Reklama
reklama

Leoš Mareš: Přál jsem si být slavný. Jsem slavný a jsem šťastný

Leoš Mareš je ikonou českého šoubyznysu a jedním z nejpopulárnějších moderátorů současnosti. Z jeho Ranní show na radiu Evropa 2 se stal fenomén. Stal se porotcem v soutěži Česko Slovensko má Talent. A nově má i svoji televizní show. Nikde se nemusí představovat. Každý ho zná, je slavný. „Já už si ani nepamatuju dobu, kdy to tak nebylo. Být slavný je můj denní chleba. Vždy jsem po tom toužil a nyní nebudu pokrytecky říkat, že mě to obtěžuje. Jsem šťastný, že to tak je, je to moje práce, kterou miluju,“ říká Leoš Mareš, který se v porotě Talentu poprvé představil na začátku července v Brně.

Jak se cítíte v roli porotce Talentu?

Především se velice bavím. Ať byli soutěžící lepší nebo horší, smál jsem se a těšil jsem se z toho, co vidím. Pokaždé jsem si představil, že jsem divák u televizní obrazovky, a na co jsem se díval, to mě bavilo. Natáčení divadelních kol bylo náročné, končili jsme ve dvě, ve tři hodiny ráno každý den, a přesto jsem se nemohl nabažit. Dokonce jsem první dny prohlašoval, že bych zrušil noční přestávky a natáčel klidně nepřetržitě.

Takže rozhodování se vám líbí víc než moderování?

Já to beru jako pracovní posun. Moderování podobných show jsem dělal devětkrát a vždycky jsem jako moderátor porotě záviděl. Protože jsem měl nástup třeba v poledne, ale přímý přenos běžel až od osmi. Porota si přišla třeba v sedm, pohodička, chlebíček, šampaňský v šatně a pak si šli sednout a já tam potil krev. Tohle je příležitost si to zkusit z druhé strany.

V čem je role porotce tak jiná?

Mít možnost být tím člověkem, který talent vybírá, je super. Je to jiná úroveň. Strašně jsem se těšil. Talent je totiž něco obrovského, velká show a já to mám rád. Ta show má ohromné množství energie a já zbožňuji energii.

Na jaký druh talentu se nejvíce těšíte?

Jsem milovník tance všeho druhu. Baví mě latinskoamerické tance a hiphop. Pak se těším na lidi, kteří mě rozesmějí, ať již svým umem, nebo neumem.

Připravujete si dopředu nějaké komentáře?

To ne, ale poctivě jsem se díval na Talenty z Ameriky, Austrálie a Velké Británie a v komentářích tamních porotců hledám inspirace. Budu samozřejmě ale improvizovat. Ono se nejde úplně připravit. Nevím dopředu, kdo před porotu předstoupí. Takže šlo o takovou obecnou přípravu.

Je pro váš život talent důležitý?

Být výjimečný není důležité, stačí, když to co děláte vás uspokojuje, přináší vám radost. Tak jako mně moje práce.

Jste slavný. Jaké to je žít s nálepkou celebrity?

Já už si ani nepamatuju dobu kdy to tak nebylo. Být slavný je můj denní chleba, toužil jsem po tom a nyní nebudu pokrytecky říkat, že mě to obtěžuje. Jsem šťastný, že to tak je, je to moje práce, kterou miluju.

Chcete, aby vaši synové Jakub a Matěj měli také na něco talent a zažily slávu?

Bylo by super, kdyby měly na něco talent. Ale jsem rád, že jsou zdraví, a když budou dělat to, co je bude dělat šťastnými, bude vše v pořádku. Každý žije svůj život, žádný nelze opakovat, ať dělají, co chtějí, když je to bude bavit, budu je v tom podporovat.

Plánujete s nimi nějaké prázdninové výlety, dovolenou?

Pojedeme k moři a druhou část dovolené máme naplánovanou po Čechách. Pojedeme na přehradu, stanovat, les, houby. Aby kluci zažili to, co jsem se svým tátou zažíval já.

Jste známým fotbalovým fanouškem. Hrajete fotbal i aktivně? Na jakém postu?

Táta i děda byli slávisté, brali mě na fotbal a s láskou mně vše vysvětlovali. Takže láska k fotbalu se prostě dědí. Já jsem ale fotbal hrál dvakrát v životě na trávníku. A desetkrát v hale. Ale na tribuně jsem ho sledoval milionkrát. Na hřišti jsem typický koncový hráč. U mě končí každá akce.

Kdybyste dostal možnost vybrat mezi moderováním studia Ligy mistrů nebo Superstar, co byste si vybral? 

Mě baví moderovat cokoliv. Ale na studio Ligy mistrů bych si netroufl. Zas tak moc tomu nerozumím.

Sdílí vaši radost a nadšení pro fotbal i přítelkyně a modelka Petra Faltýnová?

Moc ne. Ona je spíš hokejka.

Jak dlouho už vlastně moderujete ranní show a není to vstávání únavné?

Už 15 let a předtím jsem ještě dva roky působil v rádiu po nocích a odpolednech. Miluju disciplínu, ba ne nenávidím disciplínu, ale je potřeba. A dosti pomáhá. Takže vstávat v 5 ráno mě drží v psychické kondici. Jinak bych zvlčil a zdegeneroval. Evropa 2 je srdcovka.

Co pro vás znamená móda?

Móda je jen taková hra, která mě teď náhodou baví.

Kde byste rád žil, pokud byste odešel z Česka?

Pokud pominete domov respektive svojí vlastní zemi, tak si myslím, že Barcelona je nejlepší místo pro život na světě. Kdybych si musel vybrat místo na život a nesmělo by to být v Česku, tak by to byla Barcelona. Podnebí, kultura, architektura, moře, holky, jídlo, pecka.

Sportujete?

Moc ne. To, že nejsem sud, je asi díky genetice. Strašná nespravedlnost tahle genetika.

O vás se ví, že se nerad bavíte o penězích. Proč?

Já jsem byl u nás takovým průkopníkem toho, že jsem říkal, jaké částky dostávám a za jaké částky pracuji. V showbysnysu v zahraničí je to totiž běžné, normální, ale u nás jsem se setkal s tak negativními reakcemi, že o penězích už radši ani nemluvím. Proto jsem napoprvé také odmítl rozhovor pro časopis Forbes, měl jsem obavu, že se budeme bavit o penězích. Na druhou stranu se negativním reakcím lidí nedivím. Doba je těžká, z ekonomického hlediska je mi jasné, že se lidé trápí a mají starosti. A mám strach, že nebude líp.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře