Reklama
reklama

Veronika Arichteva - Nová: Natáčení mě od malička naprosto fascinuje

Půvabnou herečku Veroniku Arichtevu znají diváci ze seriálů, kde ještě hrála s dívčím příjmením Nová. Pět let byla hvězdou Ordinace v růžové zahradě, pak se postavila na divadelní prkna a zkusila kariéru v zájezdových představeních. Před kamery se vrátila jako Klaudie v seriálu Vyprávěj a nyní jako Magdalena v seriálu První republika. „Nabídka do Vyprávěj byla skvělá. A to, že točím seriál První republika, to je práce snů. Splnilo se mi přání zahrát si kladnou postavu, která by nebyla blbka, nebo něčí milenka“ říká Veronika v rozhovoru pro noviny CENTRUM news. Od loňského léta je vdaná, jejím partnerem je právě režisér těchto seriálů Biser Arichtev.

Jste ráda, že jaro letos přišlo tak brzo?

Rozhodně ano. Já mám zimu ráda, ale pouze na horách, kde si můžu zajezdit na prkně, nebo si sednout ke krbu na naší chalupě a dát si svařák. Ale jelikož většinu roku trávím v Praze, kde zima nebývá až tak úplně pohádková, zasněžená krajina a bílý sníh křupající pod nohama, ale je to spíš šedý, depresivní období, tak mám raději jaro a léto. Přijde mi, že všichni jsou v těchto měsících více usměvaví, milejší a mají se radši. A to je přece bezva.

Nyní máte krásnou roli v seriálu První republika. V čem ještě hrajete, co připravujete? Uvidí vás třeba i diváci v Brně?

Skoro rok hraji v zájezdové divadelní agentuře Sofie- art. Nazkoušela jsem společně s Lukášem Langmajerem, Karlem Zimou, Josefem Laufrem a Ivanem Vyskočilem, který je zároveň režisérem, komedii Mafie a city a jezdíme s ní po celé republice. Hra je z mafiánského prostředí, moje role je dcera mafiána, která je zároveň milenkou otcova nejlepšího přítele. A tím, že hra je založena na omylech a domněnkách tak je plná vtipných situací. Doufám, že někdy zavítáme právě i do Brna.

Jaké slyšíte ohlasy na roli Magdalény v seriálu První republika?

Zatím pozitivní. Naštěstí. A jsem za to velmi ráda.

Není Magdaléna trochu „odvážná“ na tu dobu?

To samozřejmě je. Je to nekonvenční mladá holka se silným smyslem pro spravedlnost a velkými ideály, kterých se nechce vzdát. Je tak trochu symbolem poválečné nastupující generace a ženou, která chce být moderní ve všech aspektech. At už jde o modu nebo o názor.

Máte svoji vysněnou roli?

Možná to je právě Magdalena :) Nemyslím to úplně doslovně, spíš se mi asi splnil sen zahrát si kladnou postavu, která by nebyla blbka, nebo něčí milenka, protože do té doby, jsem měla takovou hereckou škatulku. Vždy jsem chtěla hrát v nějaké dobovce, a to První republika splňuje. Ale přece jen, jsem si jistá, že kdyby mě někdo nabídnul roli v něčem, co bude pojednávat o 2. světové válce, tak bych rozhodně neodmítla. Tato doba mě vždycky hodně zajímala, jak v knihách, tak na plátně.

Jste ten případ, co "chtěl být herečkou odjakživa"?

Od dětství. Táta, který je filmový producent, mě občas vzal sebou na natáčení, a já to milovala. Fascinovala mě ta atmosféra kolem natáčení, tolik lidí, světel. Chodila jsem na dramatický kroužek, na piano a pak jsem zkusila přijímačky na Pražskou konzervatoř a vyšlo to. Splnila se mi tím část snu a pro splnění té druhé části na sobě musím stále pracovat.

Většina našich čtenářů si Vaše jméno spojí se seriály. Ordinací a nyní První republikou. Máte seriály ráda? Měla jste jako malá, nebo v dospívání, nějaký oblíbený seriál?

Jako herečka určitě, znamená to dlouhodobou práci, tudíž nemusíte nějaký čas řešit složenky. V dospívání jsem asi jako každá holka koukala na Beverly Hills 90210 a milovala Dylana. Teď se ráda podívám na zahraniční seriály jako jsou Chirurgové, Zoufalé manželky nebo Imperium - Mafie v Atlantic city.

