problém s pohybem. Ale běhání bych nedal. Ať si běhají chrti.

Poslední otázka bývá obvykle věnována tomu, aby dotazovaný něco vzkázal čtenářům, či prozradil, co v nejbližší době ještě chystá. Mě by ale zajímalo spíš to, na co byste se sám sebe zeptal, kdybyste se sebou dělal rozhovor? A samozřejmě, co byste si odpověděl…

Teda Zdendo, jak ty to děláš?! Vypadáš pořád stejně a jseš i vtipný.

Jó... talentu se člověk neubrání. Musíš být skromný a hrozně dobrý. Ještě minulý rok jsem byl trochu nafrněný, ale letos už nemám chybu! (Smích)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Komentáře