Reklama
reklama

Mahulena Bočanová: Má ráda role "potvor" a bude Sněhovou královnou

Hraje od dětství, první roli si střihla v pěti letech v seriálu Chalupáři. Byla ale i barmankou na pláži u moře na Kypru a stala se Miss Tourist Cyprus. Jako první česká celebrita nafotila lechtivé fotografie pro Playboy, účastnila známé soutěže StarDance, ale především je a pořád zůstává jednou z nejlepších, nejoblíbenějších a nejobsazovanějších hereček v Česku. Mahulena Bočanová oslavila letos v březnu 47. narozeniny, které by jí nikdo nehádal a připravuje se na svoji první roli v muzikálu.

Co v současné době děláte, kde účinkujete a co Vás nejvíc baví?

V Činoherním klubu mám krásnou roli Madame Aigreville ve hře Dámský krejčí. Hrát v kousku od Georgese Feydeaua ale znamená totální herecké zaangažování, fyzické i psychické, v každém okamžiku divadelního představení. Hraji také v několika komediích Divadelní společnosti Háta, ve které působím od jejího založení. Ta vznikla vlastně náhodou v roce 1997, kdy jsem se domluvila já, Ivana Andrlová a Olga Želenská, že se osamostatníme a založíme společně divadlo. Natáčím také nově seriál pro televizi Prima. Nabídli mi jednu z rolí v seriálu Všechny moje lásky, který se bude vysílat příští rok. A čeká mě muzikálová role, stanu se Sněhovou královnou. Prostě nyní mě baví úplně všechno.

Sněhová královna je váš první muzikál. Jak se připravujete, co zpívání?

Je to spíš činoherní role, takže toho zpěvu tam není příliš. Na divadelních prknech se většinou herectví snoubí se zpěvem i tancem a všechny tři disciplíny jsou moje oblíbené, takže se na svoji první muzikálovou roli opravdu moc těším. Muzikál bude mít premiéru v září v pražském divadle Hybernia. 

Toužíte ještě po nějaké konkrétní filmové nebo divadelní roli?

Asi už ne. Prošla jsem už hodně rolemi a splnila jsem si vše, co jsem si přála.

Baví mě Vaše role paní Mazalové, ale je protivná stejně tak jako Miládka ze seriálu Vyprávěj? Nevadí Vám ty „protivné potvory“ a čeká Vás konečně nějaká kladná role?

Jsem ráda, že moje role vzbuzují u lidí emoce. Přiznám se, že mám ráda záporné role - potvory, milenky, sexice. Ano, i ty naštěstí stále ještě dostávám. I v nich se totiž nějaká kladná stránka najde. Miládka ve Vyprávěj sice asi žádné klady neměla, ale perfektně se hrála. Užívám si role, které jsou charakterově úplně jiné, než jsme já sama. Teda snad nejsem taková potvora jako Miládka nebo Růžena Mazalová.

Jaké své role zpětně máte nejraději?

Jednoznačně role Brany ve filmu Golet v údolí a pak role Milady ve Vyprávěj. Mám ráda i dvojroli čarodějnice a krásné paní Bludimíry ve filmové pohádce Kouzelný měšec nebo roli královny Charlotty v televizní pohádce O podezíravém králi.

Máte blízko k pořadům, které jsou určené pro děti?

Mám za sebou řadu pohádek, takže ano. V poslední době jsem měla roli v seriálu České televize pro děti, který jsme nyní představovali na Filmovém festivalu ve Zlíně. A opět. Mám v něm komediální roli. Růžena Mazalová je nesnesitelná a takové postavy se hrají dobře. S dětmi se mi hraje krásně, navíc v tomto seriálu je spoustu nových triků, já jsme třeba procházela zdí, vznášela se ve vzduchu jako bílá paní. Pro nás pro herce je taková práce pro děti a s dětmi hezká.

V televizních inscenacích se objevujete už od dětského věku. Jaké to je celý život žít s tím, že Vás lidi znají a poznávají?

Strašný. Z hloubky duše to už nenávidím, ale je to součást mého života a povolání, které jsem si vybrala

Jaký je podle vás český showbysnys?

Snažím se mu vyhýbat a daří se mi to. Já do něj vlastně chodím opravdu jen do práce.

Prý jste multifunkční a na co sáhnete, to se Vám podaří. Je to tak? Jak to cítíte vy?

Tančím a hraji, snažím se a baví mě to. A to je pak vidět a daří se mi. Co mě nebaví, tomu se vyhýbám. Myslím tím třeba i role. Mám heslo, že se do práce musím těšit.  

V jednom z rozhovorů o Vás psali jako o herečce a tanečnici. Jste tanečnicí a tančíte stále?

Musím přiznat, že ve StarDance jsem v sobě objevila skryté vlohy. Tančím stále, už sedmým rokem. Hlavně jsem ale měla obrovské štěstí, že jsem narazila na Jardu Kuneše. Je to obrovská osobnost, poznala jsem ho jako člověka, kamaráda, tanečníka, ale hlavně učitele. Nechat se učit tančit Jardou Kunešem chce každý tanečník v České republice a já jsem měla to štěstí, že mě několik let „masil“. Moc mi pomohla průprava z baletu, který jsme dělala jako malá holka.

Jak relaxujete, kde dobíjíte energii a kam se chystáte s dcerou Márinkou na léto?

Miluju jídlo, cestování, tanec. A při všech těchto aktivitách relaxuji a mám také ráda chvíle s dcerou doma. Protože letos v létě budu hodně pracovat, Márinka bude trávit léto jako velká cestovatelka. Pojede s tatínkem k moři a také na vodu a se mnou potom na Slapy na chatu. A někdy se mnou půjde na natáčení, protože televize se jí moc líbí.

Co ráda nosíte, jak se nejraději oblékáte a najdou se ve Vašem šatníku i značkové kousky?

Pohodlné věci, věci, které mi sedí, a cítím se v nich dobře. Záleží ale také na akci a příležitosti, na kterou vyrazím. Nejsem vybíravá, mám v šatníku věci od Dolce Gabana i z tržnice od Vietnamců.

Jaké máte nyní období?

Činorodé a výborné.

Kdybyste měla na výběr, kde byste nejraději žila a proč?

Na horách v nějaké chatě, daleko od nespolehlivých lidí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Komentáře