Vy vlastně musíte mít ráda seriály. Váš manžel je režisérem úspěšného Vyprávěj a i První republiky. Jaký to vlastně je: Vztah herečka – režisér?

Hezký. Myslím si, že oba dva to vnímáme jako velkou výhodu. Rozumíme si, máme společné téma k hovoru i k životu. Dokážeme se pochopit a tolerovat, jelikož obě povolání jsou hodně časově náročné a není vždy jednoduché vše skloubit tak, abychom se doma vůbec potkali. Když je manžel celý den na place a natáčí, já mám zrovna den volno, ale odpoledne odjíždím na zájezd s divadlem třeba do Karviné, tak se potkáme až ve dvě ráno pod jednou peřinou.

Co se od sebe navzájem učíte a chtěla byste na sobě něco měnit?

On mě učí spoustu věcí a to je i jeden z důvodu proč ho miluju, za co si ho vážím. Má velký rozhled, ukazujeme mi cestu, nebo směr života, učí mě trpělivosti. Také mě třeba naučil správně ochutit saláty. Já si myslím, že jsem ho naučila se v životě víc se odvázat a to, že život není jen o práci. I když to on sám ví, tak doufám, že ho učím se tím i řídit. Přála bych si být více sečtělá, mít vetší okruh zájmů, v některých situacích nebýt tak upřímná a taky být tak o sedm centimetrů vyšší.

Nyní si vás média všímají a vy v tom umíte chodit. Bylo to ale tak vždy? Jak jste se vyrovnávala s pozorností, když jste ve druháku na konzervatoři začala hrát v seriálu?

Nemám ten pocit, že v tom umím chodit. Vždy se snažím každému vyhovět, takže když mě někdo požádá o rozhovor, tak ho udělám. Říkám si, že je hezký, že někoho zajímá moje práce nebo to jaká jsem. Ale pak se vám stane, že to co jste řekla, bylo překrouceno, nebo vymyšleno, takže si slíbím, že rozhovory o svém soukromí dělat nebudu. No a příště stejně opět odpovídám na otázky, proč jsem si svého muže vzala a kolik chceme dětí. A k Ordinaci? Bylo mi asi sedmnáct, lidi na ulici mě poznávali a já bych lhala, kdybych řekla, že se mi to nelíbilo.

Jak se nejlépe odreagujete a načerpáte nové síly?

Ve fitku, na masáži, s manželem když jdeme na rande, nebo s kamarádkami nad vínem.

Jak se udržujete v dobré kondici a jak si udržujete postavu?

Hrozně ráda a hlavně dlouho spím, jsem schopná prospat půl dne. Když se mi občas stane, že nemusím ráno do práce, ale musím například odvézt manželova syna do školky, tak od osmi hodin ráno do dvou odpoledne mám oběhané úřady, posilovnu, poštu, návštěvu taťky nebo mamky a ještě vyžehlím. Jsem překvapená, kolik se toho dá za den stihnout, když nespíte do jedenácti. Ale kromě spaní chodím spalovat tuky ke kamarádce do studia VacuOpatov, cvičím tam v takovém podtlakovým vajíčku, chodím na páse, hubnu a posiluju. Ten podtlak dělá divy.

Máte ráda cestování? Kam se ráda vracíte?

Cestováni je pro mě největší relax. Ráda objevuju nové země, kultury, které nejlépe poznáte skrze obyvatele a jídlo. Nedovedu si představit, že bych jela na dva týdny do hotelového komplexu, ze kterého bych nevylezla ven na ulici, došla bych si jen od lehátka pro další koktejl. Proto si s manželem vždy koupíme jen letenku a prvních pár nocí v nějakém hotelu a pak se snažíme tu zemi aspoň z části procestovat. Byli jsme takhle v Thajsku, na Sicílii, v Barceloně. V květnu až dotočíme první řadu seriálu, bychom rádi zase někam odjeli. Na svatební cestu, na které jsme ještě nebyli.

Co máte radši? Divadlo, film, seriály?

To je těžké. Já mám ráda oboje. Mám pocit, že herec, který nehraje v divadle, není úplným hercem. Nejlepší je samozřejmě, pokud máte to štěstí, když můžete dělat oboje. Přes den stát před kamerou a večer na jevišti.

Co je pro Vás nyní důležité?

Můj manžel. Nemáme na sebe tolik času, kolik bychom si přáli, takže se hrozně těším na pauzu mezi natáčením, až budeme více spolu, budeme si více povídat a trávit každou chvilku vedle sebe. Možná mu stihnu udělat i snídani do postele.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře