Reklama
reklama

První ohňostroj přehlídky IGNIS BRUNENSIS dnes na přehradě odstartuje vorová show

Návštěvníky Brněnské přehrady dnes před začátkem ohňostroje, který odstartuje letošní ohňostrojovou přehlídku STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS, čeká i speciální program. Těšit se mohou na vorovou show s názvem „Setkání živlů – oheň a voda“.  

Na hladině přehradního jezera se představí v rámci 550. výročí Lesů města Brna vory z dřevěné kulatiny téměř v původní podobě z období, kdy se dřevo splavovalo po řece Svratce. Už ve 21.15 hodin proběhne u přístaviště slavnostní přestřižení pásky se zapálením ohně v dřevěném ohništi na voru.

Následně vypluje vor na hladinu přehrady, kde návštěvníci uvidí komponovanou show pod názvem „Setkání živlů – oheň a voda“.  Krátké představení obstarají podle scénáře profesionální a dobrovolní hasiči HZS Jihomoravského kraje a SDH z Bohunic, Jundrova a Černovic společně s ohňostrůjci Theatrum Pyroboli, scénickými osvětlovači Městského divadla – ti budou na historické lodi Brno z flotily DPMB. Po vyplutí začne show doprvázená hudbnou. Hasiči pomocí proudnic budou vytvářet vodní fontány protkané kužely světel střídavě s ohňostrojnými efekty.

Dnešní program vyvrcholí ohňostrojem českoněmeckého týmu IGNIS BRUNENSIS s názvem „Nahoru a dolů“ na hladině přehradního jezera ve 22.30 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře