Reklama
reklama

První ohňostroj přehlídky IGNIS BRUNENSIS dnes na přehradě odstartuje vorová show

Návštěvníky Brněnské přehrady dnes před začátkem ohňostroje, který odstartuje letošní ohňostrojovou přehlídku STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS, čeká i speciální program. Těšit se mohou na vorovou show s názvem „Setkání živlů – oheň a voda“.  

Na hladině přehradního jezera se představí v rámci 550. výročí Lesů města Brna vory z dřevěné kulatiny téměř v původní podobě z období, kdy se dřevo splavovalo po řece Svratce. Už ve 21.15 hodin proběhne u přístaviště slavnostní přestřižení pásky se zapálením ohně v dřevěném ohništi na voru.

Následně vypluje vor na hladinu přehrady, kde návštěvníci uvidí komponovanou show pod názvem „Setkání živlů – oheň a voda“.  Krátké představení obstarají podle scénáře profesionální a dobrovolní hasiči HZS Jihomoravského kraje a SDH z Bohunic, Jundrova a Černovic společně s ohňostrůjci Theatrum Pyroboli, scénickými osvětlovači Městského divadla – ti budou na historické lodi Brno z flotily DPMB. Po vyplutí začne show doprvázená hudbnou. Hasiči pomocí proudnic budou vytvářet vodní fontány protkané kužely světel střídavě s ohňostrojnými efekty.

Dnešní program vyvrcholí ohňostrojem českoněmeckého týmu IGNIS BRUNENSIS s názvem „Nahoru a dolů“ na hladině přehradního jezera ve 22.30 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře