Reklama
reklama

Iva Pazderková: Mám neblonďatou desku

Každý, kdo zná Ivu Pazderkovou v její roli "Blbé Blondýny" , jako seriózní herečku v divadle Na Fidlovačce nebo osobitou moderátorku televizních pořadů a společenských akcí, je nyní překvapen. Iva Pazderková totiž debutuje i v oblasti hudby. Vydala své první album UKULALA, na které si navíc všechny skladby, jako novopečená zpěvačka, napsala sama. „Ty písničky jsou hodně osobní, nemají nic společného s tím, co jinak dělám. Jsou prostě neblonďaté. Ale jestli se dají opravdu poslouchat, to samozřejmě sama nevím,“ říká v rozhovoru pro noviny CENTRUM news Iva Pazderková.

Co nyní dělá herečka, zpěvačka, moderátorka Iva Pazderková?

Již desátou sezónu hraju v divadle Na Fidlovačce, vystupuji jako Blbá Blondýna, ale momentálně mi nejvíce času a energie zabírá plánování koncertů s kapelou v rámci vydání mého prvního ryze autorského alba UKULALA. Hudba mi momentálně přináší největší radost.

Jak často hrajete a co? Na jevišti jste i 25. a 26. prosince – takže i Vánoce plánujete na prknech?

Tak to samozřejmě neplánuji já, ale vedení divadla. Ale hraju průměrně 22 představení měsíčně a ostatní večery věnuji moderování, vystoupením na mikrofon nebo koncertům. A vidět mě můžete například ve skvělém představení Tři Holky Jako Květ, krásném kusu Hotel Mezi Dvěma Světy nebo v naší velmi netradiční a vynikající Babičce.

Ani ne měsíc je venku Vaše CD UKULALA. Jsou na něj pozitivní ohlasy, máte z toho jistě radost, ale řekněte, proč jste se pustila do zpěvu?

Vydat CD mi připadá trochu jako drzost, vždycky mě to děsilo, když herci začali zpívat. Ale já nechci bourat hitparády. Původně to mělo být jen pár písniček pro mamku, pro taťku a pro pár kamarádů. Když jsem je poslala k poslechu jednomu rozhlasovému dramaturgovi, odepsal mi, že je čekal 'blonďatější'. Počítám, že takhle bude reagovat 99 lidí ze sta, ale já si nemohu pomoct, v jádru jsem vlastně smutný člověk.

Ukulele je zajímavý nástroj, umíte na něj hrát?

Myslím, že slovo „umím“ by bylo více než přehnaně troufalé. Loni na Vánoce jsem dostala tenorové ukulele a v srpnu jsem točila album, na které jsem složila veškerou hudbu a krom jednoho i texty. Nikdy jsem na žádný nástroj nehrála a ukulele je mi moc milý alternativní nástroj. Ježíšek to prostě věděl a moje přání vyslyšel. Jsem víceméně samouk, ale evidentně jsem také dost drzá.

Ivo, vy jste si zkrátila vlasy. V klipu „Až“ je stříháte, bylo to doopravdy? Jak se s krátkými vlasy cítíte, jak na ně reaguje okolí?

V klipu to nebyly moje vlasy, už jsem naštěstí ostříhaná byla, protože jako kadeřnice-samouk bych mohla napáchat o hodně více škody než ukulelistka. S mojí dlouholetou kadeřnicí Anetou Vaňovou jsme se dohodly, že pokud chci změnu, měla by stát za to. A cítím se moc dobře, nikdy jsem krátké vlasy neměla, je to úplně jiný pohled na vlastní hlavu.

Jinak ten klip má v sobě nádech komiky, ale je i lehce dráždivý. Proč jste to tak spojila dohromady, dalo by se říct, že to vyjadřuje Vaše já?

Ten klip je především o nesplněném přání, o tragikomickém způsobu, kterým se lze vyhnout realitě. Ale já osobně bych tak daleko nezašla, tedy alespoň doufám. Každopádně celé UKULALA je v podstatě autobiografické.

Jakou máte ráda módu a jaké barvy?

Módu mám prostě ráda. A ráda se oblékám konkrétně podle příležitosti a prostředí. Je to pro mě hra, ve které si sama určuji pravidla a beru ji s nadhledem. Ani nemám svou vyloženě oblíbenou barvu. Ráda nosím všechny.

Herectví, předvádění se na jevišti, před lidmi, máte evidentně v krvi. Chtěla jste být herečkou od malička?

Ano, od devíti let, kdy jsem poprvé přišla do dramatického kroužku.

Na konkurs na stojáka Vás prý přihlásili rodiče a vznikla z toho Blbá Blondýna. Proto se chci zeptat: Jaké máte rodiče? A jsou rádi nebo neradi, že dcera vystupuje jako Blbá Blondýna?

Myslím, že jsou rádi, vždyť díky ní si mě lidé všimli. A pokud se mi povede, baví se a chválí mě. Pokud ne, řeknou to také. Jsem jim moc vděčná.

V čem ty komické role vyvažujete ve hrách v Divadle Na Fidlovačce? Nejsou lidé překvapeni, když vás vidí v roli kněžny v Babičce?

Doufám, že už většina těch, co mě znají, vědí, že jsem herečka a Blbá Blondýna je jen jedna z mých rolí. Nevím, jestli jsou diváci na Fidlovačce překvapení, ale doufám, že po chvíli už mě prostě vnímají jako postavu, kterou zrovna hraji.

Prý chcete roli Julie?

To říkám z legrace pokaždé, když se mě někdo zeptá na mou vysněnou roli. Julie mě logicky minula. Nejsem na ni vizuálně typ.

Věnujete se několika charitním projektům, jste tváří kampaně společnosti Elpida – pomoci pro seniory. Jak moc Iva Pazderková a její jméno, tvář pomáhá? Kde myslíte, že je to potřeba nejvíc?

Doufám, že alespoň trošku moje tvář pomáhá. Mám filosofii, že i kdyby díky mně pomohl jen jeden člověk navíc, má to smysl.

Ivo, co děláte, když nehrajete? Kde relaxujete, sportujete?

Sportuji. Běhám, hraju tenis, ping pong, chodím do posilovny, v létě jezdím na kole a na bruslích.

Jak o sebe pečujete? Jsou Vaše vlasy opravdu od přírody blonďaté nebo do nich kadeřnice přidává nějaký světlejší odstín?

Má dokonalá blond je výrobní tajemství kadeřnice Anety.

Jak často jezdíte do Brna? Na Vašem facebooku se to jen hemží oslovením „děcka“, takže ta Morava asi stále převažuje nad Prahou?

No jasně, dyť su Brňačka! A gdyž můžu, tak jedu dom. Nende to moc často, ale Štědré den a Velikonoce to jistijou!

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře